Про спеціальність
Термін “Інтернет речей” (або англійською “Internet of Things”, скорочено – ІоТ) вперше було сформульовано в кінці ХХ-го століття, у 1999 році. Це концепція комунікації об’єктів (“речей”), які використовують технології для взаємодії між собою та з навколишнім середовищем. Також ця концепція передбачає виконання пристроями певних дій без втручання людини. Таким чином, всі пристрої в будинках, в автомобілях, на користувачеві виконують обробку інформації, її аналіз та обмін між собою та, залежно від результатів, приймають рішення і виконують певні дії.
Всі ці пристрої (речі) повинні бути оснащені вбудованими датчиками або сенсорами, які мають можливість обробляти інформацію, що надходить з навколишнього середовища, обмінюватися нею і виконувати різні дії в залежності від отриманої інформації. Одним за найвідоміших прикладів впровадження такої концепції є система «розумний будинок». Ця система аналізує дані навколишнього середовища і в залежності від показників регулює температуру в приміщенні. У зимовий період регулюються інтенсивність опалення, а в разі спекотної погоди будинок має механізми відкривання і закривання вікон, завдяки чому провітрюється будинок, і все це відбувається без втручання людини.
Як це працює? (відео)
https://www.youtube.com/watch?v=LlhmzVL5bm8
або
Тренд інтернету речей зараз набирає все більшої популярності.
Приходьте до нас! Ми навчимо вас розробляти програмне забезпечення систем, що реалізують хмарні технології мережевого доступу до віддалених інформаційних і обчислювальних ресурсів, об’єднувати інтелектуальні об’єкти між собою та реалізовувати між ними обмін інформацією, реалізовувати взаємодію інтелектуальних об’єктів з навколишнім середовищем та людьми.
Наші випускники можуть займатися:
- проектуванням і розробкою Web-додатків різного рівня складності
- програмуванням додатків для мобільних пристроїв
- розробкою додатків в сфері Інтернету речей як для користувача, так і виробничого рівня
- проектуванням і розробкою систем аналізу і обробки даних з використанням хмарних технологій
Вони володіють всіма необхідними знаннями та навичками, що необхідні для десктопних та Web-розробників, інженерів QA, інженерів баз даних, системних адміністраторів та інших суміжних позицій в сфері ІТ.
Основні елементи навчальної програми, які опановують наші студенти:
- Операційні системи (Windows Server, Windows 10, Azure, UNIX (Linux)
- Платформи програмування (.NET, JAVA8.)
- СУБД (MS SQL Server, MySQL 5, mongoDB)
- Аналіз даних (Big Data, Web Mining, Machine Learning, Еволюційне програмування, Нейронні мережі, Системи штучного інтелекту)
- Web- технології (HTML 5, CSS3, JS, PHP)
- Середовища програмування (MS Visual Studio, Eclipse, IntelliJ IDEA)
- Графічні редактори (PhotoShop, Corel Draw)
- Гнучкі методології розробки ПЗ (XP, Scrum)
- Тестування програмного забезпечення (Selenium, Test automation patterns, Page Object Factory, BDD, DDT, KDT)
Бакалаврат
Кафедра розподілених інформаційних систем та хмарних технологій є випускаючою кафедрою за спеціальністю 123 – “Комп’ютерна інженерія”, освітня програма – “Прикладна комп’ютерна інженерія”).
Протягом 4 років студенти отримують базову вищу освіту, навчаються за бакалаврською програмою, що включає фундаментальну і професійно-орієнтовану підготовку.
Після захисту дипломної роботи випускники отримують кваліфікацію:
“Бакалавр з комп’ютерної інженерії” (строк навчання 4 роки)
Магістратура
Навчання в магістратурі триває 1,5 року. Випускники отримають кваліфікацію “Магістр з комп’ютерної інженерії” за спеціальністю “Комп’ютерна інженерія”, спеціалізація “Програмне забезпечення інформаційних технологій Інтернету речей”.
Реєстрація абітурієнтів кафедри