1 жовтня 2025 року на кафедрі управління проєктами в інформаційних технологіях НТУ «ХПІ» відбулося бінарне заняття у межах навчальної дисципліни «Управління ІТ-проєктами».
Захід провела завідувачка кафедри Марина Гринченко спільно з Оленою Єгоровою сертифікованою бізнес-консультанткою, експерткою з управління проєктами, портфоліо менеджеркою, менторкою програм підприємництва та розвитку стартапів.
Метою заняття було поглиблення практичних компетентностей здобувачів вищої освіти у сфері кризового менеджменту та антикризового управління ІТ-проєктами. Особливу увагу було приділено питанням:
- визначення понять «криза», «кризовий менеджмент» і «антикризове управління»;
- аналізу причин виникнення кризових ситуацій у проєктах;
- розгляду п’яти фаз кризового менеджменту;
- формуванню навичок ефективної комунікації під час подолання кризи.
Під час заняття Олена Єгорова поділилася власним професійним досвідом управління ІТ-проєктів, навела реальні кейси з бізнес-практики, продемонструвала важливість аналізу ризиків і комунікацій у кризових ситуаціях.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
У заході взяли участь студенти груп КН-322а, КН-322в, КН-323св, які активно долучалися до інтерактивного обговорення, пропонували власні приклади внутрішніх та зовнішніх факторів впливу на розвиток криз у проєктах і дискутували щодо стратегій виходу з них.
Бінарний формат заняття поєднав академічний підхід до управління ІТ-проєктами з реальним бізнес-досвідом, що сприяло формуванню у студентів практичних навичок антикризового управління, командної взаємодії та системного мислення.
Захід став ще одним прикладом успішної співпраці кафедри з представниками ІТ-індустрії та важливим етапом у реалізації практикоорієнтованої підготовки майбутніх фахівців із комп’ютерних наук.