
Посада – Професор кафедри Вищої математики
Кваліфікація – математик, викладач математики (ХАІ, 1997 р.)
Науковий ступінь – кандидат технічних наук за спеціальністю 01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи (2003 р.)
Вчене звання – доцент кафедри вищої математики (2008 р.)
Викладає курс «Вища математика»
Коло наукових інтересів – Лінійні та нелінійні коливання пластин та пологих оболонок складної форми з функціонально-градієнтних матеріалів з різними граничними умовами за допомогою нового підходу, що базується на використанні теорії R-функцій та варіаційних методів. Нелінійна динаміка тонкостінних конструкцій.
Професор кафедри Вищої математики. Працює в НТУ «ХПІ» на кафедрі Вищої математики з 2000 року.
Закінчила з відзнакою ХАІ за фахом «Економіка та управління в машинобудуванні». Кандидат технічних наук за спеціальністю 01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи.
У 2006 р. стала першим переможцем Першого обласного конкурсу «Найкращий молодий науковець Харківщини-2006» в номінації «Математика та інформатика». Звання доцента кафедри Вищої математики отримала у 2008 році.
Є співавтором біографічного збірника «Володимир Логвинович Рвачев: Се Людина. Багато званих – Мало обраних» (2006), який присвячено життю та науковій діяльності видатного українського академіка В.Л.Рвачева.
З 2008 року викладає курс вищої математики англійською мовою. Є співавтором 10 навчальних посібників, які написані англійською мовою.
У 2015 році виграла міжнародний Грант як запрошений дослідник до одного з 20 кращих університетів Великобританії (16 місце за рейтингом University Guide 2015) – до Університету Саутгемптона для науково-дослідної праці протягом 10 місяців.
У 2022 році виграла міжнародний Грант Римського університету Ла Сапіенца, Рим, Італія (SAPIENZA University of Rome, Italy) для виконання науково-дослідної роботи як запрошений професор (Visiting Professor), вересень-грудень 2022.
Двічі отримувала міжнародні гранти Університету Модени та Реджо-Емілії, Італія (University of Modena and Reggio Emilia UNIMORE, Italy), що надається іноземним професорам та дослідникам, які покликані співпрацювати з провідними співробітниками Університету Модена, Італія (2022р., 2024р.).
Була обрана до складу міжнародного організаційного комітету Третьої міжнародної конференції з нелінійної динаміки NODYCON 2023, Рим, Італія (жовтень-грудень 2022).
Шматко Т.В. бере активну участь у багатьох міжнародних конференціях, конгресах та симпозіумах за напрямком нелінійної динаміки, математичне моделювання та дослідження пластин та пологих оболонок. Робила багато доповідей наживо на таких відомих міжнародних конференціях, як DSTA, ENOC, EUROMECH, NODYCON у різних країнах (Польща, Угорщина, Італія, Іспанія, Нідерланди, Великобританія та інші). Також бере участь у відомих міжнародних конференціях, які періодично відбуваються в Україні («Актуальні проблеми механіки» в Києві, Математичні проблеми механіки неоднорідних структур у Львові, «International Conference on Advanced Mechanical and Power Engineering (CAMPE)» у Харкові).
Є автором і співавтором більш ніж 100 наукових статей, які публікуються у провідних вітчизняних та міжнародних наукових журналах, таких як «Доповіді НАН України», «Механіка деформованого твердого тіла», «Математичні методи та фізико-механічні поля», «Composite Structures», «Latin American Journal of Solids and Structures», «Nonlinear Dynamics», «International Journal of Non-Linear Mechanics». ЇЇ наукова робота, яка була опублікована в журналі «Mathematical and Computational Applications» стала Cover Story для майбутніх випусків.
Шматко Т.В. має 3 монографії в співавторстві, 31 наукову роботу, що індексуються в базах Scopus та Web of Science, індекс Хірша 10 (Google Scholar), 9 (Scopus) та 7 (Web of Science).
Сфера наукових інтересів – нелінійна динаміка елементів тонкостінних конструкцій складної форми.