17.04.2025 в 12.35 відбулась відкрита лекція технічного директора (Головного металурга) Керівника Департаменту з металургійного виробництва АТ « СВІТЛО ШАХТАРЯ» Зінченко Павла Сергійовича для студентів та викладачів кафедри ливарного виробництво НТУ «ХПІ». Лекція проводилась в онлайн форматі на платформі Microsoft Teams.
Тема лекції «Використання адитивних технологій на підприємствах Харкова»
Ливарне виробництво – одна з галузей промисловості, в якій адитивні технології знайшли практичне застосування в ранній стадії свого становлення. З середини 90-х років АМ-технології стали використовуватися в дослідному і малосерійному виробництві, і до тепер саме ця ніша виявилася найбільш сприятливою для подальшого розвитку АМ-технологій як самих по собі, так і в поєднанні з традиційними технологіями лиття. Як показав досвід саме таке поєднання дає максимальний економічний ефект.
Використання АМ-технологій дозволяє створити дуже компактні виробничі ділянки, що не потребують великих виробничих та допоміжних площ та численного персоналу. Застосування АМ-технологій дозволяє мінімізувати або зовсім виключити працю модельника, формувальника у звичному розумінні. Ручна праця значною мірою витісняється кваліфікованою інтелектуальною працею конструкторів-технологів, операторів 3D-принтерів та ЧПУ-верстатів, які розробляють програмні засоби для керування обладнанням. За кордоном динамічний розвиток отримали так звані сервіс-бюро або Центри адитивних технологій, частина з яких орієнтована на виготовлення продукції з активним застосуванням адитивних технологій. У таких Центрах адитивні та традиційні технології доповнюють одна одну та посилюють комерційний ефект.