Викладачі працювали в різні роки


Лобанов Віктор Костянтинович професор кафедри ОМТ, доктор технічних наук
Народився 14 серпня на Уралі. 1960 року закінчив з відзнакою Харківський політехнічний інститут, за спеціальністю “Машини та технологія обробки металів тиском”. 1969 р. захистив кандидатську дисертацію. У 1989 р. захистив докторську дисертацію. Професор кафедри ОМТ НТУ “ХПІ”, Лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки, заслужений винахідник України. Заступник начальника Центральної лабораторії Харківського державного підприємства “Завод імені В.А. Малишева”, Почесний дизелебудівник. Автор 320 наукових праць, у тому числі 4 монографій, 114 авторських свідоцтв на винаходи, 78 з яких впроваджено у виробництво зі значним економічним ефектом. Підготував п’ятьох кандидатів наук. Проводив викладацьку діяльність у галузі гарячого штампування та кування. Особливістю наукових розробок д.т.н. В.К. Лобанова є органічне поєднання теоретичних та технологічних досліджень з подальшою промисловою реалізацією. Результати науково-дослідних робіт та методичні рекомендації д.т.н. В.К. Лобанова використовуються у багатьох галузях промисловості України, країн СНД, Індії, Німеччини та Японії. Роботи експонувалися на ВДНГ СРСР та України, відзначені дипломами та медалями.
Інформацію про В.К.Лобанова включено до книги “Науківці уславили Харківщину”.

Напрями наукової роботи

  • Розробка, дослідження і ефективне використання нових технологій гарячого об’ємного штампування.
  • Дослідження процесів гарячого об’ємного штампування без ухилів.

Дисципліни, що викладав

  • Експлуатація і обслуговування ковальсько-пресового обладнання.
  • Наука, технологія і мови.
  • Проектування ковальських і штампувальних цехів.

Список опублікованих праць 1 (скачати) До початку

Список опублікованих праць 2 (скачати)


Журавльов Всеволод Миколайович старший викладач кафедри ОМТ, кандидат технічних наук.
Народився 15 травня у м. Білгород. 1959 року закінчив Харківський політехнічний інститут, за спеціальністю “Машини та технологія обробки металів тиском”. Після закінчення інституту був направлений на завод ім. Малишева. Свій трудовий шлях розпочав як наладчик у листоштампувальному цеху, конструктор у ковальському цеху, керівник групи, начальник КБ цеху 510 (ковальсько-штампувальний цех), заст. нач. цеху з підготовки виробництва. У 1985 р. перейшов на роботу в Ленінградську філію ВНІТІ після ВАТ ХНТК. 1983 р. захистив кандидатську дисертацію без відриву від виробництва. Автор понад 25 наукових праць, у тому числі 11 авторських свідоцтв на винаходи, усі винаходи впроваджено у виробництво зі значним економічним ефектом. Неодноразовий учасник ВДНГ СРСР та України, лауреат Державної премії УРСР 1985р. Викладає на кафедрі ЗМД з 2000 р.

Напрями наукової роботи

  • Дослідження, розробка та впровадження технологічних процесів холодного, напівгарячого та гарячого об’ємного штампування деталей.
  • Удосконалення технології видавлювання труб.

Дисципліни, що викладав

  • Основи конструювання і виготовлення штампів.

Список опублікованих праць (скачати) До початку


Кирилов Генадій Іванович доцент кафедри ОМТ, кандидат технічних наук.
Народився 22 жовтня у Володимирській області. У 1954 р. закінчив із відзнакою Кольчугинський технікум кольорових металів, за спеціальністю “Прокатне виробництво”. З 1954 по 1957 р. працював у Ленінграді майстром цеху. Служив у лавах РА (танкіст). У 1962 р. закінчив із відзнакою Харківський політехнічний інститут за спеціальністю “Машини та технологія обробки металів тиском”, після чого працював конструктором штампів у ковальському цеху заводу ім. Малишева. У 1969 р. захистив кандидатську дисертацію та працював старшим викладачем, доцентом кафедри ОМТ. З 1973 до 1976 рр. декан підготовчого факультету з навчання іноземних громадян. З 1977 по 1980 р. працював радником з освіти в університеті Орієнте (Куба). Особисто знайомий із колишнім президентом Куби Раулем Кастро. Був членом КПРС, секретарем партійної організації інституту факультету. Опублікував понад 30 праць у галузі теорії та технології видавлювання. Нагороджений Почесною Грамотою Міністра СРСР, медаллю Ветерана праці.

Напрями наукової роботи

  • Дослідження процесів холодного видавлювання, конструювання високостійких штампів.

Дисципліни, що викладав

  • Технологія гарячого об’ємного штампування.
  • Гідравлічні преси.
  • Високошвидкісні способи штампування.

Хобі

  • Захоплення політикою.
  • Збір грибів, вивчення цілий рік грибних маршрутів, підготовка монографії зі збирання, кулінарної обробки та консервації грибів.

 

Список опублікованих праць (скачати)


Євстратов Віталій Олексійович  д.т.н., професор кафедри ОМТ, академік УАН
Народився 16 січня в Харкові. 1956 р. закінчив з відзнакою Харківський політехнічний інститут за спеціальністю «Машини та технологія обробки металів тиском». Після інституту залишився на кафедрі «Обробка металів тиском» для викладацької роботи. У 1958-60 р.р. на Харківському заводі транспортного машинобудування ім. Малишева пройшов дворічне стажування. З 1960 по 2018 рр. працював у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». У 1966 р. у ХПІ захистив кандидатську дисертацію. У 1988 р. у Московському вищому технічному училищі ім. Баумана захистив докторську дисертацію. Завідувач кафедри “Обробка металів тиском” (1985-2006). Голова навчально-методичного об’єднання спеціальності «Машини та технології обробки металів тиском» ВНЗ України. Заступник голови методичної ради НТУ “ХПІ” (1966-1996). Член докторських спецрад Д 02.27.06 (Харків, ХАІ) та Д.28.01.02 (Краматорськ, ДДМА), голова кандидатської спецради К.02.09.03 (Харків, НТУ «ХПІ»). Член експертної ради ВАК України (1998–2001). Дійсний член Української академії наук (з 1992). У 1994 р. за міжнародною програмою “Project of Industrial cooperation between Canada and Ukraine” два місяці стажувався в університетах Канади (Торонто, Гамільтон, Ватерлоо). Створив наукову школу з дослідження технологічних процесів холодного та напівгарячого видавлювання та об’ємного штампування, проектування високостійких штампів та оптимізації їх конструкції. Видав підручник та задачник «Теорія обробки металів тиском», удостоєні золотої медалі ВДНГ СРСР. За високі показники у педагогічній та науковій роботі удостоєний золотої, срібної та трьох бронзових медалей ВДНГ СРСР та України. Нагороджений орденом Дружби Народів. Підготував 20 кандидатів технічних наук. Опублікував понад 200 наукових праць, у тому числі чотири монографії. Має 35 авторських свідоцтв. Розробив та читав 17 лекційних курсів. Організатор навчально-методичного об’єднання (УМОС). Розробив нові форми виховання та розвитку студентів, викладені у програмах «Педагогічне проектування» та «Резонансне виховання», досяг їх високої практичної ефективності. Інформація про В.О. Євстратове включено до книг: Видатні педагоги вищої школи Харкова. – Харків: Глобус, 1998; Вчені та педагоги Харківського політехнічного. – Харків: Прапор, 1999.

Розробив концепції

  • Фундаменталізація вищої освіти у галузі машинобудування.
  • Комп’ютерна підготовка інженерів-технологів та інженерів механіків.
  • Навчально-виховна робота у технічному вузі.

Напрями наукової роботи

  • Теоретичні основи та матмоделювання процесів ОМТ.
  • Оптимізація конструкцій штампів для холодного об’ємного штампування та видавлювання.
  • Психолого-педагогічні основи навчання у технічному вузі.

Дисципліни, що викладав

  • Вступ до фаху.
  • Історія інженерної діяльності.
  • САПР в ОМТ.
  • Матмоделювання та оптимізація в ОМТ.
  • Теорія пластичної деформації.
  • Теорія технічних систем.

Список опублікованих праць 1 (скачати)

Список опублікованих праць 2 (скачати)


Плєснєцов Сергій Юрійович аспірант, асистент кафедри ОМТ
Народився 22 грудня 1988 р. у Харкові. 2005 р. вступив до НТУ «ХПІ» на спеціальність “Обладнання для обробки металів тиском”. За час навчання брав участь у конкурсах наукових праць за двома напрямками: «Обробка матеріалів у машинобудуванні» – 1-е місце (м. Кременчук-2010) та «Металургія» (м. Краматорськ) – 2 місце. З 2006 року брав участь у виконанні госпдоговірних науково-дослідних роботах. У 2011 р. захистив дипломну дослідницьку роботу з відзнакою та отримав кваліфікацію «Магістр інженерної механіки». У 2011 р. вступив до аспірантури. Тема дисертаційної роботи “Аналіз формозміни гнутих профілів з елементами вигину на 180 градусів.” Автор понад 20 науково-технічних публікацій у спеціалізованих виданнях.
Має такі сертифікати щодо САПР-систем з правом викладання: КОМПАС-3D, ProEngineer, Deform. Проводив на кафедрі ОМТ заняття з САПР технологічних процесів в ОМТ.

Напрями наукової роботи

  • Удосконалення технологічних процесів виробництва гнутих профілів.

Хобі

Прикладне програмування.

Список опублікованих праць (скачать) До початку

Comments are closed