Кафедра інформаційно-вимірювальних технологій і систем провадить активну наукову діяльність . Найбільших успіхів було досягнуто в рамках робіт за темою “Багатопараметровий вихрострумовий контроль електрофізичних параметрів металевих виробів”, що має такі напрями:

  • Інформаційно-вимірювальні технології діагностики стану динамічних об’єктів і систем в умовах невизначеності з урахуванням можливості їх самоконтролю.
  • Розробка електромагнітного вимірювального перетворювача з просторово-періодичною структурою поля, призначеного для одночасного визначення електропровідності, магнітної проникності та окремих геометричних параметрів металевих об’єктів. Моделювання роботи такого перетворювача за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Дослідження метрологічних характеристик вимірювальної системи на основі такого перетворювача та пошук шляхів їх удосконалення.

За результатами робіт за вказаною тематикою були захищені дисертації на здобуття наукового ступеня.

Шибан Тамер (Ліван), отримав ступень кандидата технічних наук (2018 р.). Тема дисертаційної роботи: «Вихорострумовий (електромагнітний) багатопараметровий перетворювач з просторово-періодичним полем для контролю циліндричних виробів». Спеціальність 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.

Науковий керівник: д.т.н., професор Горкунов Б.М.

Метою роботи є розробка методу спільного визначення магнітної проникності, питомої електричної провідності й радіусу виробу на основі перетворювачів з просторово-періодичними магнітними полями.

 

 

 

 

ААл Аббасі Жаббар Жасим Ахмед (Ірак), отримав науковий ступень доктора філософії (2020 р.).

Тема дисертаційної роботи: «Електромагнітні перетворювачі для контролю механічної напруги в металевих виробах» Спеціальність 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.

Науковий керівник: д.т.н., професор Горкунов Б.М.

Метою роботи є створення електромагнітних методів і перетворювачів що їх реалізують для контролю механічних напружень в металевих виробах.