Харківська відкрита олімпіада з лінгвістики 2019

Шановні учні 6-11 класів!

10 листопада 2019 р. з 10:00 до 14:00 на базі кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем факультету соціально-гуманітарних технологій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (вул. Пушкінська, 79/2, 4 поверх) буде проведено Харківську відкриту олімпіаду з лінгвістики для учнів 6-11-х класів.

Участь в олімпіаді безкоштовна.

Усім бажаючим необхідно зареєструватися для участі на сайті олімпіади ling.kh.ua.

Учнівська лінгвістична олімпіада є відносно новим видом змагань для школярів, хоча й проходить у Харкові вже протягом кількох років. Від учасника такої олімпіади потрібні передусім вміння логічно мислити та розуміти закономірності, притаманні людським мовам; знання ж іноземних мов або поглиблений рівень володіння рідною мовою для успішного виступу не обов’язкові. Типова задача з лінгвістики виглядає таким чином: учню дають речення незнайомою йому мовою разом із перекладами, а також ще кілька речень без перекладів, які потрібно перекласти самостійно, спираючись виключно на матеріал, поданий в умові задачі.

Переможців Харківської відкритої олімпіади буде запрошено на всеукраїнський етап змагання — Київську лінгвістичну олімпіаду, що пройде у березні 2019 р. У перспективі школярі зможуть представити Україну на Міжнародній олімпіаді з лінгвістики, яка відбудеться влітку у Латвії.