Викладачі працювали в різні роки

   Тришевський Олег Ігорович, професор кафедри КМІТ, доктор технічних наук, професор

Народився у 1946 році в місті Запоріжжя. У 1970 році з відзнакою закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю «Машини і технологія обробки металів тиском».

Протягом 1970-1996 р.р. працював молодшим науковим співробітником, старшим науковим співробітником, головою групи, завідувачем лабораторії профілів високої жорсткості, головним інженером — заступником директора інституту з наукової роботи в Українському державному науково-дослідному інституті металів (м. Харків). Працював завідувачем відділу, вченим секретарем, заступником директора інституту машин і систем.

У 1997-1999 р.р. працював вченим секретарем, головою науково-технічного відділу, секретарем Колегії Державного центру страхового фонду документації України.

У період 1999-2001 р.р. навчався в докторантурі Харківського національного технічного університету сільського господарства. У 2001 році успішно захистив докторську дисертацію і з тих пір працює на посаді професора кафедри технології конструкційних матеріалів того ж університету.

З 2004 року викладає в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».

За результатами виконаних досліджень вперше у світовій практиці створено спеціалізований агрегат 1-5х300-1650. Освоєний за його участю на агрегаті сортамент складає понад 100 високоефективних профілів високої жорсткості. Сумарний обсяг виробництва профілів на агрегаті перевищує 3,5 млн т, їх використання в конструкціях сучасних машин і споруд забезпечило економію понад 80 тис. т металу. Розробки Тришевського О.І. неоднократно демонструвалися на виставках, нагороджені Дипломом 1 ступеня, золотою, срібною і двома бронзовими медалями.

Опублікував понад 200 наукових праць. Автор 66 винаходів, 7 з яких впроваджено у виробництво з фактическим економічним ефектом, 4 патентів (США, Канада). За роботи з винахідництва проф. Тришевський О.І. має почесний знак «Винахідник СРСР».

Напрямки наукової роботи

  • Розробка і дослідження нових технологічних процесів виробництва економічних гнутих профілів зі спеціальними службовими властивостями.

Дисципліни, які викладає

  • Теорія процесів обробки тиском.
  • Система автоматизованого проектування в процесах обробки тиском.
Список опублікованих статей (скачати) На початок

 


Кузьменко Віктор Іванович, професор кафедри КМІТ, кандидат технічних наук

Народився в 1945 році у місті Ярославль. У 1964 році закінчив з відзнакою Крюківський машинобудівний технікум. У 1965-1967 рр. – служба в армії. Протягом 1967-1974 рр. навчання в Харківському політехнічному інституті і отримання кваліфікації інженера. Протягом 1975-1977 рр. інженер-конструктор та інженер-технолог відділу головного технолога Кременчуцького автомобільного завода. У 1977 році вступив до аспірантури Харківського політехнічного інституту. У 1983 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження і оптимізація процесу холодного видавлювання деталей з конічними елементами» і отримав науковий ступінь кандидата технічних наук. Працював старшим науковим співробітником кафедри, старшим викладачем, доцентом. У 1990 році присуджено вчене звання доцента. У 2003 році присуджено вчене звання професора.До 2022 року Кузьменко В.І. працював професором на кафедрі «Комп’ютерне моделювання та інтегровані технології обробки тиском» Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Опублікував понад 100 наукових праць в області холодного видавлювання, дослідження процесів обробки металів тиском, розробки технології і конструювання технологічної оснастки, тертя в процесах обробки металів тиском. Автор 10 винаходів.

Напрямки наукової роботи

  • Дослідження, розробка і впровадження технологічних процесів холодного і гарячого об’ємного штампування деталей зі сталі і сплавів кольорових металів.

Дисципліни, які викладав

  • Технологія нагрівання і нагрівальні пристрої
  • Основи технічної творчості і винахідницької діяльності
  • Проектування цехів та дільниць

Список опублікованих праць (скачати) До початку


Борисевич Володимир Володимирович, доцент кафедри ОМТ, кандидат технічних наук Дисципліни, що викладав

  • Ресурсозберігаючі технології гарячого штампування
  • Ковальсько-штампувальне обладнання
  • Експлуатація і обслуговування обладнання ковальсько-штампувального цеха

Список опублікованих праць (скачати)


Плєснєцов Юрій Олександрович професор кафедри ОМТ, кандидат технічних наук
Народився 22 серпня 1951 р. у м. Березники Пермської області. У 1974 р. на відмінно закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю “Машини та технологія обробки металів тиском”. З 1974 по 1976 рр. – офіцер Збройних сил СРСР. З 1976 по 1996 рр. працював молодшим науковим співробітником, старшим науковим співробітником, провідним науковим співробітником, завідувачем лабораторії профілів високої жорсткості в Українському державному науково-дослідному інституті металів. З 1996 по 1999 рр. працював завідувачем відділу, вченим секретарем, заступником директора інституту машин та систем. З 1999 р. викладає у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”. Опублікував 160 наукових праць у галузі пластичної деформації металів, удосконалення та наукового обґрунтування теоретичних аспектів одного з найважливіших для машинобудівного комплексу технологічних процесів виробництва гнутих профілів. Отримані результати дозволили організувати виробництво таких принципово нових видів металопродукції зі спеціальними службовими властивостями: профілів високої жорсткості, із просічно-витяжними елементами протиковзання, захисно-декоративними покриттями. Розробки нагороджені медалями ВДНГ СРСР та УРСР. Автор 48 винаходів та 2 патентів (США, Канада). У 1985 р. присвоєно звання “Винахідник СРСР”.

Напрями наукової работи

  • Технологія і обладнання профилезгинальних виробництв.
  • Стандартизація і сертифікація металургійного і ковальсько-штампувального виробництва.

Дисципліни, що викладав

  • Кривошипні машини для ОМТ.
  • САПР обладнання для ОМТ.
  • Технологічні основи ковальсько-пресового машинобудування.
  • Сертифікація в ковальсько-штампувальному виробництві.

Список опублікованих праць (скачати) До початку


Коворотний Тимофій Леонідович асистент кафедри ОМТ
Народився 20 серпня 1982 р. в Орську Оренбурзької області. У 1999 р. вступив до НТУ «ХПІ» на спеціальність “Обробка металів тиском”, з 2003 р. староста групи, цього ж року, за успіхи у навчанні спорті та громадському житті інституту, був відзначений стипендією Президента України. За час навчання брав участь у: всеукраїнській олімпіаді з “Теорії машин та механізмів” (Запоріжжя 2002) нагороджений грамотою за оригінальність рішення, всеукраїнській олімпіаді з “Обробки металів тиском” – 3 місце (Київ 2004). 2003 – 2005 за сумісництвом працював у виробничій фірмі «МЕКАП». Як інженер-конструктор займався розробкою технології виготовлення гнутих профілів та обладнання для їх виробництва. 2005 р. захистив диплом магістра з відзнакою. У 2005 р. вступив до аспірантури. Тема кандидатської дисертації «Дослідження та виготовлення технології виробництва спеціальних гнутих профілів із алюмінієвих сплавів. Автор понад 10 наукових публікацій.
Має такі сертифікати щодо САПР-систем з правом викладання: КОМПАС-3D, ProEngineer, Deform. З 2011 р. веде на кафедрі ОМТ заняття з САПР технологічних процесів в ОМТ.
З 2008 по 2019 рр. працював на кафедрі ОМТ викладачем.

Напрями наукової роботи

  • Технологія і обладнання профілезгинальних виробництв.

Хобі

Спортивний туризм. Учасник велопоходу 6 к.с. (Тянь–Шань, серпень 2006), керівник велопоходу 3 к.с. (Карпати, червень 2006), велопоходи Кримом, Харківською областю. Учасник багатьох походів на байдарці.

Список опублікованих праць (скачати) До початку


Даниленко Віктор Якович доцент кафедри ОМТ, кандидат технічних наук
Народився 3 жовтня у Харкові. Закінчив Харківський політехнічний інститут у 1968 р. та залишився працювати на кафедрі обробки металів тиском ХПІ на посаді інженера, а потім і завідувача лабораторії. На викладацькій роботі у ХПІ з 1977 р., був заступником декана механіко-металургійного факультету та директором дослідного заводу при НТУ «ХПІ». 1976 р. захистив дисертацію. Робота виконувалася в області дослідження тертя при холодному видавлюванні. Займався розробками видавлювання деталей гідравлічних насосів, зокрема біметалічних плунжерів. Роботи у цій галузі відзначені медаллю ВДНГ СРСР. Опублікував понад 30 наукових праць у галузі холодного видавлювання. Автор патентів СРСР, США.

Напрями наукової роботи

  • Розробка маловідходних процесів холодного і полугарячого видавлювання.
  • Дослідження тертя і змащування процесу холодного видавлювання.

Дисципліни, що викладав

  • Ковальсько-штампувальне обладнання.
  • Автоматизація в ковальсько-штампувальному виробництві.
  • Гнучкі виробничі системи в КШВ.

Список опублікованих праць (скачати) До початку


Левченко Володимир Миколайович доцент кафедри ОМТ, кандидат технічних наук
Народився 24 травня 1971 р. у Харкові. 1988 вступив до Харківського політехнічного інституту. У 1994 р. на відмінно закінчив інститут за спеціальністю “Машини та технологія обробки металів тиском”. Працював в Українському державному інституті металів. У листопаді 1994 р. вступив до аспірантури на кафедру “Обробка металів тиском”. Тема кандидатської дисератації “Удосконалення технології листового штампування осесиметричних деталей на базі розроблених математичних моделей процесів витягування”. 2001 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1997 р. асистент, з 2002 р. – доцент кафедри “Обробка металів тиском”. Опублікував 110 наукових праць з теорії листового та об’ємного штампування.

Напрями наукової роботи

  • Листове і холодне об’ємне штампування.
  • САПР.
  • Математичне моделювання.
  • Прокатка несиметричних релйкових профілів

Дисципліни, що викладав

  • Теорія пластичної деформації.
  • Математичне моделювання і оптимізація в ОМТ.
  • САПР в ОМТ.
  • Спецкурс з вищої математики.

Список опублікованих праць (скачати) До початку

Comments are closed