Науково–дослідна робота на кафедрі проводиться у наступних двох напрямках: 

1 Розробка комплексу математичних моделей управління системами в умовах невизначеності.

2 Статистична теорія виробничих систем

У першому напрямку працює доктор технічних наук, професор Раскін Лев Григорович. Він працює у НТУ ХПІ з 1987 року, є членом президії Академії наук технологічної кібернетики України, членом спеціалізованих вчених Рад Д64.050.07 та Д64.050.14. Він підготував значну кількість докторів та кандидатів наук, опублікував 12 монографій та __ наукових статей. 

Сферою його наукових інтересів є теорія ймовірностей, випадкові процеси, методи оптимізації, системи штучного інтелекту.

Найкращим визнанням наукових досягнень професора Раскіна Л.Г. є його визнання на міжнародному рівні – він нагороджений двома дипломами  Оксфордського наукового союзу (OXFORD ACADEMIC UNION). У 2015 році диплом вищого ступеню «Diploma exelence» у номінації «Кращий вчений року» за вирішення задачі П.Л. Чебишева і у 2019 році диплом вищого ступеню «Diploma exelence» у номінації «Природничі науки» за краще вирішення задачі Гамільтона.

 

У тому ж науковому напрямку працює доктор технічних наук, професор Сіра Оксана Володимирівна. У 2002 вона захистила кандидатську дисертацію на тему “Моделі та інформаційні технології оцінки та прогнозування стану багатовимірних динамічних об’єктів в умовах нечітких вхідних даних”. У 2012 году захистила докторскую диссертацию на тему “Математичне і інформаційне забезпечення логістичної системи управління в умовах багаторівневої невизначеності”.

Вона є автором 4 монографій, понад 100 наукових публікацій.

Сферою її наукових інтересів – логістика, системи штучного інтелекту,  теорія ймовірностей, випадкові процеси.

 

У другому  напрямку працює доктор технічних наук, професор Пігнастий Олег Михайлович.  У НТУ ХПІ він працює з 2010 року. Займається питаннями ефективного керування параметрами виробничо-технічних систем. Має 15 річний успішний стаж керування виробничими системами. У результаті цієї діяльності були закладені основи статистичної теорії виробничих систем, де автору належать пріоритетні результати. Отримані ним балансові рівняння використовуються для проектування високоефективних систем керування поточними лініями корпорацій Intel, VolksWagen, Philips.

Професор Пігнастий О.М, має понад 100 наукових публікацій.

Плани розвитку наукових шкіл кафедри

1.Розробка сучасних моделей, методів і технологій математичного моделювання і управління об’єктами Інтернету речей в умовах багаторівневої невизначеності

Керівник наукової школи професор Лев Григорович Раскін

Пріоритетне направлення – розвиток аксіоматичної основи теорії нечітких множин. Модернізація алгебри цієї теорії, розробка загального універсального підходу до вирішення завдань, параметри яких задані нечітко.

Розробка адекватних моделей для збільшення точності і достовірності прийняття рішень.

Протягом 5 років планується підготувати трьох кандидатів технічних наук, опублікувати 20 наукових статей. Підготувати до видання монографію «Моделі, методи и технології вирішення задач в умовах багаторівневої невизначеності».

 

2.Статистична теорія управління розподіленими виробничими системами
Керівник наукової школи професор Олег Пігнастий

Пріоритетне направлення – розвиток теорії управління розподіленими виробничими системами, удосконалення теорії управління багатосекційними транспортними системами конвеєрного типу.

Розробка адекватних моделей, що визначають стан потокових параметрів транспортної системи з урахуванням стохастичного характеру потоку матеріалу, що надходить на вхід транспортної системи, і транспортної затримки.

На протязі п’яти найближчих років планується підготувати одного кандидата технічних наук, опублікуваті 20 наукових статей.

Підготуваті до видання монографію «Моделі багатосекційних транспорних систем конвеєрного типу на основі використання нейронних мереж».