Абітурієнтам

Дорогі друзі!
Подавайте документи і приходите
вчитися на кафедру електричних машин!

Наші рівні адміністративної структури:

 • Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”
   • Інститут енергетики, електроніки і електромеханіки
     • Кафедра електричних машин

Наші рівні освітньо-учбової системи:

 • Спеціальність 141 – Електротехніка, електроенергетика і електромеханіка
   • Освітня програма (конкурсна пропозиція) – “Електромеханіка”
     • Спеціалізація – “Електричні машини”

Наші освітньо-кваліфікаційні рівні:

 • Бакалавр-електромеханік;
   • Магістр-електромеханік

11 – електротехнічний корпус і кафедра електричних машин, к. 113 

 Завантажити материал про спеціальність

Презентація

Відео-презентація нашої спеціальності:

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ 2020

Шановні абітурієнти!

Ознайомившись далі з інформацією в таблиці, ви зрозумієте, що спеціалізація «Електричні машини», яку забезпечує однойменна кафедра, є однією з найнадійніших і перспективніших для вашого життєвого шляху. Ця спеціалізація забезпечує випускника фундаментальною освітою стосовно одних з найважливіших і поширеніших об’єктів техносфери – електричних машин і трансформаторів.

Завдяки цьому, наші випускники мають пріоритет при працевлаштуванні і в подальшій професійній кар’єрі як фахівці з об’єктів, що визначають ефективність і функціонування самих різних сфер діяльності людини, на відміну від цілого ряду спеціальностей, які покликані забезпечити роботу систем, обслуговуючих роботу електричних машин і трансформаторів.

До того ж, рівень підготовки бакалаврів і магістрів електромеханіки, що спеціалізуються по електричних машинах і трансформаторах, дозволяє, при необхідності, без особливих проблем освоїти ці обслуговуючі системи.

Електричні машини і трансформатори живуть і працюють вже давно і будуть з нами завжди! Тому люди, які уміють працювати з цими об’єктами і створювати їх, теж будуть потрібні завжди і скрізь! І їх роль останнім часом значно посилюється, коли разом з наявним великим їх поширенням ще і в автомобілях, мотоциклах і інші засобах пересування замість звичайних двигунів встановлюють електродвигуни.

Девіз кафедри електричних машин :
“Електричні машини – генератори і двигуни – це
серця і м’язи техносфери!”

Розділи Смислове наповнення розділів
Об’єкти нашого інтересу Електричні машини (генератори і двигуни) і трансформатори
Місце цих об’єктів у сфері життєдіяльності людства
 • Генератори різних типів виробляють практично усю електроенергію у світі.
 • Трансформатори – це передавальна ланка між генераторами і безліччю споживачів електроенергії, без яких не може обходитися сучасне суспільство.
 • Електродвигуни грають особливу роль серед споживачів електроенергії. Вони перетворюють її на механічну енергію і приводять до руху переважаючу масу пристроїв і механізмів в промисловості, сільському господарстві, на транспорті, в енергетиці, при здобичі природних ресурсів, в повітряному і морському флотах, в медицині, в побутовій техніці, у військовій сфері і мають безліч інших застосувань.
Що пізнають студенти спеціалізації “Електричні машини” Студенти кафедри “Електричні машини” отримують глибокі професійні знання і практичні навички з електричних машин і трансформаторів, а також з інших пристроїв, що забезпечують їх роботу, таких як електричні апарати, електронні пристрої, мікросхемотехніка, системи електроприводу, інформаційні технології, вимірювальні прилади, комп’ютерна техніка та ін.
Уміння, що набуваються Розрахунок, проектування, дослідження, виробництво, наладка, діагностика, технічне обслуговування і менеджмент електричних машин і трансформаторів, а також забезпечення їх взаємодії з супутньою технікою.
Можливості працевлаштування Отримувані кваліфікації бакалавр-електромеханік, а потім магістр-електромеханік дають можливість обіймати посади: інженер-конструктор, інженер-технолог, начальник сектору, відділу і цеху, головний інженер, головний конструктор, головний технолог, головний енергетик, директор підприємства, керівник фірми і вище – залежно від амбіцій і харизми.

Випускники кафедри мають гарантоване працевлаштування у постійних замовників наших фахівців: “Електроважмаш”, “Укрелектромаш”, “Харківський електромеханічний завод”, “Електромашина”, “Укрелектроремонт”, “Завод ім. В. А. Малышева”, “Харьковенергоремонт”, “Харківське агрегатне конструкторське бюро”, Харківський тракторний завод, ТЕЦ і ТЭС, гідроелектростанції, атомні станції, метрополітен, Харенерго, різні фірми нафтогазової і енергетичної промисловості і багато інших підприємств України і зарубіжжя.

Пропозиції підприємств значно перевищують щорічну кількість випускників.

Між кафедрою електричних машин (НТУ «ХПІ») і Андріївськими загальноосвітніми школами I-III ступенів №1 та №2 було укладено договір про співпрацю, в рамках якого співробітники кафедри – Шилкова Л.В. і Дунєв О.О. провели виїзні профорієнтаційні заходи.

Стипендія після надходження:

 • 1660 грн. на місяць кожному першокурснику
 • 2416 грн. отримують відмінники
 • безкоштовне оформлення банківської картки
 • 50% -е пільги на проїзд міським та ж / д транспортом

Можливе навчання на військовій кафедрі

 • молодший лейтенант

Гуртожиток:

 • вартість проживання 520 грн. в місяць
 • кімнати на 3-4 людини
 • безлімітний інтернет

До вашої уваги відео про наш гуртожиток:

Comments are closed.