Головне
Кафедра «Електричні апарати» є унікальною в області підготовки фахівців у галузі низьковольтного електроапаратобудування на території України.
Основні наукові інтереси кафедри пов’язані з контактно-дугогасними, електромагнітними і індукційно-динамічними системами електричних апаратів, швидкодіючими запобіжниками, з вакуумними комутаційними апаратами низької та середньої напруги, а також застосуванням мікропроцесорної техніки в електричних апаратах, електропобутовій техніці та системі “Smart house”.
Серед різноманіття об’єктів дослідження особливе місце займають об’єкти електроенергетичної галузі та електротехнічної промисловості, які є одним з визначальних елементів інфраструктури України. В межах означених досліджень, що проводяться на разі, захищено 2 докторських та 4 кандидатських дисертації, а також 1 дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії.
Наукові напрямки
- розробка конструкцій і вузлів електричних апаратів та електропобутової техніки на базі розрахунків електромагнітних, електричних і теплових полів;
- проєктування електричних апаратів для різних галузей промисловості України;
- розробка та проєктування систем захисту електричних кіл споживачів.
Студентські наукові гуртки
Сучасна підготовка у технічному вищому навчальному закладі вимагає від студента освоєння великого блоку теоретичних знань та практичних навичок.
Підвищення якості освіти багато в чому залежить від мотивації студента та використання в освіті інноваційних форм навчання. Студентські наукові гуртки дозволяють студентам не тільки підвищити якість професійних знань, а й вибрати подальшу спеціалізацію, сприяють освоєнню навичок науково-дослідної роботи, підвищують активність та почуття відповідальності студентів, дають їм досвід організаційної та публікаційної діяльності. Учасники наукових студентських гуртків надалі можуть зупинити свій вибір на професії вченого чи викладача, що сприяє підтримці кадрового складу вищих навчальних закладів.
На поточний момент на кафедрі працює студентський науковий гурток з 3D друку «Моделювання та друк тривимірних об’єктів на 3D принтері», приймаючи участь у якому, студенти можуть підвищити та розшити власні знання у відповідній галузі та отримати певний практичний досвід. Керівник гуртка – к.т.н. , доцент Гречко Олександр Михайлович.
Інформацію щодо студентського наукового гуртка можна подивитися за посиланням.
Спеціалізована вчена рада
Кафедра є базовою для спеціалізованої вченої ради Д 64.050.08 – Технічні науки по захистам докторських дисертацій за спеціальністю: