Студенти Юрій Реука та Сергій Захарчук та доцент кафедри Лебедєв Володимир прийняли участь в проходженні онлайн-курсу «Венчурний капітал та фінансування підприємництва» від стартап-центр «Spark» НТУ «ХПІ»,який який тривав з квітня до червня 2023 року в Харківському Політеху. Свої стартапи представили шість університетських команд, серед випускників проєкту — понад 80 студентів, викладачів і науковців ХПІ. За час курсу учасники прослухали лекції про особливості фінансування підприємництва, методи оцінки приватних компаній, цінні папери та венчурний капітал, захист інтелектуальної власності, презентацію проєктів. Крім того, вони брали участь у воркшопах, під час яких працювали над своїми стартапами. Головним лектором курсу був доцент американського Університету Тулейна, фахівець із фінансів Олег Греділ, також були запрошені спікери — фахівці з фінансів та стартапів із США. Робочою мовою проєкту була англійська.
Загалом курс «Венчурний капітал та фінансування підприємництва» складався з двох частин: лекцій та воркшопів. Під час практичних занять команди працювали над своїми стартапами, щоб у фіналі провести пітчінг — презентувати свій проєкт.
Лекції були присвячені таким темам:
Why is Entrepreneurial Finance Special? (Чому фінансування підприємницької діяльності є особливим?)
Valuation Methods for Private Companies (Методи оцінки вартості приватних компаній)
Venture Capital Securities and Terms (Цінні папери та умови венчурного капіталу)
Intellectual Property Protection (Захист інтелектуальної власності)
Project presentations (Презентації проєктів).
Головним спікером курсу став доцент Університету Тулейна (США), фахівець із фінансів Олег Греділ. Крім нього було ще чотири запрошені експерти — фахівці у сфері інтелектуальної власності, венчурного капіталу, стартапів та фінансів, викладачі американських університетів.
Протягом проєкту з командами також працювали та допомагали співробітники стартап-центру «Spark». За підсумками навчання учасники отримали сертифікати.
Основний лектор курсу:
Олег Греділ — PhD, Associate Professor Tulane University, A.B. Freeman School of Business. Займається дослідженням фінансових посередників, приділяючи особливу увагу прямим інвестиціям та хедж-фондам, виступає на великих міжнародних конференціях, його статті публікуються у престижних наукових журналах (Journal of Financial Economics, Review of Financial Studies та ін.). Олег Греділ вів круглі столи із залучення коштів для прямих інвестицій, Форум Гарвардської школи права з корпоративного управління та фінансового регулювання, виступав на великих наукових конференціях, таких як щорічні збори Американської фінансової асоціації, Товариства дослідження фінансового посередництва та Асоціації фінансового менеджменту.
Запрошені спікери:
Пол Н. Тейлор (Paul N. Taylor) — інженер-механік за освітою, патентний повірений і колишній голова Ради зв’язків адвокатів США та Європейського патентного відомства. Має досвід у підготовці та судовому переслідуванні вітчизняних та іноземних патентних заявок, пов’язаних із різними технологічними сферами, отримання реєстрації авторських прав та торгових марок, організації трудових угод, пов’язаних з інтелектуальною власністю. Працював із клієнтами із захисту від позовів про порушення патентних прав та давав висновки про патентоспроможність.
Вал Гуі (Val Gui) — засновник стартапу, ангел-інвестор (приватний венчурний інвестор, що дає фінансову та експертну підтримку компаніям на ранніх етапах розвитку) та радник, який підтримує венчурний бізнес. Має досвід роботи з обох боків «стартапів, що підтримані венчурним капіталом», залучаючи десятки мільйонів венчурних доларів для своїх компаній, вклав свій особистий капітал як ангел-інвестор у більш ніж 50 стартапів. Зараз Вал зосереджений на кліматичних технологіях, є продюсером і радником венчурних фондів, орієнтованих на клімат (Lowercarbon Capital і Anthrocene Ventures), а також віце-президентом і генеральним менеджером фінтех-кредитора Upstart, який підтримується венчурним капіталом і став публічним у грудні 2020 року.
Лео Красножон (Leo Krasnozhon) отримав ступінь доктора економіки в Університеті Джорджа Мейсона (США), ступінь магістра економіки в Університеті Кларка (США), ступінь бакалавра економіки у Харківському державному університеті (Україна). Видатний професор американського Університету Лойоли в Новому Орлеані, представляє програму Chase Minority Entrepreneurship. Сфера інтересів професора — політична економія управління, громадський вибір, економічний розвиток України та Східної Європи. Є викладачем, лауреатом нагороди за найкращу освітню роботу Асоціації освіти приватних підприємств та інших.
Таня Бабіна (Tania Babina) — отримала ступінь доктора філософії в бізнес-школі Kenan-Flagler в Університеті Північної Кароліни (США), викладає підприємницькі фінанси для магістрів MBA та EMBA в Колумбійському університеті. Її дослідження знаходяться на стику корпоративних фінансів, економіки праці та підприємництва, займається вивченням взаємозв’язку між людським капіталом та інвестиціями фірми, фінансуванням та організаційним вибором.