Представники нашої кафедри – завідувачка кафедри, професор Олена Федоренко та професор Ярослав Пітак прийняли участь в заходах, які проводилися в межах реалізації проекту «Збереження та популяризація керамічної спадщини Донеччини».
Олена Федоренко прийняла участь в роботі круглого столу (онлайн) «Кераміка Донеччини: сьогодення та майбутнє. Регіональний та національний аспекти», де відбувся жвавий діалог між підприємцями-виробниками кераміки та представниками організацій підтримки бізнесу, представниками органів державної та регіональної влади. Проф. Федоренко поділилася інформацією про результати передових досліджень кафедри, виклала цікаві ідеї та можливості для впровадження інновацій у сфері кераміки, підкреслила важливість комунікації між науковцями, виробниками та представниками влади, висловила слова підтримки керамістам Донеччини, що залишились в регіоні, і тим, що були вимушені стати релокантами. Особливу увагу Олена Федоренко приділила програмам навчання та розвитку кадрів для забезпечення висококваліфікованим фахівцями керамічної галузі та проблемі популяризації технічної освіти в Україні.
Проф. Пітак взяв участь у підсумковому міжрегіональному форумі в м. Дніпро, де доповів про сучасні розробки нових матеріалів та техніки для створення інноваційних форм та текстур, підкреслив необхідність надання доступу до нових технологій та матеріалів для виробництва кераміки, приділив увагу проблемам підготовки фахівців-кераміків, відзначив, що роботодавців в керамічній галузі активно залучаються до обговорення профільних освітніх професійних програм та навчальних планів, викладачі при їх підготовці враховують їх поради та потреби, що допоможе підвищити якість та конкурентоспроможність вітчизняної продукції.
Наразі в Україні реалізується новий проект «Збереження та популяризація керамічної спадщини Донеччини» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Громадською організацією «Розвиток бізнес-сектору України», який спрямований на підтримку розвитку кераміки як культурної спадщини та ключового чинника економічного відновлення Донецького регіону. Зустрічі в рамках цього Проекту надають додаткових можливостей для комунікації викладачів, науковців та роботодавців, у тому числі надання представникам керамічної галузі можливостей для співпраці та створення навичок та налагодження контактів з ключовими стейкхолдерами цієї галузі. Це є важливим кроком, спрямованим на формування позитивного наративу про Донеччину та відображає не лише економічний потенціал, але і багатство культурних та традиційних цінностей.
І хоча східні регіони України, особливо Донеччина, переживають тяжкі випробування, пов’язані з діями країни-агресора і економічною нестабільністю, але даний проект дозволяє долати існуючі труднощі шляхом підтримки і розвитку керамічної промисловості Донеччини.