Студентські наукові об’єднання

Відповідно до положення про студентські наукові гуртки на кафедрі функціонують студентські наукові об’єднання. 

Наукові горизонти: олімпіади, конкурси, стартапи

Керівник гуртка: ДРОЗДОВА Тетяна Василівна, доцент кафедри ІВТС

Електронна адреса:Tetiana.Drozdova@khpi.edu.ua

Спеціальні заходи в межах діяльності гуртка: участь в конкурсі стартапів Черновецького CIG R&D Lab. Особливі досягнення учасників в межах діяльності гуртка (назви заходів, конкурсів, призові місця, ПІБ призерів): в 2 турі стартапів Черновецького CIG R&D Lab магістр ІКМ-м523а Коцкало Кирило зайняв 5 місце з темою «Удосконалення характеристик системи автоматичного моніторингу і керування медичним портативним холодильником для транспортування компонентів крові, ліків та вакцин в умовах військових дій». Подані на конкурс дипломних робіт НТУ «ХПІ» роботи студентки ІКМ-М522б Бірченко О.Р. та студентки ІКМ-М522а Олійник М.М.

 

Діяльність гуртка щодо залучення своїх учасників до стартап-руху: подано 2 роботи на конкурс стартапів Черновецького CIG R&D Lab (Гуртовий К.С., студент групи ІКМ-М523а; Коцкало К. Д. студент групи ІКМ-М523а).

Публікаційна діяльність (кількість студентів, що мають публікації в межах діяльності гуртка,  тези, статті) : 5 студентів

  1. Kotskalo K., Tverytnykova O., Drozdova T. Uncertainty evaluation of the temperature tests of medical portable refrigerators. XX International Scientific and Technical Seminar “Uncertainty in Measurement: Scientific, Normative, Applied and Methodical Aspects” , November 27-28, 2023, 33-34.
  2. Drozdova T., Potapov E. The problem of measurement uncertainty concept to clinical diagnostics lab practice. XX International Scientific and Technical Seminar “Uncertainty in Measurement: Scientific, Normative, Applied and Methodical Aspects” , November 27-28, 2023, 25.
  3. Олійник М.М., Дроздова Т.В. Візуалізація та обробка даних за допомогою геоінформаційних вимірювальних систем/ Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXХІІ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2024, 22-25 травня 2024 р. / за ред. проф. Сокола Є.І. – Харків: НТУ «ХПІ». 521
  4. Горкунов Б.М., Львов С.Г., Кондрашов В.С. Методика визначення магнітних параметрів елементів енергетичного обладнання з урахуванням неоднорідності та не лінійності поля / Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXХІІ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2024, 22-25 травня 2024 р. / за ред. проф. Сокола Є.І. – Харків: НТУ «ХПІ». C. 504.
  5. Гуртовий К., Тверитникова О.Є. Застосування програми SOLIDWORKS для моделювання блоку контроля процесу виготовлення пінобетону / Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXХІІ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2024, 22-25 травня 2024 р. / за ред. проф. Сокола Є.І. – Харків: НТУ «ХПІ».509.

Лабораторія дивовижних вимірювань

Керівник гуртка: ЛИСЕНКО Володимир Валерійович, доцент кафедри ІВТС

Електронна адреса: Volodymyr.Lysenko@khpi.edu.ua

Спеціальні заходи в межах діяльності гуртка: участь у проведені наукового фестивалю Open Weekend «Автоматизація та вимірювання – тренд сучасного світу», який проводив Навчально-науковий інститут комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики  НТУ «ХПІ» 18 листопада 2023 року.

Публікаційна діяльність «Лабораторії дивовижних вимірювань» висвітлена у віртуальному музеї вимірювальної техніки на сторінках сайту кафедри ІВТС посилання.

ПЕРЕЛІК  ПРОВЕДЕНИХ ДОСЛІДІВ

«Машина часу, або перевірте свої годинники…» – розповідь про історичні факти по сигнали точного часу, які передавали радіостанцією РВ-20 у Харкові в 1930 році.

«Що вимірює цей прилад?» – знайомство з індикаторним пристроєм приладу для тестування радіоламп.

«Як визначити чи кисле яблуко?» – опити з використанням мілівольтметра 40-х років.

«Перевір свою батарейку» – опити з використанням старовинного вольтметра SIEMENS.

«2 прилади з Чехії» – знайомство з приладами 20-40-х років фірми «METRA BLANSKO».

«Хто з вас сильніше?» – приклад використання кантора виробництва ХММІ.

Присутні члени гуртка – студентки групи ІКМ-521а Дар’я Батова і Катерина Кизима

Розробка засобів вимірювань в Labview

Керівник гуртка: БАЛЄВ Володимир Миколайович, завідувач кафедри ІВТС

Електронна адреса: Volodymyr.Baliev@khpi.edu.ua

Шановні студенти!

Запрошуємо вас доєднатися до роботи студентського наукового гуртка «Розробка засобів вимірювань в Labview»

LabVIEW (Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench) спеціалізоване середовище графічного програмування, яке широко використовується в промисловості, освіті та науково-дослідницьких лабораторіях в якості стандартного інструменту для збору даних і управління різноманітними приладами. LabVIEW – потужне та гнучке програмне середовище, використовується для проведення вимірювань і аналізу отриманих даних.

Опанування Labview  дозволяє швидко і ефективно розробляти віртуальні засоби вимірювальної техніки та керування різноманітним обладнанням.

З ростом можливостей Інтернет сфера застосування LabVIEW стала розширюватися не тільки в географічному, а й у віртуальному просторі. Все більше число розробників створює віртуальні прилади, що допускають віддалене управ-ління і спостереження через Інтернет. Вимірювальні системи на основі віртуальних приладів відрізняються своєю багатофункціональністю, гнучкістю і низькою вартістю як з точки зору обладнання, так і з точки зору витрат часу на розробку.

Мабуть, найкращим способом пояснити причини такого широкого розповсюдження пакета LabVIEW буде узагальнення способів його використання. У всіх видах людської діяльності існують області, де не обійтися без певних видів вимірювань – дуже часто це температурні вимірювання, наприклад в печах, холодильниках, парниках, технологічних приміщеннях і навіть … в каструлі з супом. Крім температури, часто вимірюють тиск, силу, просторове зміщення, механічне напруження і т.д. – список величезний! Зараз персональні комп’ютери проникли практично в усі сфери життєдіяльності. LabVIEW прискорює впровадження комп’ютера в вимірювальні системи – і не тільки тому, що полегшує проведення вимірювань, він також дає можливість проаналізувати виміряні величини, відобразити їх на графіках і в звітах і при бажанні опублікувати.

Оцінювання невизначеності вимірювань у різних галузях виробництва

Керівник гуртка: ЧУНІХІНА Тетяна Віталіївна, доцент кафедри ІВТС

Електронна адреса: Tetiana.Chunikhina@khpi.edu.ua

Короткий опис діяльності гуртка

          Сьогодні вимірюванням підлягають сотні фізичних величин, і на основі вимірювальної інформації приймаються певні рішення, дуже часто, надзвичайної важливості. Необхідним є забезпечення достовірності вимірювальної інформації, тобто знання щодо точності вимірювання тих чи інших параметрів.

Невизначеність вимірювань (від англійського uncertainty) – це характеристика неточності вимірювань, яка була прийнята на міжнародному рівні у 1993 році (GUM-Guide to the Expression of Uncertainty in Measurements). В Україні оцінювання невизначеності вимірювань є не просто актуальною задачею, а необхідною процедурою. Так, відповідно до вимог стандарту ISO/IEC 17025:2017 “General requirements for the competence of testing and calibration laboratories” акредитовані лабораторії повинні мати процедури оцінювання невизначеності вимірювань, які вони здійснюють. Діяльність клініко-діагностичних лабораторій в Україні регулюється стандартом ДСТУ EN ISO 15189:2015 “Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності”. Відповідно до вимог цього стандарту кожна лабораторія повинна оцінювати невизначеність вимірювань для всіх методик, які використовуються для отримання кількісної характеристики фізичних величин в пробах пацієнтів.

Отже, оцінювання невизначеності вимірювань є невід’ємною складовою для багатьох видів виробництв та сфер надання тих чи інших послуг.

В рамках роботи гуртка студентам будуть надані основні відомості з концепції невизначеності вимірювань, яка базується на багатьох положеннях теорії похибок, зокрема, теорії ймовірності та математичній статистиці.

Студенти отримують практичні навички у роботі з чинною нормативно-технічною документацією, яка встановлює методики визначення показників якості та безпеки продукції та сировини у харчовій та хімічній промисловостях, а також методики виконання повірки вимірювальних каналів на об’єктах електроенергетики.

І в решті решт, у студентів сформується узагальнене уявлення щодо підходу до оцінювання невизначеності результатів вимірювань у будь-якій галузі промисловості та виробництва.