Міжнародна діяльність

Англійський цикл

З 2014-2015 навчального року кафедра іноземних мов НТУ «ХПІ» здійснює співпрацювати з Британською Радою в Україні. Спільний проект було започатковано під патронатом Міністерства освіти України з метою розширення і поглиблення знань з англійської мови в студентському середовищі, оволодіння молоддю навичками професійного спілкування. (Подробиці)

Протягом декількох років викладачі кафедри систематично відвідують тренінги Британської Ради, поглиблюють та розширюють професійні знання, розвивають професійні навички та впроваджують набутий досвід до навчального процесу. Результатом плідної співпраці стала розробка нової навчальної програми з урахуванням вимог сьогодення та новітніх світових тенденцій у галузі навчання англійській мові. Викладачі кафедри-учасники проекту, в свою чергу, проводять семінари та передають знання колегам та викладачам-предметникам, які викладають англійською мовою.

 

Німецький цикл

В рамках співробітництва НТУ “ХПІ” і Клагенфуртського університета (Австрія) діють українсько-австрійські курси, координатором програми є кафедра іноземних мов, якою також здійснюється підготовка до складання іспиту на сертифікат. За останні 15 років понад 250 студентів нашого університету покращили свої знання з німецької мови в Австрії. Здобувши необхідний рівень знань з іноземної мови в процесі навчання в складі академічних і інтенсивних груп в НТУ “ХПІ” з різних напрямків, студенти та випускники мають можливість приймати участь в різних міжнародних проектах і програмах. Кафедра, яка має кваліфікований колектив викладачів, сильну матеріальну базу, робить все, щоб випускник технічного вузу був готовий також для повноцінної роботи на спільних підприємствах або в іноземних фірмах.

Беручи участь у трьох міжнародних проектах у співробітництві з мовним центром Магдебурзького університету ім. Отто-фон-Геріке (ФРН), кафедра займається підготовкою та виданням навчальних комплексів (навчальні посібники і комп’ютерні навчальні та контролюючі програми до них) з різних напрямків розвитку сучасної науки і техніки, екологічним проблемам, а також проблемам молоді і країнознавчої тематики. Результатом роботи в рамках міжнародних проектів стало видання двох навчально-методичних комплексів з Грифом Міністерства освіти і науки.

З 25.11.12 по 2.12.2.012 до мовного центру м.Магдебургу на науково-практичну конференцію було відряджено доц. Хрещенюк А.Н., яка відвідала ряд занять з презентації усного мовлення разом з колегами з Польші, Угорщини та України у межах міжнародного проекту  з теми «Контроль знань з різних видів мовленнєвої діяльності». Представник кафедри також виступила з повідомленням про роботу кафедри іноземних мов НТУ «ХПІ» на німецькому технічному факультеті, яка пов’язана з темою проекту.

З 12.09.2016 по 16.09.2016 старший викладач кафедри іноземних мов Масалова Л. В. та старший викладач Іванова Ю. Ю. взяли участь у XXIV Міжнародній конференції «Нейродидактика для викладачів іноземної мови при навчанні німецькій мові». За вищевказаною темою були заслухані доповіді учасників конференції – представників вищих навчальних закладів – партнерів в галузі міжнародного співробітництва (Німеччина, Польща, Угорщина, Україна), які працюють в рамках Міжнародного проекту 2016 – 2018 р.р. під керівництвом мовного центру Магдебурзького університету ім. Отто фон Геріке.

У доповідях розглядалися наступні проблеми:

  • фізіологічні й психологічні чинники, які стимулюють і забезпечують розумову діяльність в процесі навчання;
  • передумови, можливості та ознаки, які забезпечують успішне вивчення іноземної мови;
  • умови і техніки, які сприяють розвитку різних видів пам’яті – активної та довготривалої;
  • можливості практичної реалізації розглянутих вище проблем: навчання іноземній мові на практичних заняттях на базі спеціально створених навчальних посібників, в рамках роботи студентів в проектах, в тому числі з мови фаху.

З учасниками конференції було також проведено семінар, який навчає викладачів практичних методів володіння власним голосом на заняттях.

Звіт

З 2017р. в НТУ «ХПІ» працює Німецький центр.

 

 

Кафедра іноземних мов 2019