XІ міжнародна науково-технічна конференція «Інформатика, управління та штучний інтелект» (ІУШІ–2024)

Харківський Політех традиційно став організатором XІ міжнародної науково-технічної конференції «Інформатика, управління та штучний інтелект» (ІУШІ–2024). Вона пройшла з 09 по 12 травня одночасно у двох містах та двох форматах, в оффлайн форматі у місті Тернопіль на базі співорганізаторів конференції – Донбаської державної машинобудівної академії (ДДМА, Краматорськ-Тернопіль) та онлайн форматі на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Конференція об’єднала більше двохсот вчених з України, Німеччини та Іспанії. Програмний комітет наукового форуму очолив проректор з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ», професор Магомедємін Гасанов.

До програмного комітету конференції також увійшли: ректор Донбаської державної машинобудівної академії, професор Віктор Ковальов; завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та програмування НТУ «ХПІ», професор Олександр Заковоротний, завідувач кафедри комп’ютеризованих мехатронних систем, інструментів і технологій ДДМА, професор Яна Васильченко. Пленарне і секційні засідання пройшли українською та англійською мовами.

Цього року у роботі конференції «Інформатика, управління та штучний інтелект» взяли участь вчені з 10-ти міст України, Німеччини та Іспанії. Це Вінниця, Івано-Франківськ, Київ, Кривий Ріг, Констанц, Севілья, Чернігів, Черкаси, Харків та Краматорськ (Тернопіль).

На пленарному та 6-ти секційних засіданнях виступили представники 26-ти закладів вищої освіти, компаній та підприємств. Всього було представлено більше 100 доповідей. На пленарному засіданні вчені з німецького університету прикладних наук (м. Констанц) виступили з доповіддю, присвяченою питанням інтелектуальному моніторингу сну. Вчені з Українського державного університету залізничного транспорту та Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (м. Харків) виступили з доповіддю, присвяченою визначенню інформаційного сигналу в умовах впливу кількох типів перешкод. У спільних доповідях вчених ХПІ разом з колегами з ДДМА та НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» розглядались питання визначення залежностей теорії різання в алгоритмах при реалізації нейронних мереж управління процесами осциліючого швидкісного зубофрезерування. Вченими з ХПІ були зроблені доповіді, які присвячені питанням проектування регуляторів швидкості з використанням нечітких множин другого типу, моніторингу актуальних напрямів розвитку науки та питанням класифікації зображень для швидкого пошуку у великих базах даних.


Comments are closed.