Вступникам

Дорогі друзі!
Якщо бажаєте поступити на бюджет, – подавайте документи
із 1 пріоритетом
на 141 спеціальність (освітня програма – «Електромеханіка»)
і приходьте вчитися на кафедру електричних машин!

Наші кваліфікаційні ступені вищої освіти:

  • БАКАЛАВР у галузі знань «Електрична інженерія» за спеціальністю «Електротехніка, електроенергетика та електромеханіка»;
  • МАГІСТР у галузі знань «Електрична інженерія» за спеціальністю «Електротехніка, електроенергетика та електромеханіка»;
  • Доктор філософії у галузі знань «Електрична інженерія» за спеціальністю «Електротехніка, електроенергетика та електромеханіка»

Наші рівні освітньо-навчальної системи :

  • Спеціальність 141 – Електротехніка, електроенергетика і електромеханіка
  • Освітня програма (конкурсна пропозиція) – «Електромеханіка»
  • Профільний пакет дисциплін – «Електричні машини»

Наші рівні адміністративної структури:

  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  • Інститут енергетики, електроніки і електромеханіки
  • Кафедра електричних машин

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» вже третій рік підтримує марку найкращого технічного вишу України у рейтингу провідних університетів світу QS World University Rankings-2022. Цього року «ХПІ» покращив більшість своїх показників, серед яких
академічна репутація та репутація роботодавців, зростання кількості іноземних студентів, посиливши позиції у міжнародному рейтингу, стажування та навчання в інших країнах (Польща, Німеччина).

В межах освітньої програми (конкурсної пропозиції) «Електромеханіка» кафедра електричних машин забезпечує викладання пакету спеціальних дисциплін, курсове і дипломне проєктування, а також ознайомчу, виробничу на переддипломну практику, які профілюють поглиблену підготовку фахівців з електричних машин і трансформаторів для галузі електромашинобудування і суміжних галузей, де застосовуються ці пристрої.

Про конкурсну пропозицію «Електромеханіка»

Про що вчать на кафедрі «Електричні машини»

Профільний пакет дисциплін «Електричні машини»

Правила прийому 2023

Сайт приймальної комісії Інституту енергетики, електроніки та електромеханіки

карта

11 – електротехнічний корпус,
кафедра електричних машин к. 113 

Шановні вступники!

Ознайомившись далі з інформацією в таблиці, ви зрозумієте, що профільний пакет дисциплін «Електричні машини» освітньої програми «Електромеханіка», яку забезпечує однойменна кафедра, є однією з найнадійніших і перспективніших для вашого життєвого шляху. Ця спеціалізація забезпечує випускника фундаментальною освітою стосовно одних з найважливіших і поширеніших об’єктів техносфери – електричних машин і трансформаторів.

Завдяки цьому, наші випускники мають пріоритет при працевлаштуванні і в подальшій професійній кар’єрі як фахівці з об’єктів, що визначають ефективність і функціонування самих різних сфер діяльності людини, на відміну від цілого ряду спеціальностей, які покликані забезпечити роботу систем, обслуговуючих роботу електричних машин і трансформаторів.

До того ж, рівень підготовки бакалаврів і магістрів електромеханіки, що спеціалізуються по електричних машинах і трансформаторах, дозволяє, при необхідності, без особливих проблем освоїти ці обслуговуючі системи.

Електричні машини і трансформатори живуть і працюють вже давно і будуть з нами завжди! Тому люди, які уміють працювати з цими об’єктами і створювати їх, теж будуть потрібні завжди і скрізь! І їхня роль останнім часом значно посилюється, коли разом з наявним великим їхнім поширенням ще і в автомобілях, мотоциклах та інших засобах пересування замість звичайних двигунів встановлюють електродвигуни, що мають більшу надійність, питому потужність та у 3-4 рази вищій ККД! 

Девіз кафедри електричних машин :
“Електричні машини – генератори і двигуни – це
серця і мускули техносфери!”

Розділи Смислове наповнення розділів
Об’єкти нашого інтересу Електричні машини (генератори і двигуни) і трансформатори
Місце цих об’єктів у сфері життєдіяльності людства
  • Генератори різних типів виробляють практично усю електроенергію у світі.
  • Трансформатори – це передавальна ланка між генераторами і безліччю споживачів електроенергії, без яких не може обходитися сучасне суспільство.
  • Електродвигуни грають особливу роль серед споживачів електроенергії. Вони перетворюють її на механічну енергію і приводять до руху переважаючу масу пристроїв і механізмів в промисловості, сільському господарстві, на транспорті, в енергетиці, при здобичі природних ресурсів, в повітряному і морському флотах, в медицині, в побутовій техніці, у військовій сфері і мають безліч інших застосувань.
Що пізнають студенти за профілем “Електричні машини” Студенти кафедри “Електричні машини” отримують глибокі професійні знання і практичні навички з електричних машин і трансформаторів, а також з інших пристроїв, що забезпечують їх роботу, таких як електричні апарати, електронні пристрої, мікросхемотехніка, системи електроприводу, інформаційні технології, вимірювальні прилади, комп’ютерна техніка та ін.
Уміння, що набуваються Розрахунок, проектування, дослідження, виробництво, наладка, діагностика, технічне обслуговування і менеджмент електричних машин і трансформаторів, а також забезпечення їх взаємодії з супутньою технікою.
Можливості працевлаштування Отримувані кваліфікації бакалавр-електромеханік, а потім магістр-електромеханік дають можливість обіймати посади: інженер-конструктор, інженер-технолог, начальник сектору, відділу і цеху, головний інженер, головний конструктор, головний технолог, головний енергетик, директор підприємства, керівник фірми і вище – залежно від амбіцій і харизми.

Випускники кафедри мають гарантоване працевлаштування у постійних замовників наших фахівців: «Електроважмаш», «Укрелектромаш», «Харківський електромеханічний завод», «Електромашина», «Укрелектроремонт», «Завод ім. В. А. Малышева», «Харьковенергоремонт», «Харківське агрегатне конструкторське бюро», Харківський тракторний завод, ТЕЦ і ТЭС, гідроелектростанції, атомні станції, метрополітен, Харенерго, різні фірми нафтогазової і енергетичної промисловості і багато інших підприємств України і зарубіжжя.

Пропозиції підприємств значно перевищують щорічну кількість випускників.

Стипендія після вступу:

  • 2550 грн. на місяць кожному першокурснику
  • 3711 грн. отримують відмінники
  • безкоштовне оформлення банківської картки
  • 50%  пільги на проїзд міським та залізничним транспортом

Можливе навчання на військовій кафедрі

  • молодший лейтенант

Гуртожиток:

  • вартість проживання 800 грн. в місяць
  • кімнати на 3-4 людини
  • вбиральня та душ у кожній кімнаті
  • безлімітний інтернет

Про наш гуртожиток:

 

Comments are closed.