Мартиненко Геннадій Юрійович
Посада: Професор кафедри математичного моделювання та інтелектуальних обчислень в інженерії (ММІ). Академік Інженерної академії України.
Науковий ступінь, вчене звання: доктор технічних наук, професор.
Фахівець в галузях: моделювання складних систем з використанням баз даних, інтелектуального аналізу даних, програмних комплексів CAD/CAE; симуляції з інтелектуальною обробкою та аналізом даних динамічних взаємозв’язаних процесів та нелінійної динаміки складних механічних і мехатронних систем; математичної постановки та розв’язання прикладних лінійних та нелінійних задач обчислювальної механіки, теплофізики, магнетизму..
Закінчив Харківський державний політехнічний університет (ХДПУ), спеціальність “Динаміка та міцність машин”, кваліфікація – інженер-механік-дослідник, 1995 р.
Кандидат технічних наук зі спеціальності 05.02.09 – динаміка та міцність машин, 1999 р.
Старший науковий співробітник зі спеціальності 05.02.09 – динаміка та міцність машин, 2004 р.
Доцент кафедри динаміки та міцності машин, 2008 р.
Доктор технічних наук зі спеціальності 05.02.09 – динаміка та міцність машин, 2019 р. Тема дисертації: «Динаміка роторів турбомашин в пасивних і активних магнітних підшипниках».
Професор кафедри динаміки та міцності машин, 2021 р.
Член-кореспондент Інженерної академії України, 2021 р.
Дійсний член (академік) Інженерної академії України, 2023 р.
Наукові публікації: Автор понад 180 наукових та навчально-методичних праць, інформація про основні наукові публікації доступна на персональних сторінках в наукометричних базах, електронних бібліотеках і платформах Google Scholar, Scopus, ResearcherID & Publons, IEEE Xplore та інших.
Лекційні курси:
- «Організація баз даних», «Інтелектуальний аналіз даних»,
- «Програмні комплекси проектування та аналізу»,
- «Програмні засоби моделювання фізичних процесів»,
- «Моделювання об’єктів та процесів в CAD/CAE системах»,
- «Аналіз динамічних процесів в CAD/CAE системах»,
- «Моделювання в CAЕ системах»,
- «Динаміка роторів у магнітних підшипниках»,
- «Наближені та чисельні методи розв’язання нелінійних задач»,
- «Педагогічні та інформаційні технології у прикладній математиці».
Наукові інтереси: моделювання процесів з інтелектуальною обробкою та аналізом даних; динаміка роторів в пасивних і активних магнітних підшипниках; нелінійна динаміка складних механічних і мехатронних систем; прикладні задачі обчислювальної механіки, теплофізики, магнетизму; аналітичне та чисельне моделювання нелінійних динамічних взаємозв’язаних керованих та некерованих процесів; оптимальне проектування конструктивних елементів машин і систем.