Студенти кафедри менеджменту та оподаткуванняШановні абітурієнти!

Ви робите один із найважливіших виборів Вашого життя – вибір професії, від якої, більшою мірою, буде залежати Ваше майбутнє. При цьому необхідно враховувати не тільки свої бажання, але і поточну ситуацію на ринку праці, затребуваність професії у сучасному житті.

Менеджмент – це той напрям діяльності, який є та буде користуватися попитом завжди, бо фахівці в цій сфері потрібні на будь-якому підприємстві або в організації.

 

У нас є навчання англійською мовою!
Важливо, що на менеджерських освітніх програмах в НТУ «ХПІ» вступники після зарахування мають змогу обрати англомовний курс навчання, де більшість предметів викладається повністю англійською мовою.
Англомовні програми з менеджменту та бізнес-адміністрування — це прекрасний варіант вивчення англійської мови в умовах повного занурення без додаткових витрат на курси! Навіть якщо зараз Ваше знання мови лише на рівні шкільної програми.
Також це підвищує Ваші шанси на участь у міжнародних програмах.
Про інші переваги навчання на нашій кафедрі читайте за посиланням.

Освітні програми та конкурсні пропозиції кафедри

Наша кафедра готує фахівців за наступними освітніми програмами (спеціалізаціями):

Менеджмент організацій та адміністрування

Мова навчання:  англійська або українська

Підготовка за освітньою програмою «Менеджмент організацій і адміністрування» (спеціальність 073 «Менеджмент») здійснюється на бакалаврському та магістерському рівнях.

Детальніше про освітню програму ▶

Бізнес-адміністрування

Мова навчання:  англійська

Підготовка за освітньою програмою «Бізнес-адміністрування (англійською мовою навчання)» (спеціальність 073 «Менеджмент») здійснюється на бакалаврському та магістерському рівнях.

Детальніше про освітню програму ▶

Міжнародний бізнес

Мова навчання:  українська

Підготовка за освітньою програмою «Міжнародний бізнес» (спеціальність 073 «Менеджмент») здійснюється на бакалаврському та магістерському рівнях.

Детальніше про освітню програму ▶

Умови вступу на освітні програми кафедри менеджменту НТУ «ХПІ» на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО)

Вступ на бюджет за показниками: НМТ та/або ЗНО (широкий конкурс)
або Індивідуальна усна співбесіда (тільки для спеціальних умов вступу, в т.ч. за квотою-1 та квотою-2)
Вступ на контракт за показниками: НМТ та/або ЗНО
або Індивідуальна усна співбесіда (тільки для спеціальних умов вступу)

* В інформації можливі зміни.

Важливо!

У зв’язку з впровадженням воєнного стану в Україні, у 2022 році було змінено умови вступу до закладів вищої освіти. Зокрема, впроваджено національний мультипредметний тест (НМТ) – форму вступного випробування, яка передбачає оцінювання результатів навчання з української мови, математики та історії України, яке здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства. У випадку вступу за спеціальними умовами замінюється на індивідуальну усну співбесіду з відповідних предметів за програмою ЗНО.

Також, довступних випробувань додається мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано (у тому числі в електронній формі) матеріали, що підтверджують викладену в листі інформацію.

Для категорій вступників, що мають право на спеціальні умову встуту (в т.ч. за квотами), проводиться індивідуальна усна співбесіда – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання підготовленості (оцінювання знань, умінь та навичок) вступника з одного, двох або трьох предметів (складових: українська мова, математика, історія України), за результатами якої за кожний предмет (складову) виставляються оцінки за шкалою 100-200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»). Здійснюється закладом вищої освіти.

Формула розрахунку конкурсного балу, коефіцієнти, бонуси та квоти

Конкурсний бал (КБ)* = К1×П1 + К2×П2 + К3×П3 + ОУ

де
П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів (Для предметів НМТ – це українська мова, математика та історія України відповідно. Можна заміняти предмет НМТ на ЗНО, в зворотну сторону ЗНО на НМТ не заміняється. Заміна предмету НМТ на ЗНО відбувається лише у випадку коли ЗНО не більше ніж на 15 балів чим НМТ).

ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до +10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3 зазначені в додатку до правил прийому (К1+К2+К3=1,0)

КБmax = 200

* – у випадку якщо КБ розраховується виключно за результатами ЗНО попередніх років використовується інша формула. Порадьтесь з приймальною комісією (за тел. +38(096)898-85-96). Для цього випадку П1, П2, П3 – це предмети ЗНО, які відповідають тим які були зазначені в умовах вступу року коли здавалося ЗНО.

Основні етапи вступної кампанії 2022

Реєстрація для складання НМТ – додаткова сесія – з 10 до 20 червня, спеціальна сесія – з 1 до 7 вересня (після реєстрації необхідно підтвердити участь та обрати населений пункт)

Основна сесія НМТ – з 18 липня до 10 серпня, додаткова – з 16 до 20 серпня, спеціальна сесія – з 12 до 16 вересня.
Реєстрація електронних кабінетів вступника – з 1 липня.

Подання заяв для вступу – з 29 липня до:

  • 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди;
  • 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту.

Вступні випробування: індивідуальні усні співбесіди – з 9 до 16 серпня.

Оприлюднення рейтингових списків на бюджет – не пізніше 29 серпня.

Підтвердження бажання навчатись на бюджеті – 2 вересня до 18:00.

Зарахування:

  • бюджет – 5 вересня.
  • контракт – визначають правилами прийому закладу, але не пізніше 30 вересня.

Переведення на вакантні місця – до 19 вересня.

Детальніше про строки, спеціальні умови вступу, пільгові категорії вступників, квоти та інші деталі вступної кампанії 2022 читайте в офіційних Правилах прийому до НТУ «ХПІ».

 

Презентація освітніх програм кафедри менеджменту

Словник абітурієнта

Щоб не заплутатися з термінологією та дізнатися, що таке конкурсна пропозиція, чи що таке освітня програма, дивіться наш корисний словничок:

 


Новини кафедри

Конкурс для викладачів на участь у програмі академічної мобільності!

Шановні викладачі! Ради повідомити, що згідно партнерської угоди Стамбульський технічний університет (Istanbul Technical University) оголошує конкурс для викладачів в рамках програми ERASMUS+ КА1 за таким напрямками: Менеджмент Економіка Маркетинг Обмін … Read More

0 comments

Запрошуємо до обговорення проєктів освітньо-професійних програм з менеджменту!

Кафедра менеджменту НТУ «ХПІ» запрошує колег, студентів та представників бізнесу долучитися до обговорення україно- та англмовних освітньо-професійних програм з менеджменту бакалаврського та магістерського рівнів: «Менеджмент організацій та адміністрування»,«Міжнародний бізнес» та … Read More

0 comments

Вітаємо з Новим роком!

Кафедра менеджменту НТУ «ХПІ» вітає студентів, колег, абітурієнтів та усіх наших друзів з Новим роком! 🎄 Щиро бажаємо перемоги і мирного життя у новому році, щастя, міцного здоров’я, оптимізму та … Read More

0 comments

Продовжуємо співпрацю з університетом Райн-Вааль

Співробітниці кафедри менеджменту НТУ «ХПІ» Олена Прохоренко, Наталя Ширяєва, Олена Чайкова, Ірина Сітак та Ірина Чекмасова в рамках проєкту «Україна цифрова: забезпечення успіху в умовах кризи (2022)» провели робочі зустрічі … Read More

0 comments

Кафедра менеджменту налагоджує співпрацю з німецьким університетом в сфері стартапів

Директор стартап-центру SPARK НТУ «ХПІ» професор Наталія Шматько та доцент кафедри менеджменту Наталя Ширяєва відвідали Університет прикладних наук Рейн-Вааль у Німеччині (HSRW). Вони взяли участь у проєкті німецького університету, спрямованому … Read More

0 comments

Онлайн-тренінг з фасилітації від Катерини Сушкової

Кафедра менеджменту ХПІ продовжує традицію гостьових лекцій та тренінгів від практикуючих фахівців! Цього разу запрошуємо усіх охочих на онлайн-тренінг «Основи фасилітації», який проведе наша випускниця Катерина Сушкова, яка є менеджером … Read More

0 comments