Відгуки випускників

Максим Світличний
технічний директор Харківського ювелірного заводу AGNI

Звєрєва Віра Сергіївна
науковий співробітник НТК “Інститут монокристалів АН України”, м.Харків

Семілєт Олена
начальник виробничої лабораторії і ВТК “ЮГцемент, філія ПрАТ” Dyckerhoff Cement Ukraine “, смт Ольшанське Миколаївської області

Борова Валерія та Анастасія Гривцова
інженер-лаборант і студентка 5 курсу на ПрАТ “Харківський плитковий завод”

Галина Серебрякова
метролог ПрАТ “Харківський плитковий завод”

Покроєва Яна Олександрівна
начальник служби вхідного контролю ПрАТ “Харківський плитковий завод”

Олексій Шевцов
аспірант Харбіну політехнічного університету

Рябінін Олександр
головний інженер ПрАТ “Харківський плитковий завод”

Кущенко Павло Олександрович
зам. директора УкрНДІ вогнетривів імені О.С. Бережного, кандидат технічних наук

Яицкий Сергій Миколайович
директор Лисичанського склозаводу

Світлічний Євген
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”

Світлана Грецай

У 2004 році закінчила навчання на кафедрі технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ» та працювала начальником відділу досліджень і розвитку на АТ «Слобожанська будівельна кераміка».

gretsaj_1

У 2005 році була прийнята на посаду начальника лабораторії в австрійську фірму «Wienerberger Україна», в цьому ж році пройшла стажування в лабораторії Hennersdorf, де змогла отримати хороший досвід в лабораторних дослідженнях сировини і європейських методиках. У компанії Вінербергер працювала до 2007 року.

У 2008 році була створена компанія «Керамейя» – єдине підприємство на той час в Україні і країнах колишнього СНД, яке почало випускати клінкерну керамічну цеглу. Я обіймала посаду начальника лабораторії, безпосередньо в лабораторії створювалися нові шихтові суміші, нові кольори виробів. У 2010 році наша компанія випустила клінкерну керамічну бруківку, яка також була новим продуктом на ринку будівельних матеріалів. На сьогоднішній день я працюю головним технологом «Керамейї» – компанії, яка постійно розвивається і щороку дивує своїх споживачів новими продуктами і в планах якої ніколи не зупинятися на досягнутому, а постійно вдосконалюватися.

gretsaj_2

Хочу висловити величезну подяку за ті знання, які я отримала на кафедрі, в першу чергу Рищенко Михайлу Івановичу та Федоренко Олені Юріївні.

Олексій Шевцов

Я вступив на кафедру технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей після закінчення Бахмутського індустріального технікуму. Студентські роки в НТУ ХПІ без перебільшення були одними з кращих в моєму житті. Інститут дає можливість розвиватися як в науці так і в суспільному житті. Я, наприклад, в період навчання більше трьох років працював у профспілці студентів і очолював профбюро свого рідного хімічного факультету, що так само дало мені величезний життєвий досвід. Я можу сміливо сказати що п’ять років навчання на кафедрі не пройшли дарма. Навчатися тут було дуже цікаво, по-сімейному тепло і весело. На старших курсах я захопився матеріалознавством і активно займався науковими дослідженнями, результати якої  відмічені дипломами переможця конкурсів студентських наукових робіт.

У 2017 році я закінчив магістратуру кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ», отримавши червоний диплом. Завдяки настановам мого наукового керівника професора Федоренко Олени Юріївни та допомоги декана Лещенко Сергія Анатолійовича я взяв участь в конкурсі і отримав грант Уряду Китайскої народної республіки на 4-річне безоплатне навчання в аспірантурі Харбінського політехничного університету – одному з топових вузів країни, який належить до 10 найкращих інженерних вишів світу.


На даний момент я вже близько трьох років живу в Китаї, де вчуся і працюю над дисертацією. За цей час я підвищив рівень володіння іноземними мовами (китайська та англійська), набув досвіду життя і навчання в іншій країні, знайшов нових друзів.

 

Я маю можливість працювати в лабораторіях, обладнаних за останнім словом техніки, про що мріють багато вчених. Вже кілька разів я брав участь в міжнародних форумах і конгресах, що дає можливість розвитку контактів з науковою спільнотою світу.

Все це завдяки тому, що я вчився і закінчив кафедру технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ», викладачі якої відрізняються високим професіоналізмом і дають фундаментальні знання за фахом.

Посилаючись на свій досвід, я з величезним задоволенням рекомендую всім абітурієнтам поступати саме сюди. Завдяки отриманим тут знанням і практичним навичкам ви зможете реально знайти роботу не тільки в Україні, а й за кордоном. Зробіть правильний вибір!

Дякую шановним викладачам кафедри і бажаю успіхів студентам!

 

Олександр Пилипчатін

pilipchatin

У 2011 році закінчив магістратуру на кафедрі технологій кераміки, вогнетривів, скла та емалей.  Зараз я очолюю науково-дослідний відділ в групі кампаній «Плінфа», яка займається розробкою технології виробництва керамічних матеріалів та її впровадженням згідно індивідуальних особливостей кожного окремого випадку.

Моє навчання в НТУ «ХПІ» почалася досить раптово, але я безмежно щасливий, що потрапив в цей навчальний заклад і на цю спеціальність.

Зі своїми майбутніми викладачами я познайомився під час подачі оригіналів документів. Вони справили на мене приємне враження. У міру серйозні і добрі, в подальшому, у мене залишається цілком добре ставлення до цих людей, хоча наші погляди на світ і процес навчання багато в чому різняться.

Взагалі, викладачі кафедри – люди з великим запасом знань в різних областях. На мою думку, вони не тільки вчать, а й намагаються виховувати в нас те, що не під силу було вчителям у школі.

Мої друзі з групи – люди самих різних цілей. Досі дивуюсь, як ми опинилися всі в одному човні. Я дуже пишаюся знайомством з кожним з них. Це прекрасні люди, кожен з яких має свою унікальність. Мені приємно згадувати кожен проведений з ними момент, будь то перекус перед парою або суперечка на будь-яку тему (особливо на парі).

Мені дуже подобалися пари викладачів, які давали можливість шукати відповіді і рішення в нашому маленькому колі. Пари за нашою спеціальністю, безумовно, найкращі. І не через інше ставлення викладачів до нас, хоча безперечно і це відіграє свою роль, а більшою мірою через те, що  ти не вивчаєш заново шкільний матеріал, тому що людей менше і тебе слухають. З будь-якою проблемою ти можеш звернутись до викладачів кафедри, старости групи або одногрупників, які, якщо і не допоможуть, то хоча б вислухають, щось порадять або спрямують шукати відповідь деінде.

Під час навчання я придбав не тільки необхідні знання та навички в області в’яжучих матеріалів, кераміки, вогнетривів, і скла та емалей, але засвоїв, що необхідно постійно оновлювати знання, самонавчатися. В іншому випадку складно було б домогтися тих успіхів, яких я досяг.

Скажу, що спочатку працювати було важко, адже за 6 років мого навчання я звик до «абсолютної» свободи. А зараз незрозумілі терміни, незрозуміло чого хочуть і на що звертати увагу і т.п. Було пекельно складно пристосуватися до нових умов, але зараз, коли не потрібно за два дні вивчити матеріал, який передбачався на весь семестр, то і не так складно…

Я радий, що залишився вчитися саме в нашому університеті і саме на нашій кафедрі. Не шкодую, що подав документи в ХПІ на кафедру кераміки.  Пишаюся знайомством з багатьма, я пречудово проводив час на парах (і між ними).

Наталія Цапко

Я – спадковий неорганік !!! Мої батьки познайомились, навчаючись в ХПІ. Згодом, мій батько, закінчивши кафедру технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей, багато років пропрацював в науково-дослідницькій групі в лабораторії вогнетривів. Тому ще, будучи дитиною, я потрапляла на кафедру кераміки в «найсвятіше», а саме: бачила преси, млини, і печі для випалу керамічних і вогнетривких матеріалів. Щоб я не дуже заважала працювати, мені давали фотографії мікроструктури матеріалів, дозволяли погратися «камінчиками» в музеї мінералогії, давали зазирнути в мікроскоп і т.д. У зв’язку з цим, не дивно, що коли прийшов час і мені вступати до ВНЗ, то питання було практично вирішене – ХПІ, факультет технології неорганічних речовин, кафедра технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей!

Я цілий рік ходила на підготовчі курси, брала участь в олімпіадах з хімії та української мови, склала іспити на підкурсах, пройшла співбесіду… І ось, нарешті, я в списках зарахованих на перший курс студентів !!!

tsapko-natasha

1 вересня 2000 року! Як давно це було… А в пам’яті ніби тільки вчора була посвята в студенти, перше знайомство з одногрупниками і ще багато-багато всього самого різного. Різне було під час навчання: і цікаво, і важко, і весело, але ніколи не було нудно! Мені пощастило, куратором нашої групи була Федоренко Олена Юріївна та з будь-якого питання, що стосувалось навчання і не тільки, ми завжди могли звернутися до неї.

Вона ж порадила урізноманітнити наше студентське життя і створити свій театральний колектив. Художнім керівником нашого «театру» була Саввова Оксана Вікторівна. Так і проходило моє студентське життя: пари, лаби, заліки, іспити, курсові роботи, і ось – диплом!

Після закінчення навчання я настільки не мислила свого життя без улюбленої кафедри, що залишилася там працювати викладачем-стажистом для студентів старших курсів. Не вірилося, що ще вчора я була студенткою, а сьогодні вже викладаю сама. Але весь педагогічний склад кафедри допомагав мені освоїтися в новій ролі і подолати невпевненість у своїх силах. Мене вчили, що робота викладача – не тільки цікава, але і відповідальна. А оскільки розвиток технологій – процес безперервний, то і викладач повинен постійно розширювати власний світогляд і поповнювати багаж знань. Це стало передумовою мого вступу в аспірантуру НТУ «ХПІ» в 2007 році.

Керівником моєї дисертаційної роботи стала проф., д.т.н. Шабанова Галина Миколаївна. Працюючи в лабораторії в’яжучих матеріалів, я відчувала себе як в колі сім’ї – мені допомагали, підказували, направляли, надавали професійні консультації. Вже в 2011 році я захистила дисертацію, отримала науковий ступінь кандидата технічних наук і продовжила свою педагогічну кар’єру.

На даний момент я працюю доцентом кафедри природничих наук і технології Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Допомагаю здобувати знання нашим та іноземним студентам на заняттях і дистанційно. Намагаюсь зробити заняття такими ж цікавими і насиченими, як свого часу були у мене.

З величезним задоволенням привожу вже свого маленького сина на кафедру технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей і радію, спостерігаючи його непідробний захват, коли він заглядає в розпечену піч, де випалюються зразки керамічних матеріалів. Впевнена, що одним із секретів відмінної освіти, яку дає кафедра технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей, є те, що кафедра не готує вузьких фахівців, а дає обширні знання як в області великотоннажного виробництва будівельних матеріалів, так і аж до ексклюзивної роботи з ювелірними емалями. Кожен зможе знайти напрям, який прийдеться йому до душі.

Всім абітурієнтам, які вступають на кафедру технології кераміки, хочу побажати удачі. Впевнена – Ви зробили правильний вибір!

Микола Курякін

Курякин

Випускник кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ» 2009 р.

Вступив до навчання в аспірантуру і захистив кандидатську дисертацію «Легко- і самоочисні кальційборосилікатні склокомпозиційні покриття для побутового нагрівального обладнання» в 2013 р. Кандидат технічних наук, працюю на кафедрі молодшим науковим співробітником.

У травні 2015 року в складі української делегації я брав участь в роботі 23 Міжнародного конгресу емальєрів в Італії. Конгрес проходив у Флоренції. У конгресі взяли участь представники великих компаній і корпорацій, зокрема LG, Ferro, Colorobbia, Wagner Itep та ін. Ми представляли наш університет з доповіддю «Склоемалі для легкоочисних і самоочисних покриттів». Були організовані технічні екскурсії на завод Indesit в м. Фабріано і Ferrari в м. Маранелло. В рамках культурної програми ми відвідали симфонічний оркестр в Teatro della Pergola, погуляли в садах Giardino di Boboli, побували в замку Oliveto і в музеї Bargello, де представлена найбільша в Італії колекція скульптур епохи Відродження (XIV-XVII ст.), зокрема роботи Донателло, Мікеланджело, Бенвенуто Челліні, Луки та Симона делла Роббіа, а також інших великих майстрів.

Курякин 2

Курякин 3

 

Анастасія Борисенко

Після закінчення навчання на кафедрі технології кераміки і отримання ступеня магістра, з 2014 року працюю в газопромисловому управлінні “Полтавагазвидобування” в лабораторії аналізу води, нафти, конденсату.

Придбані за роки студентства знання і навички мені стали в нагоді, хоча з виробництвом кераміки, скла або вогнетривів моя робота і не пов’язана. На кафедрі крім спеціальних знань я придбала навички роботи з документацією, обробкою даних на ПК. Крім того, нас навчили, що ніколи не можна зупинятися на досягнутому. Як тільки ти перестанеш цікавитися новими тенденціями, розширювати багаж знань, ти перестанеш бути професіоналом і стаєш нецікавим для роботодавця.

Борисенко

Для мене під час вступу на роботу було цікаво освоювати новий напрямок. Зараз я виконую хімічний аналіз води, результати якого обробляю на ПК. При проведенні аналізу нафтопродуктів я працюю на апараті розгону нафти і конденсату. Паралельно опановую нові для мене методики фотоколориметричного вимірювання концентрації різних речовин в пробах нафти і конденсату.

Віра Звєрєва 

 Зверева

У 2014 році я закінчила магістратуру за фахом «Тугоплавкі неметалеві і силікатні матеріали» на кафедрі технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей. Переддипломну практику проходила в Інституті сцинтиляційних матеріалів НАН України в лабораторії тугоплавких сцинтиляційних матеріалів. Після захисту диплома мене запросили на роботу на посаду провідного інженера в цій лабораторії. Сьогодні я поєдную роботу на цій посаді і навчання в аспірантурі Інституту сцинтиляційних матеріалів (ІСМА) НАН України. Мені дуже подобається те, що я роблю – тут ніколи не буває нудно. Кожен день ми рухаємося вперед – розширюємо свій кругозір і область наукових інтересів, беремося за виконання нових завдань, розробляємо нові матеріали і методи їх отримання, описуємо різні фізичні ефекти і сцинтиляційні механізми в отриманих матеріалах.

Через всього лише півроку я вже маю досвід роботи на новітньому обладнанні, в сучасній хімічній лабораторії і досвід спілкування з іноземцями.

P.S. Що таке сцинтилятори?

Сцинтилятори – монокристали, які перетворять іонізуюче випромінювання в видиме світло. Вони застосовуються в медичних і промислових томографах і інтроскопах, в геології (каротаж свердловин), в системах митного контролю та контролю поширення радіоактивних речовин, в приладах дозиметричного контролю, у фізиці високих енергій (наприклад, PbWO4 – у великому адронному колайдері), в експериментах з пошуку рідкісних подій (таких як пошук чорної матерії і безнейтринного подвійного бета-розпаду).

Наше завдання – отримати нові матеріали з поліпшеними сцинтиляційними параметрами для збільшення асортименту даного класу матеріалів і розширення області їх застосування, збільшити термін служби і якість роботи використовуваних на сьогоднішній день сцинтиляторів.

Наш інститут успішно співпрацює з різними зарубіжними лабораторіями та виробництвами Італії, Швейцарії, Великобританії, Франції, Китаю, Японії, Південної Кореї, Індії, Білорусі та Росії. Зокрема наша лабораторія співпрацює з великими підприємствами Gran Sasso (Італія), CERN (Швейцарія), а також з вченими лабораторій в Китаї, Австралії, Великобританії і Кореї.

Микола Вабіщевич

Закінчив навчання на кафедрі технології кераміки, вогнгетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ» у 2014 році.

Вже під час навчання я поставив за мету здобути якісну спеціальну освіту, що дозволить в майбутньому працювати на провідних підприємствах керамічної галузі. Теми моїх дипломних робіт на здобуття кваліфікаційних рівнів бакалавра та магістра безпосередньо торкалися діючого виробництва керамічної плитки на ПАТ «Харківський плитковий завод» – найбільшого та найсучаснішого заводу України, що випускає різноманітну керамічну плитку.

Вабіщевич

Високий рівень підготовки, який забезпечує наша кафедра, дозволили мені отримати позитивні практичні результати, що було оцінено спеціалістами підприємства. На презентції випусників, яку щорічно проводить кафедра, я одержав пропозицію щодо працевлаштування на ПАТ «ХПЗ».

Враховуючи відсутність досвіду роботи на керамічному підприємстві, я погодився. Таким чином почав здобувати практичні навички, які до того ж гідно оплачувались. Після стажування був призначений майстром цеху ретифікації керамограніту. Зараз я працюю на посаді інженера-технолога, а у вільний від роботи час граю у волейбольній команді заводу.

Разом зі мною на підприємство прийшли мої однокурсниці Валерія Борова і Дар’я Шемет, які працюють в лабораторіях варки фрити та приготування поливи.

Вабіщевич 2
Вабіщевич 3

Я задоволений обраною спеціальністю, вдалим початком трудового шляху і маю наміри продовжувати свою професійну кар’єру. Керівництво підприємства цінує старанність та відданність праці, прагнення зробити свій внесок у модернізацію та зростання авторитету заводу.

Запрошую майбутніх спеціалістів в галузі кераміки приєднатися до дружньої команди випускників кафедри кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ», які працюють на Харківському плитковому заводі!

Сергій Каницький 

Каницкий

Випускник кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ» 1995 р.

Успішний підприємець, кваліфікований фахівець в області розробки і виробництва препаратів рідкого золота, мозаїчної золотої смальти, сусального золота.

Фундаментальні знання, отримані на кафедрі, і другу вищу освіту Вищої освітньої гемологічної школи (м. Ідар-Оберштай, Німеччина) стали міцним фундаментом для створення науково-виробничих підприємств з виготовлення препаратів рідкого золота, що використовується для художнього оформлення фарфоро-фаянсових виробів і скла; золотої смальти – універсального матеріалу для створення монументальних мозаїчних панно, внутрішньої і зовнішньої обробки музеїв і храмів, а також сусального золота – тонких листів золота (товщиною від 0,1 до 0,25 мкм), які використовуються у виготовленні позолоти церковних куполів, скульптур, шкатулок.

Каницкий 2
Каникций 3

Использование препарата жидкого золота

Сусальное золото

Каницкий 4

Золотая смальта, мозаика

 

Катерина Дайнеко 

За час мого навчання на кафедрі технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ» з 2005 до 2011 рр. не було жодного випадку, коли б мені довелося пошкодувати про свій вибір щодо вступу до університету. Навчальні будні, група, яка стала другою сім’єю, участь в конференціях по всій Україні і за кордоном – п’ять з половиною років пролетіли як один день.

Дайнеко

Одним з найяскравіших спогадів про студентське життя стала участь в конкурсі за підтримки Президентського фонду Л. Кучми на кращу наукову роботу на тему «Зробимо Україну енергоощадною», де разом з аспіранткою Чиркіною М.А. ми гідно виступили і стали лауреатами Першої премії.

З 2011 по 2014 р.р. – аспірантка кафедри, де займалася розробкою технології низькотемпературного електротехнічного фарфору. За час навчання в аспірантурі неодноразово брала участь в міжнародних наукових конференціях (м Міас, Челябінська обл .; м Москва) і пройшла стажування у Вісмарській вищій школі (м Вісмар, Німеччина).

 

Дайнеко 2

На озері Тургояк під час відрядження до Інституту мінералогії
Уральського відділення РАН (м. Міфс)  для участі в науковій конференції

Після закінчення аспірантури працювала викладачем-стажистом на кафедрі і паралельно готувалась до захисту кандидатської дисертації. Кераміка, і, зокрема, низькотемпературний електрофарфор, з яким сьогодні пов’язані мої наукові інтереси, стала невід’ємною частиною мого життя. Розроблений фарфор пройшов випробування в електротехнічних лабораторіях Слов’янська, Харкова, Вісмару, що довело перспективність використання отриманих матеріалів, і я сподіваюся, що вони будуть корисні моїй країні. Майбутні перспективи надихають, але і сьогоднішні, нехай і невеликі, перемоги теж тішать.

Сергій Півень

Пивень

У 2008 році закінчив навчання на кафедрі технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ».

В даний час працюю начальником відділу технічної підтримки споживачів компанії UMG.

Компанія займається видобутком і реалізацією високоякісних глин, що використовуються для виробництва керамічної плитки, санітарно-технічного, господарсько-побутового, електротехнічного фарфору, вогнетривів і т.д. Наша компанія також займається реалізацією золошлакових матеріалів, що застосовуються в технології цементів та бетонів, а також мікросфер для виробництва вогнетривів, бурових розчинів і в лакофарбовій промисловості.

Знання, отримані мною на кафедрі дозволяють широко розуміти суть виробничих процесів, в яких використовуються ці матеріали, що суттєво допомагає в просуванні нашого продукту на вітчизняному та зарубіжному ринках.

 

Марина Чиркіна 

Закінчила навчання за спеціальністю «Хімічна технологія тугоплавких і силікатних матеріалів» в 2007, отримавши диплом з відзнакою та здобула кваліфікацію інженер-технолог-дослідник. У тому ж році вступила до аспірантури, де виконувала дисертаційну роботу «Низькотемпературний фарфор господарського призначення на основі кварц-полевошпатового сировини України» під керівництвом проф. Федоренко О.Ю.

Чиркина

У 2010 році, подавши колективну роботу на конкурс «Зробимо Україну енергоощадною», який проводився Інститутом стратегічних досліджень за підтримки благодійної організації “Президентський фонд Л. Кучми «Україна»”, стали лауреатами 1 премії.

В період навчання також отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Інтелектуальна власність» в Міжгалузеву інституті післядипломної освіти при НТУ «ХПІ», що дає мені можливість працювати фахівцем з інтелектуальної власності в патентному відділі будь-якого вузу або НДІ.

 

Чиркина 2

Після захисту дисертації в 2012 році і до цього дня я працюю в Національному університеті цивільного захисту України – провідному навчальному закладі Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Це один з найбільших і найстаріших навчальних закладів пожежно-рятувального профілю не тільки в Україні, а й серед пострадянських країн. Працюю старшим викладачем на кафедрі спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил. Викладаю курсантам дисципліни: «Хімія», «Основи проектування хімічних виробництв», «Технологія, обладнання та проектування природоохоронних систем».

Моя робота не найлегша, але дуже цікава. Мені подобається спілкуватися зі студентами та передавати їм свої знання, як колись передавали знання мені викладачі моєї улюбленої кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей, за що я всім їм дуже-дуже вдячна.

Костянтин Фірсов

 

Фирсов

Закінчив магістратуру кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей в 2006 році, вступив до аспірантури НТУ «ХПІ». Під керівництвом професора Федоренко О.Ю. підготував і захистив у 2010 році дисертацію за темою «Керамограніт на основі кварц-польовошпатової сировини приазовського кристалічного масиву» і отримав вчений ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.11. технологія тугоплавких неметалічних матеріалів.

В даний момент працюю науковим співробітником в приватній виробничій фірмі, яка спеціалізується на випуску скляних ареометрів і термометрів промислового і побутового призначення. За час роботи розробив і впровадив технологію серійного градуювання промислових ареометрів методом гідростатичного зважування, яка унікальна для країн СНД і успішно конкурує за швидкістю і якістю градуювання з європейськими аналогами.

Фирсов 2

Дана технологія дозволяє істотно зменшити похибку ареометрів, що випускаються, а також значно спростити та убезпечити процес градуювання ареометрів «важких» діапазонів, виключивши небезпечні і агресивні рідини.

Крім роботи на основному напрямку в якості керівника дільниці градуювання, в мої обов’язки також входить участь в розробці нових продуктів підприємства, удосконалення технологічних процесів, поліграфічна підготовка і контакти з іноземними партнерами, зокрема з фірмами в КНР, з якими ми тісно співпрацюємо останні роки. Я вдячний викладачам кафедри і моєї Аlma Mater за якісну освіту і відмінну спеціальність.