Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

Навіщо потрібен День відкритих дверей?

Якщо театр починається з вішалки, то заклад вищої освіти – з дня відкритих дверей. Саме після цієї події більшість абітурієнтів приймають остаточне рішення: “вступати чи ні в обраний інститут”.

15327403_1367521096615094_4849911317543400241_n

Отже, які моменти необхідно з’ясувати на дні відкритих дверей, щоб враження про ЗВО було найбільш об’єктивним?

Більшість навчальних закладів проводять дні відкритих дверей навесні або восени. Зазвичай інформація про цей захід афішується досить широко: оголошення на офіційних сайтах та інформаційних стендах ЗВО, анонси в спеціалізованих виданнях і т.п. Йти на день відкритих дверей не обов’язково, але бажано: потрібно це, в першу чергу, самому абітурієнтові. В ідеалі добре б “відзначитися” на цих зборах кілька разів: в десятому класі – з чисто ознайомчою метою, восени випускного навчального року – щоб остаточно визначитися зі спеціальністю, спеціалізацією і формою навчання, і навесні – щоб з’ясувати умови вступу.

15319099_1367507709949766_8567790478762672183_n

Хто рано встає…

День відкритих дверей – захід досить довгий: починається він, як правило, о 9 ранку і триває чотири-п’ять годин. З огляду на те, що попереду практично весь день, може виникнути спокуса прийти пізніше: “часу багато, все встигну”. Насправді, на дні відкритих дверей варто з’являтися за півгодини до початку офіційної частини, щоб озирнутися, ознайомитися з порядком денним, вивчити рекламні буклети і брошури (найчастіше їх роздають у фойє). До речі, література для абітурієнтів зазвичай вже містить FAQ – відповіді на найпоширеніші питання.

Регламент

Дні відкритих дверей у більшості ЗВО будуються за однією схемою: загальний збір – вступна частина, слово ректора – виступ ще двох-трьох представників  адміністрації – консультації з представниками факультетів та кафедр. Після офіційної частини абітурієнти та їх батьки отримують можливість задати всі запитання. Найпопулярніші питання можна умовно розділити на дві групи: загального характеру (можливі форми навчання, військова кафедра, порядок вступу і т.п.) І конкретні, тобто стосуються певної спеціальності, спеціалізації і т.і. Останні краще ставити безпосередньо представникам кафедр – в цьому випадку ви отримаєте більш вичерпну відповідь.

15349614_1367521103281760_5374943037762295533_n

Що необхідно уточнити на дні відкритих дверей?

Статус ЗВО: зазвичай абітурієнти обізнані заздалегідь, в який ЗВО вони збираються вступати – державний чи недержавний. Проте, якщо навчальний заклад не входить в “першу десятку”, якщо інформації про нього не дуже багато, краще цей пункт зайвий раз уточнити особисто.


Сертифікати ЗНО: сертифікати з яких дисциплін потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність.


Конкурс і прохідний бал: як правило, в якості орієнтира наводяться дані минулого року, але не варто забувати, що конкурс є досить неточним “вимірювальним приладом”: багато абітурієнтів подають документи одразу в кілька вузів, в цьому випадку число “міфічних” претендентів на одне місце може значно перевищувати реальні цифри.


Пільги: якщо ви відноситесь до тієї чи іншої групи пільговиків, є сенс уточнити, яким чином ваше право може реалізуватися в конкретному ЗВО: які документи і довідки необхідно зібрати. На комерційні ЗВО положення про надання пільг не поширюється – це питання вирішується на розсуд місцевої адміністрації.


Підготовчі курси: режим їх роботи, можливі форми підготовки (очна, заочна, дистанційна і ін.). Також варто поцікавитися, чи отримують абітурієнти, які закінчили ці курси, якісь привілеї при вступі.


Військова кафедра: варто відзначити, що питання про можливість отримати відстрочку від армії зазвичай задавати не забувають, а часом воно звучить на дні відкритих дверей кілька разів.


Гуртожиток: вільні місця, умови заселення (платно / безкоштовно, відразу або через якийсь час з моменту зарахування до закладу вищої освіти).


Матеріально-технічна база: оснащення кафедри комп’ютерами, наявність бібліотек (в тому числі і електронних), спортивних майданчиків, баз відпочинку і т.п.


Особливості платного навчання: це питання актуальне і для комерційних, і для державних ЗВО, в яких є платні відділення. Потрібно з’ясувати ряд деталей: скільки доведеться платити на рік, чи є можливість отримати кредит на освіту, чи планується збільшення вартості навчання протягом наступних п’яти років. Якщо ви збираєтеся вчитися за гроші, можна попросити для ознайомлення зразок договору, який укладається між студентом і ЗВО.


Практика: можливість стажувань за кордоном, контакти ЗВО та кафедри з потенційними роботодавцями, перспективи подальшого працевлаштування.


Календар

October 2024
M T W T F S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031