У цей важливий період життя Ви маєте зробити відповідальний крок – вибрати майбутню спеціальність, яка допоможе Вам реалізуватися в житті і повною мірою розкрити Ваші здібності. При цьому необхідно враховувати не тільки свої бажання, але і поточну ситуацію на ринку праці, затребуваність професії у сучасному житті. З цієї точки зору спеціальності теплоенергетичного профілю є одними з найперспективніших.
Теплотехніка, як і енергетика в цілому, завжди була важливою і в даний час вона є пріоритетною галуззю не тільки в Україні, але і в більшості провідних країн світу. Енергетика лежить в основі економічної безпеки держави і визначає перспективи її розвитку. Теплоенергетики завжди знаходять себе в сучасних перспективних, престижних і добре оплачуваних сферах інженерної-діяльності – кондиціонуванні повітря, вентиляції, теплопостачанні та холодильній техніці.
БЕЗ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ НЕМАЄ ЖИТТЯ !
НЕМАЄ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ БЕЗ НАС !
Спецiальнiсть 144 «Теплоенергетика»
Освітня програма
(конкурсні пропозиції: відкрита з вказанням приоритетності та контрактна):
«ПРОМИСЛОВА ТА КОМУНАЛЬНА ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКА. ЕНЕРГЕТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ»
Теплоенергетика – життєва необхідність сучасного суспільства
Теплоенергетика – непідвладна мінливій моді на професії
Теплоенергетика – це фундаментальні інженерні знання
Теплоенергетика – це гарантовано працевлаштування
Інженери-теплоенергетики є фахівцями в галузі проектування, монтажу та наладки теплоенергетичного обладнання.
Об’єктами теплоенергетики є всі комунальні та промислові установки і апарати, що забезпечують процеси нагріву або охолодження: холодильні установки, системи централізованого та децентралізованого теплопостачання, опалення та кондиціонування повітря, теплотехнологічні лінії і установки виробництва молочних, м’ясних та кондитерських виробів, цукру і соків, переробки та збереження зерна, ректифікаційні і випарні установки фармацевтичних і парфумерних виробництв, промислові печі та котли, обладнання теплових електричних станції, системи охолодження різних установок і високотемпературних поверхонь з метою забезпечення їх довговічної та безпечної експлуатації.
Істотна роль теплоенергетиків у розробці заходів з енергозбереження, які передбачають :
– створення та удосконалення систем утилізації теплоти газів і рідин, які відпрацювали у відповідних об’єктах (двигунах, печах і т.і.);
– створення безвідходних технологій, які вирішують не тільки проблеми ресурсозбереження, а й захисту навколишнього середовища;
– використання поновлюваних (сонячна, вітрова, біоенергетика) і вторинних енергетичних ресурсів (енергетичних відходів різних виробництв).
Енергетичний менеджмент – це раціональне використання енергії
Енергетичний менеджмент – неодмінна умова розвитку будь-якого підприємства, джерело його прибутку
Енергетичний менеджмент – це поліпшення екології навколишнього середовища
Енергетичний менеджмент – вектор руху до енергонезалежності країни
Зараз одним з найбільш пріоритетних завдань у країні є політика енергозбереження.
Енергозбереження – це :
– енергетичне вдосконалення і модернізація існуючого обладнання;
– впровадження відновлюваних джерел енергії; використання нових технологій та обладнання, які знижують витрату палива, теплової та електричної енергії;
– використання вторинних енергетичних ресурсів; заміна дорогих видів палива на дешевші (а також перехід на місцеві види палива) і т.і.
– застосування нових енергоефективних технологій у всіх галузях економіки, включаючи паливно-енергетичний комплекс, енергоємні галузі промисловості, комунально-побутовий сектор, сільське господарство та електрифікований транспорт.
Завдання енергозбереження не вирішується чисто технічними засобами. У першу чергу необхідна сучасна система управління енергетичними ресурсами на всіх стадіях: видобутку, переробки, транспортування, використання різними споживачами. Ці завдання і вирішує енергетичний менеджмент.
Таким чином, енергетичний менеджмент – це професійне, гнучке, безперервне і науково обгрунтоване управління енергетичними ресурсами виробництва, починаючи з рівня цеху і закінчуючи підприємством, концерном, галуззю. У зв’язку із зростанням споживання енергоресурсів попит на фахівців з енергетичного менеджменту дуже великий і з кожним роком буде тільки збільшуватися.
Наші випускники працюють на різних посадах:
– у відділах головного енергетика підприємств, організацій та установ;
– у виробничо-технічних відділах теплопостачальних і енергогенеруючих організацій;
– фахівцями з монтажу та налагодження обладнання систем кондиціонування, вентиляції, опалення та холодопостачання будівель, у тому числі й великих торгівельних центрів;
– у науково-дослідних та проектно-конструкторських установах.
– у державних комітетах, агентствах та інспекціях з енергозбереження та енергоефективності, на промислових підприємствах, в комунальному господарстві, організаціях бюджетної сфери на посадах, де вони відповідають за енергозбереження, регулювання споживання та ефективне використання енергоресурсів;
– в організаціях та фірмах, які займаються енергетичним аудитом.
МЫ ЧЕКАЄМО НА ВАС НА НАШІЙ КАФЕДРІ !