Музей НТУ "ХПI"

Сайт музею історії НТУ "ХПІ"

By

Зимові канікули з НТУ “ХПІ”

        Протягом тижня  Музей історії НТУ “ХПІ” відвідали учні середніх шкіл м. Харкова  № 8, № 118, №94, №55 та школярі 8 -11 класів середньої школи Дергачівського району Харківської області. Деякі екскурсії проходили у співпраці з кафедрами: електричних станцій; технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей та парогенераторобудування.

 

 

By

Робота колективу музею відмічена дипломом

         

          Колектив Музею напередодні Новорічних свят був нагороджений почесним дипломом. Ця нагррода була б неможливою без плідної співпраці з ректоратом, директорами навчально-наукових інститутів, Радою молодих вчених, профспілковим комітетом співробітників НТУ “ХПІ” та профспілковою організацією студентів НТУ “ХПІ”, завідуючими кафедрами, викладачами, прес-службою університету та редакцією газети “Політехнік”.

          Щиро дякуємо всім за співпрацю і бажаємо у 2019 році здоров’я, реалізації нових цікавих проектів, успіхів, наснаги для подальшого зростання іміджу НТУ “ХПІ”. 

By

Інклюзівна освіта

          Напередодні Дня Святого Миколая  НТУ “ХПІ” та  музей історії НТУ “ХПІ” відвідали вихованці дитячого будинку №2 м. Харкова та школи-інтернату для дітей з вадами опорно-рухового апарату. 

 


 

By

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Низький уклін учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС! 

By

Ювілейна виставка видатного вченого

     

          13 грудня 2018 року виповнюється 70 років з дня народження видатного випускника НТУ “ХПІ” 1972 року, доктора технічних наук, професора, відомого вченого в галузі створення нових жаростійких  неорганічних матеріалів та покриттів, керівника науково-дослідної частини НТУ “ХПІ”, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслуженого діяча науки і техніки України, справжнього патріота НТУ “ХПІ” Георгія Вікторовича Лісачука.

           Колектив музею щиро вдячний професору Г.В. Лісачуку за практичну допомогу, подаровані унікальні експонати, які прикрашають експозицію музею історії НТУ “ХПІ”. Бажаємо славному ювіляру міцного здоров’я, щастя, притаманного йому оптимізму та енергійності, подальших успіхів задля процвітання Alma Mater – Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”!

            На честь ювіляра в музеї відкрито виставку.

 

By

Філософський практикум

         

        У  музеї історії  НТУ “ХПІ”  10 грудня 2018 року за ініціативи кафедри філософії факультету соціально-гуманітарних технологій НТУ “ХПІ” та музею університету  відбулася зустріч студентів першого та другого курсів навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу з відомим вченим, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, доктором технічних наук, професором, завідувачем першої в Україні кафедри стратегічного управління факультету комп’ютерних наук  і програмної інженерії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», національним експертом Організації Об’єднаних Націй з Промислового Розвитку (UNIDO) в 1995-1996 рр.., заступником директора з наукової роботи  Інституту машин і систем Мінпромполітики та НАН України в 1993-2002 рр., віце-президентом Спілки підприємців Харківської області  у 2011-2014 роках  Кононенком Ігорем Володимировичем.

          В рамках філософського практикуму  старший викладач кафедри філософії,   кандидат філософських наук, доцент В.І. Міщенко запропонував майбутнім фахівцям в галузі економіки змоделювати та візуалізувати професійне зростання кожного з присутніх  на прикладі життєвого і творчого шляху доповідача. 

         Студенти уважно слухали  розповідь професора про свого наставника, відомого вченого, педагога, який допоміг десяткам своїх вихованців стати першокласними фахівцями, випускника  ХММІ 1941р., засновника і завідувача кафедри АУД, заслуженого працівника вищої школи України, Почесного доктора НТУ “ХПІ”, д.т.н., професора  А.В. Дабагяна.

          З зацікавленням прослухавши лекцію  професора, яка була насичена сучасними фактами, графіками, прикладами вирішення дуже складних питань у співпраці з видатними фахівцями, молодь з вдячністю за цінні поради задавала гостю багато питань.

 

 

 

 

 

By

Сумуємо

           

          4 грудня пішов з життя ветеран ІІ-ї світової війни, випускник НТУ “ХПІ” Анатолій Ілліч Христофоров. Ми пам’ятаємо його виступи перед студентською молоддю. Вічна йому пам’ять!

 

 

By

Вітаємо зі святом!

By

До 100-річчя НАН України та її президента Б.Є. Патона

                  У  музеї відкрита виставка, присвячена 100-річчю Національної академії наук України та 100-річчю її президента Бориса Євгеновича Патона.

By

Вшановуємо пам’ять

Шановні друзі, колеги!

27 листопада виповнилося б 97 років Вірі Володимирівні Акімовій – учасниці бойових дій ІІ світової війни, людини з активною життєвою позицією, Берегині історії НТУ “ХПІ”, чуйній, турботливій людині… 

ПАМ’ЯТАЄМО,,,