Робота з абітурієнтами
22 лютого 2024 року кафедрою “АЕМС” була проведена онлайн зустріч з учнями харківських шкіл та технікумів.
Учні дізналися, як створити автономні мобільні роботи та електромобіль. Познайомилися із розробками студентів. Отримали практичні навички по роботі з компонентами мехатронних систем та програмуванню.
Робота з абітурієнтами
21 грудня 2023 року кафедрою “АЕМС” була проведена онлайн зустріч з учнями харківських шкіл та технікумів.
Учні дізналися, як створити автономні мобільні роботи та електромобіль. Познайомилися із розробками студентів. Отримали практичні навички по роботі з компонентами мехатронних систем та програмуванню.
День науки
В рамках фестивалю науки, що пройшов в НТУ «ХПІ», кафедра «Автоматизовані електромеханічні системи» представила свої розробки: перший в Україні електромобіль з суперконденсаторною батареєю, комп’ютеризований електромеханічний комплекс «Танцюючий страус», автономні мобільні роботи. Особливий інтерес у гостей фестивалю викликали проекти, створені студентами 1-го курсу. Олександр Анан’єв, Марина Воронцова, Ілля Калашник з перших днів навчання займаються розробкою і створенням унікальних мехатронних систем, а також є учасниками клубу програмування «RoboDev АЕМС», який функціонує при кафедрі.
Курси програмування
3 15 березня 2019 року на кафедрі “АЕМС” починають працювати курси по програмуванню в технічних системах (стосовно мехатронних систем електромобіля та роботів)
- на курси програмування запрошуються учні 10-11 класів шкіл Харкова і області. Для оформлення на курси бажаючі повідомляють на кафедру “Автоматизовані електромеханічні системи” про свій намір;
- відвідування курсів для школярів безкоштовне;
- передбачена можливість вибору тем занять, які цікавлять.
- відвідування курсів дозволяє абітурієнтам визначитися з вибором пріоритетних спеціальностей при вступі;
- отримати цілісне представлення про мови програмування, програмні засоби, мікропроцесорні пристрої, прилади електроніки, елементи і системи електроприводів, мехатронних і робототехнічних пристроїв, а також практичні навички роботи з обладнанням.
- сертифікат курсів, який враховується при виборі спеціалізацій кафедри;
- навички програмування на різних мовах і практичний досвід з програмування мехатронних систем створеного на кафедрі АЕМС першого в Україні електромобіля з суперконденсаторною батареєю;
- навички написання програм для управління роботами на базі платформи NI LabVIEW Robotics Starter Kit та платформи Mr. General Robot Kit;
- при навчанні на курсах проводяться консультації з математики та фізики, пов’язані зі здачею тестів ЗНО.
Розклад занять: щоп’ятниці о 16:00, початок з 15 березня 2019 р
ВІТАЄМО
команду студентів кафедри «АЕМС», які посіли 2-е місце на Всеукраїнській олімпіаді з електромеханіки в 2018 році:
- Дем’янець Сергій (ЕМБ-54б)
- Ладатко Олексій (ЕМБ-54б)
- Собченко Виталій (ЕМБ-54б)
- Остроушко Андрій (ЕМБ-54б)
Студент Собченко Віталій зайняв 2-е місце в особистому заліку. В олімпіаді брали участь 60 студентів з 15 вищих навчальних закладів України.
До уваги випускників технікумів і профтехучилищ
З 2017 року кафедра “Автоматизовані електромеханічні системи” приймає випускників на прискорене навчання на ступінь бакалавра за спеціальністю 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”.
З подальшою підготовкою в магістратурі за спеціалізаціями:
– Електромеханічні системи автоматизації та електропривод;
– Мехатроніка та робототехніка.
Презентація електромобіля
17 липня 2015 року в НТУ “ХПІ” пройшла презентація створеного викладачами, співробітниками та студентами кафедри “Автоматизовані електромеханічні системи” першого в Україні електромобіля із суперконденсаторною батареєю для навчальних і наукових цілей.
Розроблений вченими кафедри електропривод з мікрокомп’ютерним керуванням був установлений на автомобілі Daewoo Lanos замість бензинового двигуна. Електропривод забезпечує повернення енергії руху при зниженні швидкості, русі на спусках і зупинках електромобіля. У процесі створення електромобіля відпрацьовані технології заміни на діючих автомобілях двигуна внутрішнього згоряння на мікрокомпьютерно-керований електропривод.
Випускники кафедри отримують можливість працювати на фірмах, підприємствах і СТО по переустаткуванню автомобілів в електромобілі, програмуванню бортових комп’ютерів, діагностиці мехатронних систем електромобілів, їх ремонту та експлуатації. На думку світових експертів до 2020 року на дорогах по всьому світі буде їздити близько 5 мільйонів електромобілів.
У листопаді 2016 року завідувачу кафедри АЕМС проф. Клепікову В.Б. була вручена Державна премія України в галузі науки і техніки, як учаснику авторського колективу по роботі “Енергоефективні електромеханічні системи широкого технологічного призначення”.
ВІТАЄМО
команду студентів кафедри «АЕМС», які посіли 1-е місце на Всеукраїнській олімпіаді з електромеханіки в 2016 році:
- Роман Калуженов (ЕМБ-52а)
- Іван Пальчик (ЕМБ-52а)
- Андрій Ротару (ЕМБ-52б)
- Павло Хомченко (НТ-52)
В рамках участі кафедри «АЕМС» в міжнародному проекті Євросоюзу TEMPUS «iCo-op» вперше була створена віддалена лабораторія на базі обладнання компанії National Instruments (США).
Дистанційна лабораторія дозволяє дистанційно виконувати реальні експерименти на обладнанні з таких курсів:
- Теорія електроприводу;
- Теорія автоматичного управління;
- Моделювання електромеханічних систем;
Створена на кафедрі АЕМС віддалена лабораторія має зв’язок з ВУЗ-ами Німеччини, Іспанії, Румунії, Австрії, Грузії, Вірменії. Розробка пройшла апробацію і отримала високу оцінку фахівців.
З 10 по 17 травня 2016 року кафедру АЕМС відвідав Arnaldo Sanchez – керівник проекту Технологічного університету Суинберна (Австралія) з розробки електроавтобуса.
Мета приїзду: інтерес зарубіжних вчених до досвіду кафедри АЕМС зі створення першого в Україні електромобіля з суперконденсаторна батареєю.
За результатами візиту було підписано протокол про взаємну співпрацю.