КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ

У теперішній час, коли бурхливо розвиваються й широко використовуються інформаційні технології, все більше зростають потреби у фахівцях, які одночасно з універсальною комп’ютерною підготовкою мають також і фундаментальні математичні та інженерні знання. Саме такі фахівці готуються за спеціальністю “Комп’ютерні науки”. Спеціалізації «Проектування, створення та аналіз комп’ютерних систем» та «Інтелектуальні та робототехнічні системи» побудовано таким чином, щоб надати випускникам знання та уміння, які є необхідними при підготовці проектів нових програмних рішень, створенні проблемно-орієнтованого програмного забезпечення, що базується на сучасних розробках фундаментальної науки та інформаційних технологій, аналізі інженерних систем, наприклад систем контролю, управління, навігаційних тощо. Освіта магістрів та спеціалістів дозволяє їм працювати системними аналітиками, фахівцями з проектування нового програмного забезпечення, програмістами, які створюють складні програмні продукти.

Випускники кафедри працюють у комерційних фірмах, які займаються розробкою програмного забезпечення, таких, як SoftServe, EPAM Systems, Grid Dynamics, MobiDev, Miratech, Data Art, NIX Solutions, Intetics та інших; науково-дослідних підрозділах підприємств, пов’язаних з виробництвом систем управління, таких, як ПАТ “ХАРТРОН”, спільному українсько – американському підприємстві «ВЕСТРОН», НДІ комплексної автоматизації та інших.

Більше відгуків випускників на Facebook сторінці

Більше відео-відгуків на Youtube каналі

Іван Наумов, випускник 2008 р. за спеціальністю «Інформатика» (зараз «Комп’ютерні науки»), Team Lead компанії Miratech

Вітаю! Мене звуть Наумов Іван Володимирович, я Team Lead в корпорації Genesys, компанії Miratech. Підготовка, отримана на кафедрі комп’ютерного моделювання процесів та систем, дозволяє мені вирішувати абсолютно будь-які завдання, що виникають в ході роботи. Мій проект пов’язаний з системами масового обслуговування, тому я активно використовую у своїй роботі математичні методи, які вивчив у ході навчання на кафедрі комп’ютерного моделювання процесів та систем.

Сергій Рєзнік, випускник 2010 р. за спеціальністю «Прикладна математика», інженер-програміст компанії Wargaming.net

Здрастуйте! Мене звуть Сергій Рєзнік, я випускник Харківського політехнічного інституту 2010 року, кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем, за спеціальністю «Прикладна математика». Предметом моєї дипломної роботи було моделювання і візуалізація руху літального апарату. Після закінчення інституту я почав професійно займатися розробкою ігор для мобільних пристроїв і вивченням комп’ютерної графіки. Зараз я працюю в мінському офісі компанії Wargaming.net у відділі мобільної розробки провідним інженером-програмістом, беру участь в розробці гри World of Tanks Blitz. Знання отримані в інституті я регулярно використовую у своїй роботі, особливо мені стали в нагоді лінійна алгебра і математичний аналіз. Я дуже задоволений рівнем освіти, яку я отримав в ХПІ. Всім рекомендую поступати на нашу кафедру!

Юлія Криволапова, випускниця 2006 р. за спеціальністю «Прикладна математика», інженер-програміст в ТОВ Вестрон

На кафедру комп’ютерного моделювання процесів та систем я поступала усвідомлено і без зайвих вагань. У самий мій перший день перебування на кафедрі я зрозуміла, що потрапила в свою стихію. Приголомшливий викладацький колектив створив мені і моїм одногрупникам найкращі умови перебування у ВНЗ. Ми були всі однією великою родиною. Нам (студентам групи І-20) допомагали, і в скрутну хвилину, і в навчанні, і просто слушною порадою. Мами і тата, так ми називали наших викладачів між собою. До кожного студента тут, однозначно, знаходять свій індивідуальний підхід і, завдяки цьому, навчання перетворюється не просто в сірі будні, а в свято. Не буду лукавити, вчиться тут не легко, але якщо людина усвідомлено йде до ВНЗ і хоче стати СПРАВЖНІМ фахівцем, значить, доведеться потрудитися. Що стосується мене, то я вчилася дуже добре, закінчила з відзнакою, а знання, які придбала за ці роки в Політеху мені співслужили гарну службу. І служать досі. Я працюю в фірмі “Вестрон”, яка займається розробкою ПЗ для атомних станцій в Україні та за кордоном. Це, звичайно, не ракети в космос запускати, але теж безпосередньо пов’язано з технічними науками. Так що з упевненістю можу сказати: все, що я отримала за роки навчання на кафедрі, всі ті знання, які день у день вкладали в мою голову, виявилися чудовою базою для мого “виходу у світ”. Хочу висловити величезну подяку всьому викладацькому складу. Спасибі вам всім величезне і низький уклін. У пам’яті тільки найкращі і світлі спогади про інститутське життя, про нашу сім’ю і другий дім, ім’я якому Кафедра КМПС!
Бажаю кафедрі тільки процвітання, багато нових і цікавих студентів, а викладачам – сил, мужності і міцного здоров’я! Я вас дуже люблю!!!

Андрій Хорошун, випускник 2015 р. за спеціальністю «Інформатика» (зараз «Комп’ютерні науки»), PHP Developer в web-studio Expert IT

Відмінний викладацький колектив, вдячний кожному викладачу за ті знання що вони в мене вклали.
Викладачі з програмування працюють в IT-компаніях і на парах розповідають конкретно те що стане в нагоді в роботі, а не воду-теорію. Своїм навчанням залишився повністю задоволений і пишаюся що закінчив саме кафедру комп’ютерного моделювання процесів та систем.
За час навчання практикувалися в написанні найрізноманітніших систем. Від вірусу на Assembler до програмування на Java під Android.
Окремо хочу подякувати викладачам за те, що стежать за розвитком IT сфери і викладають актуальні речі.
Починаючи з 5 курсу працюю в Web-студії на посаді php-розробника. З працевлаштуванням проблем ніяких не виникло, з суміщенням роботи і навчання на старших курсах теж.

Олександр Гудзенко, випускник 2010 р. за спеціальністю «Прикладна математика», аспірант університету Opole, Польща

Мене звуть Гудзенко Олександр Валерійович. У 2010 році закінчив Харківський політехнічний інститут, кафедру комп’ютерного моделювання процесів та систем за спеціальністю «Прикладна математика». Знання, отримані на кафедрі, допомогли мені вступити в докторантуру в Опольську політехніку в Польщі, де я зараз викладаю і займаюся науковою діяльністю за напрямком «Автоматика і робототехніка». Моя наукова діяльність спрямована на розробку систем управління різних безпілотних апаратів, таких як колісні роботи і різноманітні квадрокоптери. На сьогоднішній день такі апарати можуть створити навіть школярі, для їх створення необхідні невеликі фінансові витрати, а ось розробка оптимальної системи управління вимагає глибоких знань, такі знання можна отримати на кафедрі комп’ютерного моделювання процесів та систем.

Більше відгуків випускників на Facebook сторінці

Більше відео-відгуків на Youtube каналі