Кафедрою міжкультурної комунікації та іноземної мови було проведено щорічну аспірантську конференцію
«An Innovative Model of Research Projects Aimed at the Integration of Ukraine into the European Scientific Space»
11 квітня 2024 року в Teams.
Захід було відкрито вітальним словом завідуючої кафедри, професором, доктором психологічних наук Тетяною Вікторівною Сергеєвою. Виступ члена організаційного комітету Доріна Фестеу, професора Бакингемширського Нового університету (Велика Британія) було присвячено сучасній освіті, новітнім технологіям у Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, а також використанню англійської мови в освітньому процесі та науковому житті аспірантів, що не є носіями цієї мови. Під час свого виступу почесний гість Мехович Сергій, доктор економічних наук, професор, президент всеукраїнської Асоціації «Вчені за інноваційний розвиток України», редактор журналу «Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит», наголосив про рішення журналу опублікувати статті шістьох найкращих виступів безкоштовно.
У конференції прийняло участь більше 120 аспірантів, які проходять курс «Іноземна мова для комунікації у науково-педагогічному середовищі» на кафедрі Міжкультурної комунікації та іноземної мови. Теми доповідачів були з різних галузей знань: економіки, ШІ, соціології, енергетики, тощо. Не зважаючи на обстріли багатьох регіонів того дня через повномасштабну агресію, відсутність Інтернету та світла, до конференції змогли доєднатись більшість учасників. Виступи були яскраві, цікаві, що висвітлювали актуальні питання сьогодення, особливо України, як можна покращити стан та розвиток різних індустрій в сучасних умовах. Інші учасники, які не змогли доєднатись та виступити, зможуть опублікувати свої тези та статті в збірці тез конференції та фаховому журналі.
Ця конференція показала міцний науковий потенціал аспірантів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Кафедра міжкультурної комунікації та іноземної мови рада навчати англійської мови майбутніх науковців України.
Аспіранти мають можливість уже в перший рік навчання, отримати досвід участі в міжнародній конференції, зробити доповідь і презентацію на англійській мові за міжнародними стандартами, на надрукувати своє наукове есе і статтю, в збірнику матеріалів конференції та у фаховому журналі. Тож навчання іноземній мові – це не тільки розвиток мовної компетенції, а і розвиток критичного мислення, наукового узагальнення та самопрезентації, а також можливість перших наукових публікацій, де науковий керівник і викладач іноземної мови здійснюють мультидисциплінарну підтримку.