Павловський Валерій Гаврилович

pavllovski V

Павловський Валерій Гаврилович (1.03.1938-24.06.2018)
Завідувач кафедри теплотехніки (2001-2006).

Закінчив Харківський політехнічний інститут в 1961 році за спеціальністю «Турбінобудування» й був направлений в Інститут проблем машинобудування Академії наук УРСР (ІПМаш АН УРСР), де працював на інженерних та наукових посадах. Кандидат технічних наук (1969), доктор технічних наук (1989), старший науковий співробітник (1974), професор (2000).
Коло наукових інтересів – інтенсифікація конвективного теплообміну в каналах при течії рідини і газу, теплового стану елементів конструкції парових турбін і фізико-енергетичних об’єктів. У спеціальному конструкторсько-технологічному бюро ІПМаш АН УРСР (1976-1989), в якому він працював на посаді директора й головного конструктора з моменту його заснування під його науковим керівництвом створюються оригінальні системи охолодження і термічної стабілізації спеціальних електрофізичних установок космічної техніки. Цими системами оснащуються практично всі прискорювальні комплекси фізичних наукових центрів колишнього СРСР. За розробку теоретичних основ охолодження спеціальних прискорювачів ядерних часток і створення систем їх термостабілізації йому присвоюється вчений ступінь доктора технічних наук.
C 1990 року працював на виборній посаді заступника голови Харківської міської ради народних депутатів.
З 1995 року працював на посадах начальника відділу науково-технічного прогресу, заступника начальника відділу вищої освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, радника голови обласної державної адміністрації з питань науково-технічного розвитку регіону.
Його викладацька діяльність почалася з 1966 року на кафедрі загальної теплотехніки ХПІ, де він пройшов шлях від асистента до професора. У 2001-2006 р.р – завідувач кафедри теплотехніки НТУ «ХПІ». Читав курси : «Технічна термодинаміка», «Теплотехніка», «Термодинаміка і теплопередача», «Теплові установки електричних станцій», «Теплові двигуни».
Автор понад 100 наукових і навчально-методичних робіт, 27 авторських свідоцтв СРСР на винаходи.
За конструкторсько-технологічні розробки в області нової техніки він нагороджений знаком «Винахідник СРСР» (1980) і ювілейною медаллю Національного космічного агентства України (1998), медаллю «За доблесну працю в ознаменування 100-річчя з дня народження В.І. Леніна», медаллю «Ветеран праці».

Comments are closed.