Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

Будні студентського науково-практичного гуртка

«Цифрова електроніка та програмування»


Основний напрямок діяльності студентського науково-практичного гуртка «Цифрова електроніка та програмування» спрямована на роботу з вбудованими системами керування автономних об’єктів. Протягом 2022 року, працюючи у дистанційному режимі навчання та обмеженнях, що пов’язані з військовим станом – робота гуртка не припинялася, а проходила у on-line режимі. Вона була спрямована на накопичення досвіду розробки програмних модулів щодо керуванню вузлами триколісного приводу, а також налагодження їх функціонування – як на імітаційних, так і на фізичних моделях.




Участники гуртка вивчали досвід, що був отриманий в бакалаврських і магістерських роботах випускників нашої кафедри: Максима Нікуліна, Євгена Політика та іншіх, та пов’язаний з мікроконтролерним керуванням приводами і навігацією автономних рухомих об’єктів, а також інші роботи вітчизняних і зарубіжних розробників з цього напрямку.


Зараз ведеться обговорення та проектування фізичного макету електроприводу, особливістю якого є те, що три точки опору мають однаковий вузол – це тяговий електродвигун та рульовий електродвигун під керуванням мікроконтролера. Для вирішення поставленої задачи уся робота розподілена між учасниками гуртка, що дозволить відлагодити по частинам основні вузли приводу, а кожний з розробників буде прописувати алгоритми керування і налаштовувати окремі вузли пристрою. Надалі всі вузли будуть об’єднані у складі комлексного приводу та налагоджуватися  керування рухом платформи в цілому.


Робота гуртка по МК технологіям була спрямована на удосконалення керування багатодвигунним електроприводом, і буде подовжена у наступному семестрі.


Приєднуйся до роботи гуртка в будь який час і на будь якому етапі розробки!


 


Доцент кафедри                                                                                            Олександр ЄРЕСЬКО


 

Календар

November 2024
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930