Наша кафедра взяла участь в освітньо-стипендіальній програмі CIG R & D Lab 2018-2019 НТУ «Харківський політехнічний інститут». За результатами конкурсу проектів команда студентів, яка представляла «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки» отримала головний приз від CIG – інвестиції для подальшого розвитку проекту – 400 тис. Грн.
Вітаємо Карину Белогубкіну, Карпутіна Бориса і Регеда Наталю із заслуженою перемогою! Так тримати, друзі!
У відбірковому етапі освітньо-стипендіальної програми від Chernovetskyi Investment Group CIG R & D LAB на 2018/2019 рік боролися 22 команди молодих вчених, аспірантів і студентів НТУ «ХПІ». Оцінки стартап-проектів здійснювала комісія в складі експертів CIG і викладачів НТУ «ХПІ».
Команда студентів групи ХТ-34н у складі Бориса Карпутіна, Белогубкіной Карини і Регеди Наталії під керівництвом старшого наукового співробітника Кривобока Руслана Вікторовича представила проект «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки». До другого туру пройшли 14 команд з найбільшою кількістю балів, і ми в їх числі!
Другий тур проходив в форматі захисту проектів перед комісією по CIG R & D Lab 9 жовтня в Науково-технічній бібліотеці НТУ «ХПІ».
З 14 представлених проектів відібрано п’ять найцікавіших і перспективних. І знову наші студенти були в числі кращих! За результатами другого туру наша команда отримала стипендію для реалізації проекту.
Через рік напруженої роботи, протягом якого студенти отримували стипендію, а також експертну та менторську підтримку від Chernovetskyi Investment Group (CIG), учасники конкурсу представили результати своєї роботи на розгляд комісії і широкої аудиторії.
Учасниця команди першого проекту-переможця студентка ХПІ Карина Белогубкіна розповіла, що розробку можна буде використовувати, наприклад, в парках, скверах, які не освітлюються вночі.
«Особливість проекту в тому, що ми не просто робимо тротуарну плитку, ми зайняли нову нішу на ринку. Це плитка, яка в темний час доби буде світитися. Продукт по своїй стійкості набагато краще, ніж існуючі аналоги, в технології яких використовують поверхневий люмінесцентний шар, яке з часом стирається. Наша плитка може використовуватися роками, оскільки вона здатна витримувати і високі навантаження, і морози, і будь-які кліматичні умови».
За підсумками презентації проектів комісія визначила дві кращі роботи – «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки» і «Реконструкція та модернізація теплоенергетичного сектора Харкова». Команди-розробники отримали від CIG інвестиції для подальшого розвитку проектів. Наша команда отримала головний приз ‒ 400 тис. грн.
За словами завідувача Науково-дослідної частини ХПІ Георгія Лісачука важливість таких програм в тому, що вони показують перспективу для студентів. Учасники можуть відчути «смак» роботи над проектом, що вони не кинуті, адже є організації, які їх можуть підтримати, куди можна звернутися і отримати фінансову допомогу.
Подяки:
Команда дякує за допомогу аспіранту Чефранову Є.В., проф. Шабанової Г.Н., доценту Тараненковой В.В., проф Лісачуку Г.В. за консультації, допомогу і підтримку.
В особі Chernovetskyi Investment Group ми дякуємо компанії і фонди, готові підтримувати стартапи молоді, старанно працює над їх реалізацією. Сьогодні наші студенти мають можливість працювати на іноземні компанії, однак дуже важливо, щоб свої чудові ідеї вони реалізовували в Україні.