Музей НТУ "ХПI"

Сайт музею історії НТУ "ХПІ"

By

Зі святом Весни!

By

Пішла у Вічність Лариса Васильєва

Вчора, 27 лютого, на 83-му році пішла у  вічність Лариса Васильєва, відома російська письменниця, донька одного з розробників легендарного танку Т-34 Миколи Олексійовича Кучеренка.

Людина, яка залишила по собі велику спадщину. І це не тільки книги. Л.М.Васильєва  створила єдиний у світі музей, присвячений створенню найкращого в світі танку  ІІ-ї  світової війни Т-34.

Лариса Миколаївна була давнім другом нашого музею. Двічі під час приїзду до рідного Харкова вона відвідувала наш університет: у  лютому 2009 р. та листопаді 2013р. Спілкувалась з керівництвом, зустрічалась зі студентами.

Світла їй  память!

By

Участь у презентації книги

Співробітники музею 23 лютого  взяли участь у презентації книги “Памятаю, як це було. Спогади ліквідаторів Чорнобильської аварії”. Автор-упорядник  книги Л.Ісаїв. Презентація відбулася  в Чорнобильській історичній майстерні. Книга містить спогади  ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з Борівського району Харківської області. 30 інтерв’ю доповнені історичними фотографіями та документами.

На презентації виступила  Г.В.Бистріченко. Вона розповіла про заходи Музею з вшанування пам’яті про трагічні події 1986року, про участь політехників – вчених, співробітників, випускників НТУ “ХПІ” у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У заходах беруть участь вчені-екологи, а також студенти. Про найжахливішу  техногенну катастрофу ХХ ст. в  історії  людства та України не можна забувати. І тих людей, які намагалися ціною життя захистити людство від її страшних наслідків.  

 

By

День Героїв Небесної Сотні

           Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні у музеї історії НТУ “ХПІ” cтуденти комп’ютерно-технологічного колледжу подивились документальні світлини головних подій Революції Гідності в Києві та Харкові.

         Серед Героїв Небесної Сотні – Героїв України – троє харків’ян: Владислав Зубенко, Євген Котляр та Юрій Паращук.

          Також  зі студентами поспілкувався  співробітник університету Ю.Ю. Кошкаров. Він розповів про  буремні події того періоду  у Харкові, очевидцем та учасником яких він був. У своєму виступі Юрій Юрійович побажав студентам ставити перед собою справжню мету і цілеспрямовано досягати її, любити Батьківщину і бути гідними пам’яті  загиблих за незалежну Україну.

            Сьогоднішнє студентство має можливості відчувати себе вільно у вільній країні, подорожувати світом. Головне завдання молоді сьогодні – наполегливо навчатися, щоб отримати якісні знання.

By

Встреча памяти проф. В.В. Бортового

         

       15 февраля в музее истории университета состоялась встреча памяти известного ученого, талантливого организатора, лауреата Государственной премии в области науки и техники, заведующего кафедрой сопротивления материалов НТУ “ХПИ” в 1978-2003 гг., профессора Вадима Васильевича Бортового.

Участники встречи – студенты Инженерно-физического Института, сотрудники кафедр, ветераны познакомились с интереснейшим периодом в истории университета  через выступления приглашенных гостей:

Почетного ректора НТУ “ХПИ”, председателя Ученого совета НТУ “ХПИ”, члена-корреспондента НАН Украины, Заслуженного деятеля науки и техники Украины, лауреата Государственной премии Украины, Почетного гражданина города Харькова,  д.т.н., профессора Л.Л. Товажнянского; 

академика НАН Украины, Заслуженного деятеля науки и техники Украины, лауреата Государственных премий СССР и Украины, директора ИПМаш им. А.Н. Подгорного в 1996-2016 гг., д.т.н., профессора Ю.М. Мацевитого;

Заслуженного работника высшей школы Украины, лауреата Государственной премии Украины, Почетного доктора НТУ “ХПИ”, д.т.н., профессора А.И. Грабченко;  

заведующего кафедрой ДПМ, д.т.н., профессора Г.И. Львова;

заведующего кафедрой теоретической механики, д.т.н., профессора О.К. Морачковского;

 заведующего кафедрой механики сплошных сред и сопротивления материалов, д.т.н., профессора В.Л. Хавина;

директора учебно-научного Инженерно-физического института, профессора В.Н. Конкина;

Заслуженного работника образования Украины, профессора кафедры вычислительных систем и программирования В.А. Кравца;

супруги В.В. Бортового Светланы Федоровны.

В своем выступлении проректор НТУ “ХПИ” профессор Ю.И. Зайцев поделился воспоминаниями о яркой личности, талантливом ученике академика А.П. Филиппова Вадиме Васильевиче Бортовом и предложил увековечить его память мемориальной доской на территории университета.

By

Юбилей ученого и профориентационная работа

       

        Музей истории университета 14 февраля в электрокорпусе, в Центре “Арсенал Идей Украина”  организовал презентацию кафедры “электрические аппараты” для студентов Харьковского компьютерно-технологического колледжа, ХМТ им. А.А. Морозова, ВПУ № 6. Потенциальные абитуриенты не только познакомились с историей и современной работой кафедры, но и с личностью ее заведующего –  профессора, доктора технических наук Бориса Клименко, который в этот день, 14 февраля, отметил свой 75-летие. Поэтому на встречу, кроме абитуриентов, пришли все те, кто хотел поздравить именинника. Среди них: доктор технических наук, профессор, Заслуженный деятель науки и техники Украины, заведующий кафедрой «Автоматизированные электромеханические системы» Владимир Клепиков; доктор технических наук, профессор кафедры общей электротехники, председатель специализированного Совета по защите докторских и кандидатских диссертаций Владимир Болюх, преподаватели и студенты кафедры электрических аппаратов. На встрече гостям были представлены слайд-шоу, выставка с уникальными документами и фотографиями.

 

            Кроме того, абитуриенты посетили кафедры: электрических машин, автоматизированных  электромеханических систем, промышленной и биомедицинской электроники, высоковольтный зал с демонстрацией работы ГИНа кафедры передачи электроэнергии.

 

By

Гості з Туреччини

2 лютого Музей історії університету  відвідала турецька делегація на чолі  з ректором  Стамбульського технічного університету (İTÜ) професором  Мехметом  Караджі (Mehmet Karaca).

Гості ознайомилися з досягненнями університету  та  зробили запис у Книзі відвідувачів.

By

Світлій пам’яті Леоніда Костянтиновича Каденюка

         

          Сьогодні з Києва прийшла сумна звістка. Не стало першого космонавта Незалежної України, Героя України, кандидата технічних наук, народного депутата України  четвертого скаликання, Народного посла України, космонавта-випробувача, військового льотчика-випробувача 1-го класу, інженера-випробувача, генерал-майора Збройних Сил України  Леоніда Костянтиновича Каденюка. У квітні 2016 року він був почесним гостем НТУ “ХПІ”, виступав на конференції “Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта та соціальний прогрес”, присвяченої 55-річчю першого польоту людини у космос. З великим зацікавленням ознайомився з досягненнями харківських політехників у галузі авіаційної та космічної промисловості у музеї історії НТУ “ХПІ”, на кафедрах. Його настільки вразили досягнення нашого вузу в цій царині, що він з задоволенням погодився увійти до складу Наглядової Ради НТУ “ХПІ”, запропонував цікаві ініциативи.

            Він завжди пам’ятав про харківських політехників, вітав студентів та викладачів зі святами, зустрічався зі студентами, школярами Харківщини у   ауд. № 12, у “Арсеналі Ідей” НТУ “ХПІ”, бібліотеці. Йому дуже сподобався Харків.


    Щиро співчуваємо родині, близьким, друзям, всім, хто знав Леоніда Костянтиновича. Ми будемо пам’ятати  цю світлу, щиру людину. Вічна йому пам’ять!

By

Вітання

Шановні політехніки!

Вітаємо з Новорічними святами та Різдвом!

Бажаємо миру, здоров’я,  успіхів у навчанні та роботі!

 

By

Гості в Музеї

                  14 грудня в рамках візиту в НТУ “ХПІ” Музей історії університету відвідала делегація вчених з університету Західної Богемії (Чехія).