Філіп’єв Олег Володимирович (1916–1998)
Відомий вчений у галузі металургійної теплотехніки. Засновник великоuj напрямкe з систем випарного охолодження доменних печей та інших металургійних агрегатів.
Закінчив Харківський хіміко-технологічний інститут в 1939 році за спеціальністю «Технологія електрохімічних виробництв».
З 1945 р. працював в інституті «Діпросталь» (Харків), а в 1968 р. перейшов у знову утворений інститут ВНІПІЧорметенергоочистка, перейменований в НДПІ «Енергосталь», де пройшов шлях від інженера до заступника директора інституту з наукової частини.
Кандидат технічних наук (1959), доктор технічних наук (1968), професор (1971).
Працюючи на кафедрі теплотехніки на посаді професора з 1985 р. , брав активну участь у наукових розробках кафедри з проблеми використання ВЕР на промислових підприємствах за новими схемами безпилового вивантаження коксу. Ним розроблені та впроваджені енергозберігаючі заходи для промислових плавильних агрегатів.
Читав спецкурс «Промислові печі», керував дипломним проектуванням. Створив декілька підручників та монографій.
Є автором більше 300 наукових праць, мав понад 70 авторських свідоцтв та патентів на винаходи, в тому числі 13 монографій , понад 200 авторських свідоцтв та 102 патенту провідних країн світу (США, Японія, Великобританія, Німеччина, Італія, Франція та ін.)
Брав активну участь у підготовці наукових і педагогічних кадрів, працював у двох спеціалізованих радах в ХПІ та ІПМаш іззахисту докторських дисертацій. Ним підготовлено більше 20 кандидатів наук.
З розроблених ним систем випарного охолодження продана 51 ліцензія в багато країн світу. Системи випарного охолодження, створені ним , працюють більш, ніж у 20 країнах світу (в т.ч. країнах СНД, Японії, Австралії, Канаді, Іспанії та ін). Його розробки з систем очистки технологічних газів і хімічно шкідливих речовин впроваджені, в тому числі, на Магнітогорському металургійному комбінаті та Абагурскій аглофабриці. Їм були розроблені унікальні технології з каталітичного очищення газів, очищення газів травильних ванн та багато інших.
- Спеціальність "ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКА" входить до переліку пріоритетних спеціальностей, для яких встанавлюються
ПІДВИЩЕНІ АКАДЕМІЧНІ СТИПЕНДІЇ.
__________________________Основа вступу в 2024 р.::
1. Мотиваційний лист
2. Національний мультідисциплінарний тест (НМТ) з 4-х предметів.
Також приймаються сертифікати НТМ/ЗНО 2021-2023 р.р.
_____________________Для випускників технікумів і коледжей можлива скорочена форма навчання
.