Спеціальності

Спеціальність 8.05070101 “Електричні станції”

Підготовку проводить кафедра електричних станцій, базове приміщення – 310 к. Електрокорпус, тел.: (057) 707-65-65, (057) 707-69-79, web-сайт: http://sites.kpi.kharkov.ua/es/.

Завідуючий кафедрою – професор, кандидат технічних наук, декан електроенергетичного факультету Лазуренко Олександр Павлович.

Освітньо-кваліфікаційнні рівні (кваліфікації) випускників: бакалавр (інженер-електрик), магістр (інженер-дослідник).

Основні спеціальні учбові дисципліни: Електричні станції та підстанції; Електричні системи, мережі; Техніка високих напруг; Технології виробництва електроенергії; Перехідні процеси в енергосистемах; Основи ядерної енергетики та АЕС; Енергопостачання промислових підприємств та енергозбереження; Основи релейного захисту та автоматики енергосистем; Автоматизація електричних станцій; Основи електротехнологій; Надійність і технічна діагностика енергообладнання; Основи гідроенергетики; Проектування електричних станцій; Моделювання енергетичних об’єктів і систем.

Характеристика спеціальності: Підготовку за фахом розпочато в 1930 році. Кафедра готує фахівців з проектування, монтажу, налагодження та експлуатації електричної частини електричних станцій, підстанцій і електроенергетичного обладнання підприємств. Це класичні інженери-електрики-енергетики в найширшому сенсі цього слова. Вони вивчають всі види джерел енергії: ТЕЦ, ТЕС, ГЕС, АЕС, відновлені електростанції, проектують схеми і устаткування сучасних електростанцій і підстанцій, в тому числі гідроелектростанцій, знайомляться з новими енергоефективними і інформаційними технологіями, вивчають енергетичну автоматику і принципи побудови АСУТП енергетичних об’єктів. З 2012 року кафедра є єдиною базовою на Україні по підготовці фахівців для проектних установ та діючих енергооб’єктів гідроенергетики. Майже всі спеціальні дисципліни орієнтовані на придбання практичних навичок і умінь. Кафедра має філію на одній з найсучасніших електростанцій України – Харківської ТЕЦ-5.

Працевлаштування: Випускники з успіхом можуть працювати на будь-якому енергетичному та промисловому підприємстві і зараз працюють в таких відомих галузевих, проектних організаціях і на підприємствах: Харківська ТЕЦ-5, АК “Харківобленерго”, Північна енергосистема НЕК України, Зміївська ТЕС, проектних інститутах: “Харьковенергопроект”, “Гідроенергопроект”, “Укренергомережпроект”, на багатьох електростанціях України, таких, як Запорізька АЕС і ТЕС, Бурштинська та Луганська ТЕС, та багатьох відомих промислових підприємствах.

Спеціальність 8.05070102 “Електричні системи і мережі”

Підготовку проводить кафедра передачі електричної енергії, базове приміщення – 228 к. Електрокорпус, тел.: (057) 707-62-46, (057) 707-69-77, web-сайт: http://sites.kpi.kharkov.ua/pee/.

Завідуючий кафедрою – професор, доктор техн. наук Бондаренко Володимир Омелянович.

Освітньо-кваліфікаційнні рівні (кваліфікації) випускників: бакалавр (інженер-електрик), магістр (інженер-дослідник).

Спеціалізації: Управління режимами електроенергетичних систем; технічна діагностика енергосистем.

Основні спеціальні учбові дисципліни: Електричні системи і мережі; Електричні станції та підстанції; Техніка і електрофізика високих напруг; Системоутворюючі мережі і їх режими; Основи релейного захисту та автоматики енергосистем; Основи експлуатації об’єктів ЕЕС; Перехідні процеси в енергосистемах; Енергетичні установки; Розподільні мережі систем електропостачання; Грозовий захист електричних мереж і підстанцій; Перенапруги в електроенергетичних мережах; Основи електротехнологій; Теорія надійності в задачах ЕЕС; Комп’ютерний аналіз режимів ЕЕС; Математичні основи технічної діагностики; Сучасні тенденції розвитку ЕЕС.

Характеристика спеціальності: Кафедра веде підготовку за фахом з 1930 року. Кафедра готує фахівців з проектування, монтажу, налагодження та експлуатації електричної частини підстанцій, електричних мереж, розрахунків режимів роботи енергетичних систем, ліній електропередач різного класу напруги і обладнання підприємств. Це класичні інженери-електрики-енергетики в найширшому сенсі цього слова. Вони вивчають всі види джерел енергії: ТЕЦ, ТЕС, ГЕС, АЕС, відновлювані електростанції, проектують схеми і устаткування сучасних електростанцій і підстанцій, в тому числі гідроелектростанцій, знайомляться з новими енергоефективними і інформаційними технологіями, вивчають енергетичну автоматику і принципи побудови АСУТП енергетичних об’єктів. З 2012 року кафедра є єдиною базовою на Україні по підготовці фахівців для проектних установ та діючих енергооб’єктів гідроенергетики. Майже всі спеціальні дисципліни орієнтовані на придбання практичних навичок і умінь. Кафедра має філію на одній з найсучасніших електростанцій України – Харківської ТЕЦ-5.

Працевлаштування: Випускники з успіхом можуть працювати на будь-якому енергетичному та промисловому підприємстві і зараз працюють в таких відомих галузевих, проектних організаціях і на підприємствах: Харківська ТЕЦ-5, АК “Харківобленерго”, Північна енергосистема НЕК України, Зміївська ТЕС, проектних інститутах: “Харьковенергопроект”, “Гідроенергопроект”, “Укренергомережпроект”, на багатьох електростанціях України, таких, як Запорізька АЕС і ТЕС, Бурштинська та Луганська ТЕС, та багатьох відомих промислових підприємствах.

Спеціальність 8.05070106 “Системи управління виробництвом і розподілом електроенергії”

Підготовку проводить кафедра автоматизації енергосистем, базове приміщення – 223 к. Електрокорпус, тел.: (057) 707-65-51, (057) 707-60-71, web-сайт: http://sites.kpi.kharkov.ua/ae/.

Завідуючий кафедрою – професор, доктор технічних наук Гриб Олег Герасимович.

Освітньо-кваліфікаційнні рівні (кваліфікації) випускників: бакалавр (інженер-електрик), магістр (інженер-дослідник).

Основні спеціальні учбові дисципліни: Системна автоматика енергосистем; Електричні станції та підстанції; Релейний захист; Електричні системи, мережі та техніка високих напруг; Перехідні процеси в енергосистемах; Системи обліку та контролю якості електроенергії; Системи електропостачання промислових підприємств; Інформаційні та керуючі комплекси енергетики; Проектування та САПР систем РЗА; Сучасні проблеми релейного захисту та автоматики.

Характеристика спеціальності: Студенти отримують широку підготовку для розуміння всіх основних процесів в електроенергетиці з метою оптимального управління ними та автоматизації. Кафедра єдина в Харківському регіоні проводить підготовку інженерів з релейного захисту та автоматики енергосистем. Традиційне напрямок наукової школи кафедри – вимір електричних параметрів енергооб’єктів показників якості та облік електричної енергії. Багато дисциплін мають практичну орієнтацію. Кафедра має філію в Північній енергетичній системі НЕК “Укренерго”.

Працевлаштування: Випускники мають широкі можливості для працевлаштування, з успіхом можуть працювати на будь-якому енергетичному та промисловому підприємстві і зараз працюють в таких організаціях і на підприємствах: “Хартрон-Інкор”, служби РЗА Харківобленерго Північної енергосистеми НЕК України, Харківська ТЕЦ-5, Зміївська та інші ТЕС , проектних інститутах: “Харьковенергопроект”, “Гідроенергопроект”, “Укренергомережпроект”, на багатьох електростанціях України, таких, як Запорізька АЕС і ТЕС, Бурштинська та Луганська ТЕС, та багатьох відомих промислових редпріятіе.

Спеціальність 8.05070104 “Техніка і електрофізика високих напруг”

Підготовку проводить кафедра електроізоляційної, оптоволоконної та кабельної техніки, базове приміщення 138, 139 к. Електрокорпус, тел.: (057) 707-66-63, (057) 707-60-10, web-сайт:http://web.kpi.kharkov.ua/eikt/.

Завідуючий кафедрою – професор, доктор технічних наук, Гурин Анатолій Григорович.

Освітньо-кваліфікаційнні рівні (кваліфікації) випускників: бакалавр (інженер-електрик), магістр (інженер-дослідник).

Спеціалізації: електроізоляційна та кабельна техніка, оптоволоконна техніка та кабелі зв’язку.

Основні спеціальні учбові дисципліни: Електрична частина електростанцій і підстанцій; Електричні системи і мережі; Техніка високих напруг; Розрахунок і конструювання ізоляції; Надійність і діагностика ізоляції; Кабельна техніка; Конденсаторна техніка; Кабелі зв’язку; Фізика діелектриків; Технологія ізоляції електричних машин; електропостачання; Фізичні основи оптоволоконної техніки; Технологія виробництва оптичних кабелів Технологія виробництва силових кабелів Методи випробування електричної ізоляції.

Характеристика спеціальності: Спеціальність пов’язана з підготовкою фахівців з проектування, виготовлення, експлуатації та діагностиці електричної ізоляції електроенергетичного обладнання, силової електроніки, елементів радіоелектронної та обчислювальної техніки, розробці сучасних високих технологій виробництва матеріалів з необхідними характеристиками. В сучасних умовах уміння проводити діагностику і прогнозувати процеси старіння ізоляції є основним питанням продовження терміну служби існуючого обладнання. Важливе місце в підготовці фахівця займає конструювання та виготовлення кабельно-провідникової продукції. Спеціальність також дозволяє освоїти сучасні технології створення оптичних кабелів, вміти їх застосовувати в локальних мережах ЕОМ, в автоматизованих системах передачі та зберігання інформації, в кабельному телебаченні.

Працевлаштування: Перші посади наших випускників на багатьох відомих підприємствах України після закінчення навчання: інженер відділу головного енергетика, інженер технічного і технологічного відділів, інженер-технолог ізоляційного і кабельного виробництва, майстер, заступник начальника ділянки і цеху по виробництву, інженер відділу технічного контролю з виготовлення і експлуатації силових і оптичних кабелів, менеджер по реалізації кабельно-провідникової продукції. Також наші випускники працюють в проектних організаціях, науково-дослідних інститутах і лабораторіях.

З урахуванням того, що кафедра єдина на Україні, яка випускає фахівців такого напрямку, випускники мають широкі можливості для працевлаштування на усіх кабельних заводах країни.

Спеціальність 8.05070108 “Енергетичний менеджмент”

Підготовку проводить кафедра електричних станцій, базове приміщення – 310 к. Електрокорпус, тел.: (057) 707-65-65, (057) 707-69-79, web-сайт: http://sites.kpi.kharkov.ua/es/.

Завідуючий кафедрою – професор, кандидат технічних наук, декан електроенергетичного факультету Лазуренко Олександр Павлович.

Освітньо-кваліфікаційнні рівні (кваліфікації) випускників: бакалавр (інженер-електрик), магістр (інженер-дослідник).

Основні спеціальні учбові дисципліни: Електричні станції та підстанції; Електричні системи, мережі та техніка високих напруг; Перехідні процеси в енергосистемах; Споживачі енергії і основи електротехнологій; Теоретичні основи теплотехніки; Основи електропостачання; Якість і сертифікація електроенергії; Облік і управління електроспоживанням; електрозбереження; Маркетинг енергії; Енергетичний менеджмент і аудит відновлення джерела енергії; Оптимізаційні задачі в енергозбереженні та САПР; Сучасні проблеми енергозбереження і екологія.

Характеристика спеціальності: Випускники цієї спеціальності мають три площини підготовки: по-перше, як електротехніки, отримуючи диплом бакалавра з електротехніки та електротехнології, по-друге, як теплотехніки, слухаючи кілька основних курсів з питань використання і перетворення теплової енергії, по-третє, як фахівці з законодавчим і економічних питань впровадження енергоефективних технологій, складання енергетичних паспортів підприємств і організації енергоринку. Це дозволяє вирішувати найважливішу сьогодні для України проблему економії енергоресурсів, підвищення енергоефективності промислового виробництва, пошуку і впровадження нових альтернативних джерел енергії. Кафедра має філію на одній з найсучасніших електростанцій України – Харківської ТЕЦ-5 і прекрасну базу практики по відновленню джерел енергії в компанії “Буренерго”.

Працевлаштування: Випускники з успіхом можуть працювати на будь-якому енергетичному та промисловому підприємстві, вирішуючи актуальну проблему енергозбереження і підвищення енергоефективності промислового виробництва і зараз працюють в таких відомих галузевих, проектних організаціях і на підприємствах: Харківська ТЕЦ-5, Харківська ТЕЦ-3, Харківські теплові мережі, АК “Харківобленерго”, Північна енергосистема НЕК України, на багатьох електростанціях України, таких, як Зміївська ТЕС, Запорізька АЕС та ТЕС та багатьох відомих промислових підприємствах.

Спеціальність 8.05070103 “Електротехнічні системи електроспоживання”

З 2012 року спільну підготовку проводять кафедри електроізоляційної та кабельної техніки і автоматизації енергосистем (інформацію про кафедрах дивись вище). web-сайт:http://web.kpi.kharkov.ua/eikt/.

Освітньо-кваліфікаційнні рівні (кваліфікації) випускників: бакалавр (інженер-електрик).

Основні спеціальні учбові дисципліни: Електричні станції та підстанції; Основи релейного захисту та автоматики енергосистем; Електричні системи і мережі; Техніка високих напруг; Перехідні процеси в енергосистемах; Споживачі електричної енергії; Системи електропостачання промислових підприємств і міст; Системи обліку і контролю електроспоживання балансується; Якість електричної енергії; Проектування та САПР систем електропостачання; Сучасні інформаційні технології в енергетиці.

Характеристика спеціальності: Це нова спеціальність, яка ще не ліцензована на рівень підготовки “спеціаліст” і “магістр” (ліцензування планується в 2014 році). Базова фундаментальна підготовка студентів відповідає напрямку “Електротехніка та електротехнології”. Студенти отримують широку підготовку за всіма основними процесам в електроенергетиці і в системах електропостачання промислових підприємств, міст з метою їх оптимального проектування та модернізації.

ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА – ЦЕ ЦІКАВА РОБОТА, ВИСОКА ЗАРОБІТНА ПЛАТА І СТРІМКА КАР’ЄРА, МИ ВАС ПІДГОТУЄМО ДО ЦЬОГО!