Кошельнік Олександр Вадимович (1971)
Кандидат технічних наук (2002), доцент (2006).
У 1994 закінчив з відзнакою Харківський політехнічний інститут році за спеціальністю «Промислова теплоенергетика».
З 1994 р. по 1997 р. – аспірант кафедри теплотехніки очної форми навчання. З 1998 р. працював на кафедрі теплотехніки на посадах молодшого наукового, наукового та старшого наукового співробітника. У 1998 – 1999 р.р. проходив стажування у м. Цюріх на фірмі Oertli Waermetechnik за програмою Швейцарської академії наук.
У 2002 році в раді при ІПМАШ ім. А.М. Підгорного НАН України захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика» на тему «Підвищення ефективності теплоспоживання на основі удосконалення параметричних характеристик систем регенерації теплоти скловарної печі».
З 2002 року працював на кафедрі теплотехніки асистентом, з 2003 р. – старшим викладачем, з 2004 р. працює на посаді доцента кафедри теплотехніки та енергоефективних технологій. За цей час підготував та читав лекційні курси: «Енергетичні установки», «Енергозберігаючі технології та використання вторинних енергоресурсів», «Джерела енергії в теплотехнології», «Енерготехнологічні комплекси промислових підприємств», «Енергетичне обладнання установок нетрадиційної енергетики», «Установки та системи поновлюваними джерелами енергії». «Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії», «Переробка твердих побутових відходів».
З 2004 по 2016 рр. – старший науковий співробітник відділу водневої енергетики Інституту проблем машинобудування ім. А.Н. Підгорного НАН України.
Є фахівцем з моделювання теплообмінних процесів у регенеративних теплообмінних апаратах високотемпературних теплотехнологічних установок різного цільового призначення, а також розробці водневих теплоутилізаційних енергоперетворюючих комплексів для виробництва теплової та електричної енергії.
Є лауреатом першого конкурсу Харківської обласної державної адміністрації «Найкращий молодий науковець Харківщини 2005 року» в області «Електротехніка та енергетика».
Автор понад 200 наукових праць, у тому числі 2 монографій, 4 навчальних посібників, 7 навчально-методичних посібників, 4 патенти.
Керує підготовкою аспірантів, виконанням студентських курсових і дипломних робіт.