На кафедрі інформаційно-вимірювальних технологій і систем наукова діяльність проводиться за наступними напрямами:
- Розроблення ситуаційних систем з нечіткою логікою для урахування параметричного впливу на технологічні процеси.
- Підвищення точності інформаційно-вимірювальних та управляючих систем засобами бездемонтажного тестового контролю.
- Використання методів статистичного аналізу для підвищення точності та вірогідності контролю стану фізичних об’єктів.
- Розроблення засобів для вимірювання електрофізичних і геометричних параметрів циліндричних металевих об’єктів.
- Розроблення засобів для вимірювання електрофізичних параметрів плоских металевих об’єктів.
- Використання методів машинного навчання під час вирішення задач неруйнівного контролю
З 2020 року співробітники кафедри ІВТС плідно працюють з кафедрою комп’ютерного моделювання процесів і систем у вирішенні різноманітних завдань, пов’язаних з проведенням експериментальних наукових досліджень.
Створення стартерної системи для БПЛА з ДВС (2020, 2021 рр.)
В НДР активну участь приймали: студенти Вевенко В.О., Коваль О.М., Савицький О.Ю., зав. лаб. Кайдалов О.Л. керівник від кафедри ІВТС – доцент Лисенко В.В.
Під час виконання НДР було опубліковано 2 тези доповідей на міжнародних конференціях.
ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ТЕНЗОМЕТРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ( 2021 рік)
Система тензометричних досліджень «TENZO-21», призначена для проведення експериментальних досліджень конструкційних матеріалів і елементів конструкцій з метою визначення їх механічних властивостей, експериментального моделювання і визначення різноманітних характеристик за допомогою тензорезисторів. З метою вимірювання деформацій дослідних матеріалів тензорезистори і відповідні канали вимірювань об’єднані і у трійки (розетки) X,Y,XY.
По темі НДР зроблена доповідь на конференції MicroCAD-2021. Підсумки роботи наведені у статті «Numerical and Experimental Analysis of Elastic Three-layer Plate Under Static and Low Velocity Impact Loading» в збірнику «Progress in Structural Mechanics»
Від кафедри ІВТС в НДР приймали участь студент Тритяк О.Б. і доцент Лисенко В.В.
Система управління тепловим режимом установки для високотемпературних випробувань (2021-2024 рр)
Діапазон завдання регулювання температури від 0 до 999 С, крок завдання – 1 С. Робочий діапазон нагрівання від 100 до 500 С.
При виконанні умов розміщення зразка і забезпеченні потрібної термоізоляції камери нагрівання, абсолютне значення середньої похибки регулювання температури, не більш ±2 С.
У виконанні НДР приймали участь: студент Ткаченко Д.С. , який став переможцем конкурсу студентських наукових робіт у 2024 році і доцент кафедри Лисенко В.В.
Наукові публікації за цією темою:
- Експериментальна інформаційно-вимірювальна система для температурних досліджень В.В. Лисенко, О.В. Фесюков Посилання.
- Лисенко В.В., Ткаченко Д.С. Cистема для температурних досліджень на базі модулів «Аrduino». Abstracts of VII International Scientific and Practical Conference. Berlin, Germany. Pp. 338-340. Посилання.
- Д. В. Бреславський, В.В.Лисенко, В. О. Мєтєльов, О. А. Татарінова, О. В. Фесюков Конструкція, апаратна та програмна реалізація системи управління тепловим режимом установки для високо температурних випробувань. Вісник Національного технічного університету “ХПІ”: Серія “Динаміка та міцність машин” – Харків: НТУ «ХПІ». 2023. № 2. С.8-15. DOI: 10.20998/2078-9130.2023.2.292161 Посилання.
- Лисенко В.В., Ткаченко Д.С. Модернізація системи управління тепловими режимами установки для високотемпературних випробувань //Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXХІІ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2024, 22-25 травня 2024 р. / Харків: НТУ «ХПІ». – 1665 с. С.518.
РОЗРОБКА СИСТЕМИ ОПТИЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ ДЕФОРМАЦІЇ (2024)
Система побудована на базі оптичних датчиків optoNCDT 1605-2 виробництва компанії «Micro-Epsilon» ФРН з модулем цифрового відображення відстані. Також до складу системи входять цифровий осцилограф SDS1204X-E і комп’ютер зі спеціальним програмним забезпеченням EasyScopX.