Наукова діяльність

На кафедрі інформаційно-вимірювальних технологій і систем наукова діяльність проводиться за наступними напрямами:

  • Розроблення ситуаційних систем з нечіткою логікою для урахування параметричного впливу на технологічні процеси.
  • Підвищення точності інформаційно-вимірювальних та управляючих систем засобами бездемонтажного тестового контролю.
  • Використання методів статистичного аналізу для підвищення точності та вірогідності контролю стану фізичних об’єктів.
  • Розроблення засобів для вимірювання електрофізичних і геометричних параметрів циліндричних металевих об’єктів.
  • Розроблення засобів для вимірювання електрофізичних параметрів плоских металевих об’єктів.
  • Використання методів машинного навчання під час вирішення задач неруйнівного контролю

З 2020 року співробітники кафедри ІВТС плідно працюють з  кафедрою комп’ютерного моделювання процесів і систем у вирішенні різноманітних  завдань, пов’язаних з проведенням експериментальних наукових досліджень.

 

Створення стартерної системи для БПЛА з ДВС (2020, 2021 рр.)

Фото – 1 Монтажні роботи
Фото – 2 Стендові іспити
Фото – 3 Комплексні випробування       

В НДР активну участь приймали: студенти Вевенко В.О., Коваль О.М., Савицький О.Ю.,  зав. лаб. Кайдалов О.Л. керівник від кафедри ІВТС – доцент Лисенко В.В.

Під час виконання НДР було опубліковано 2 тези доповідей на міжнародних конференціях.

 

ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ТЕНЗОМЕТРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ( 2021 рік)

Система тензометричних досліджень «TENZO-21», призначена для проведення експериментальних досліджень конструкційних матеріалів і елементів конструкцій з метою визначення їх механічних властивостей, експериментального моделювання і визначення різноманітних характеристик за допомогою тензорезисторів. З метою вимірювання деформацій дослідних матеріалів тензорезистори і відповідні канали вимірювань об’єднані і у трійки (розетки) X,Y,XY.

По темі НДР зроблена доповідь на конференції MicroCAD-2021.  Підсумки роботи наведені у статті «Numerical and Experimental Analysis of Elastic Three-layer Plate Under Static and Low Velocity Impact Loading» в збірнику «Progress in Structural Mechanics»

Від кафедри ІВТС в НДР приймали участь студент Тритяк О.Б. і доцент Лисенко В.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Система управління тепловим режимом установки для високотемпературних випробувань (2021-2024 рр)

 

 

 

 

 

 

Діапазон завдання регулювання температури від 0 до 999 С, крок завдання – 1 С. Робочий діапазон нагрівання від 100 до 500 С.

При виконанні умов розміщення зразка і забезпеченні потрібної термоізоляції камери нагрівання, абсолютне значення середньої похибки регулювання температури, не більш ±2 С.

У виконанні НДР приймали участь: студент Ткаченко Д.С. , який став переможцем конкурсу студентських наукових робіт у 2024 році і доцент кафедри Лисенко В.В.

 

Наукові публікації за цією темою:

  1. Експериментальна інформаційно-вимірювальна система для температурних досліджень В.В. Лисенко, О.В. Фесюков Посилання.
  2. Лисенко В.В., Ткаченко Д.С. Cистема для температурних досліджень на базі модулів «Аrduino». Abstracts of VII International Scientific and Practical Conference. Berlin, Germany. Pp. 338-340. Посилання.
  3. Д. В. Бреславський, В.В.Лисенко, В. О. Мєтєльов, О. А. Татарінова, О. В. Фесюков Конструкція, апаратна та програмна реалізація системи управління тепловим режимом установки для високо температурних випробувань. Вісник Національного технічного університету “ХПІ”: Серія “Динаміка та міцність машин” – Харків: НТУ «ХПІ». 2023. № 2. С.8-15. DOI: 10.20998/2078-9130.2023.2.292161 Посилання.
  4. Лисенко В.В., Ткаченко Д.С. Модернізація системи управління тепловими режимами установки для високотемпературних випробувань //Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXХІІ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2024, 22-25 травня 2024 р.  /  Харків: НТУ «ХПІ». – 1665 с. С.518.

 

РОЗРОБКА СИСТЕМИ ОПТИЧНИХ ВИМІРЮВАНЬ ДЕФОРМАЦІЇ (2024)

 

 

Система побудована на базі оптичних датчиків optoNCDT 1605-2 виробництва компанії «Micro-Epsilon» ФРН з модулем цифрового відображення відстані. Також до складу системи входять цифровий осцилограф SDS1204X-E і комп’ютер зі спеціальним програмним забезпеченням EasyScopX.