Переможці другого етапу відбору освітньо-стипендіальної програми Chernovetskyi Investment Group

Відбувся півфінал IV сезону освітньо-стипендіальної програми CIG R&D LAB, у якому взяли участь 17 команд НТУ «ХПІ». Молоді вчені та студенти ХПІ  — представникам вишу та Chernovetskyi Investment Group (CIG) — напрацювання своїх стартапів. За результатами пітчів, визначили чотири команди-переможці. Серед них: екологічні проекти, які пропонують вирішити проблеми використання полімерних матеріалів, що важко розкладаються, а також утилізації стоків, що містять сульфатну кислоту. Крім того, розроблено нові методики для конвертації силової установки автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння на гібридний силовий привід та представлена ​​ідея створення мобільного застосунку для дітей «Pretty Ukraine». Тепер протягом 10 місяців команди харківських політехніків розвиватимуть свої проекти, щоб у фіналі сезону представити готовий продукт і поборотися за грант на подальший розвиток.

За підсумками онлайн пітчей експерти визначили чотири стартапи-переможці:

Біодеградабельні полімери— проект, спрямований на вирішення проблеми переходу з процесів використання полімерних пакувальних матеріалів, що важко розкладаються, які призводять до утворення великої кількості відходів, на екологічно безпечні біодеградабельні полімерні матеріали. Учасники: доцент кафедри технології пластичних мас і біологічно активних полімерів Володимир Лебедєв, завідувач кафедри технології переробки нафти, газу та твердого палива Денис Мірошниченко, студент кафедри технологій жирів та продуктів бродіння Дмитро Савченко, аспірант кафедри технології переробки нафти, газу та твердого палива Чжан Сяобінь.

 

Pretty Ukraine. Мобільний застосунок для дітей 2—8 років для формування у них цілісної картини світу. Мета проекту — підвищення рівня інформованості про природу, культуру, історію, традиції українського народу та народів європейських країн. Передбачається, що мобільна програма міститиме графічну та інформаційну складову з елементами доповненої реальності. Також у ньому планується розробити систему реєстрації та інтерактивні тематичні пізнавальні ігри для відвідувачів. Учасники – представники кафедри геометричного моделювання і комп’ютерної графіки ХПІ – доценти Дар’я Воронцова та Андрій Дашкевич, студенти Владислав Тягло та Віталій Власенко.

HEV KIT. Мета — розробка сукупності методик для конвертації силової установки автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння на гібридний силовий привід. Учасники: представники кафедри двигунів внутрішнього згоряння – завідувач Олександр Осетров, аспірант Микита Міщенко, молодший науковий співробітник Богдан Чучуменко, студент Олександр Мирошник; завідувач кафедри автоматизованих електромеханічних систем Богдан Воробйов.

TER-SAS – проект вирішує проблему утилізації стоків, що містять сульфатну кислоту. Учасники: завідувач та аспірантка кафедри технічної електрохімії Геннадій Тульський та Кристина Кравченко.

Як зазначили представники Фонду, обрані стартапи є найбільш трендовими та перспективними. Вони побажали командам-фіналістам ХПІ натхнення та успіху у подальшій роботі над проектами, а також перемоги у фіналі.

Протягом десяти місяців команди розвиватимуть свої стартапи, отримуватимуть щомісячну стипендію, менторську підтримку та консультації від експертів із різних сфер. У фіналі сезону вони повинні презентувати готові продукти, результати формування бізнес-ідеї та підготовки стартапу до виходу на ринок. Члени комісії визначать одну чи кілька команд із найпрогресивнішими результатами, які отримають грант для подальшої роботи.

Куратор програми CIG R&D Lab від НТУ «ХПІ» — Руслан Кривобок. За його словами, кількість стартапів політехніків та їхня якість зростає щороку.

 

Курси підвищення кваліфікації, підготовлені кафедрою для співробітників аналітичної лабораторії підприємства «УкрНАФТА»

Підвищення професійного рівня завжди виявляє у людині його серйозне ставлення до професії.
Курси підвищення кваліфікації, підготовлені кафедрою для співробітників аналітичної лабораторії підприємства «УкрНАФТА» – ц
е кілька цікавих захоплюючих днів, насичених багатою навчальною програмою.
Ми з хвилюванням чекали на зустріч із працівниками такого серйозного підприємства – ними виявилася група чарівних життєрадісних молодих жінок, хіміків-лаборантів, у яких вже з перших хвилин знайомства вгадувалися захопленість професією, щирий інтерес до нових знань та готовність до співпраці.
У програму навчання увійшли лекції з найважливіших тем, пов’язаних з основною роботою підприємства – «Сучасні технологічні схеми установок первинної переробки нафти», «Процеси підвищення глибини переробки нафти», «Особливості технології каталітичного риформінгу та каталітичної ізомеризації бензинів» тощо. На додаток до теоретичної частини курсантів було запропоновано «живу», практичну частину курсу, що включає демонстрацію деяких видів хімічного аналізу на наявному лабораторному устаткуванні кафедри. Програма розроблена та підготовлена ​​викладачами високого професійного рівня – доц. П.В. Карножицьким,  доц. Білець Д.Ю. Не обійшлося без чаювання, приємних дружніх бесід, під час яких відбулося найближче знайомство один з одним, неформальний обмін досвідом та виявилися перспективи подальшої співпраці.
Вручення Сертифікатів про проходження курсу навчання стало важливим фіналом нашої програми. Ми сподіваємося, що отримані знання допоможуть хімікам «УкрНАФТА» у подальшій роботі, послужать підвищенню їхнього професійного статусу та статусу підприємства у цілому.

Профорієнтаційна робота у м. Кропивницькому

Дар’я Юріівна Білець представляє кафедру в масштабній події – агропромислова виставка Agroexpo з 29 вересня по 2 жовтня 2021 року у м. Кропивницькому.

Екскурсія на «ЛІКВО» АТ «Укргазвидобування» (САРС «ЛІКВО»)

23 вересня студенти разом з викладачами відвідали ділянку Спеціалізованоі аварійно-рятувальноі (газорятувальноі) служби «ЛІКВО» АТ «Укргазвидобування» (САРС «ЛІКВО»)

Ніч науки-2021 у НТУ “ХПІ”

18 вересня 2021 р. в НТУ “ХПІ” відбувся загальноміський захід “Ніч науки”. Науковці ХПІ підготували низку різноманітних заходів. Було цікаво, захопливо та пізнавально.

Канікули з Політехом

Під гаслом “Канікули з Політехом” 18.06.2021 р. відбулася в ZOOM онлайн-лекція “Світ нафти та нафтопродуктів”. Лектор д.т.н. Григоров А.Б. провів цікаву лекцію, яку відвідали багато зацікавлених учнів.

Захист бакалаврських робіт

Вітаємо випускників бакалаврів з успішним захистом дипломних робіт.

Канікули з Політехом 7.06.2021

Освіта Слобожанщини 21.05.2021

Засідання Вченої Ради НТУ “ХПІ” від 27.05.2021р

Вітаємо Дар’ю Юріївну Білець з отриманням диплому кандидата технічних наук.

« Older posts