Шевелев Олександр Олександрович (15.07.1928)
Кандидат технічних наук, професор
У 1953 році закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю «Котлобудування».
У 1953-1954 р.р. працював конструктором Таганрозького котлобудівного заводу, з 1954 року й аж до виходу на пенсію в 2015 році – викладач кафедри.
Кандидат технічних наук (1966), доцент (1968), професор (2002), Академік Академії технологічної кібернетики України (2008).
Науковий напрям діяльності пов’язаний з фізичним і математичним моделюванням нестаціонарної теплопровідності та термопружності в тілах різної геометрії; гідродинамікою і теплообміном течій, що розвиваються в гладких і переривчастих каналах. Є фахівцем в області стаціонарних і перехідних процесів енергетичних агрегатів, електрофізичних апаратів спеціального призначення та тепло-технологічних установок. Постійно займався науковою роботою, будучи керівником і відповідальним виконавцем цілого ряду науково-дослідних робіт бюджетного та госпдоговірного фінансування для промислових підприємств і науково-дослідних інститутів. За його активної участі для заводів, проектних і науково-дослідних організацій міста Харкова були виконані великі дослідження статичних і перехідних температурних процесів в елементах парових турбін ТЕС і АЕС, в роторах кріогенераторов та електрофізичних комплексах; установках сухого гасіння коксу, в каналах матриць компактних теплообмінних апаратів, динаміки теплообмінних апаратів та ін.
Професор О.О.Шевелев був одним з провідних викладачів кафедри, читав курси лекцій: «Динаміка теплообмінних апаратів», «Котельні установки промислових підприємств», «Проектування енергоефективного обладнання».
Опублікував більше 110 наукових і навчально-методичних робіт. Є співавтором монографії, чотирьох навчальних посібників з грифом Міністерства освіти України, а також методичних вказівок для курсового і дипломного проектування та лабораторного практикуму.
Під його керівництвом виконано і захищено три кандидатські дисертації.
З 1970 по 2007 р.р. був вченим секретарем Ради енергомашинобудівного факультету НТУ «ХПІ».