Андрєєв Юрій Михайлович

PhotoYura  

  • Професор кафедри комп’ютерного моделювання процесів і систем
  • Професор по кафедрі систем і процесів управління
  • Доктор технічних наук

Профіль в Scholar.

Профіль в Scopus.

Інженер-дослідник за спеціальністю «Динаміка польоту та управління»
(1975), інженерно-фізичний інститут ХПІ.
Інженер НВП «ХАРТРОН» (1975-1978). Завідувач лабораторією кафедри теоретичної механіки (1978-1979), Аспірант (1979-1982 рр.), асистент (1982-1985), доцент (1985-2004), докторант (2004-2007), професор (2009-2010) кафедри теоретичної механіки. Професор кафедри комп’ютерного моделювання процесів і систем (систем і процесів управління) (2010 – по теперішній час).
Кандидат технічних наук (1983 р.). Науковий керівник проф. Л.І.Штейнвольф
Доктор технічних наук (2009). Науковий консультант проф. О.К.Морачковський

Наукові дослідження виконуються у напрямку розробки і застосування розробленої у 1985-2020 роках групою фахівців НТУ «ХПІ» спеціальної системи комп’ютерної алгебри КіДиМ, яка використовується для аналізу і синтезу кінематики і динаміки машин й робототехнічних пристроїв.
Ю.М.Андрєєв – основний автор та керівник групи програмної розробки.

Дисципліни, що викладаються:

  • Динаміка твердого тіла
  • Механіка польоту
  • Механіка роботів
  • Основи Інтернет-технологій
  • Основи комп’ютерної алгебри
  • Бази даних та інформаційні системи.

Анотації

“Основи Інтернет-технологій”,

Основи Інтернет-технологій – спеціальна дисципліна, в якій викладаються основні базові конструкції (теги) мови розмітки гіпертексту HTML. Тут дається структура HTML-документа, теги управління текстом, графікою, організація списків, таблиць, кадрів, абзаців, гіперпосилань, основ WEB-дизайну та побудови сайту, використання каскадних стилів т.п. В якості обов’язкового домашнього завдання студенти створюють невеликий сайт по темі, яку вибирають самі. У центрі тяжкості курсу покладено отримання навичок створення і редагування файлів HTML. Тут даються основи редагування HTML документів в спеціальних середовищах – Macromedia Dreamviewer і FrontPage. Тому курс “Основи Інтернет-технологій” – один з природничо-наукових дисциплін професійної та практичної підготовки, на яких базуються інші спецкурси напряму «Інформатика». Об’єктами вивчення в курсі основ Інтернет-технологій є теги – інструкції розмітки гіпертексту. Вони являють собою основні складові WEB-сторінок. Це практична база для створення WEB-сторінок в будь-яких галузях використання і діяльності.

Механіка роботів
Механіка роботів – наука про механічний рух і механічну взаємодію матеріальних тіл, механічних основах функціонування робототехнічних систем. У цій дисципліні викладаються основні закони і принципи механіки і вивчаються загальні властивості механічних систем, зокрема, робототехнічних систем, які рухаються або знаходяться в рівновазі. Вивчаються загальні закони механічного руху і їх додаток до аналізу руху або рівноваги матеріальних тіл і механічних систем за допомогою відповідних математичних методів. Фундаментальність механіки роботів визначається тим, що її закони і методи математичного моделювання, перш за все аналітичні і обчислювальні на базі ПК, широко застосовуються при дослідженнях основних процесів і явищ, що відбуваються в зазначених
приватних системах, які вивчаються в інженерних та природничих науках.
Об’єктами вивчення є матеріальна точка, абсолютно тверде тіло і їх системи, що мають інерційні властивості і рухаються або знаходяться в спокої під дією сил. Вони представляють собою моделі (розрахункові схеми) різних складових механізмів роботів.
Курс механіки роботів містить необхідний мінімум основних знань, який є достатнім для самостійного оволодіння основами конструювання нової техніки і розуміння принципів її роботи. Спирається на знання загальної фізики в межах розділу механіки, вищої математики та інформатики. Вона викладається розділами: “КІНЕМАТИКА”, “КІНЕТИКА”, яка об’єднує 2 традиційних розділів – “СТАТИКУ” і “ДИНАМІКУ” і викладається з єдиних позицій. Крім загальних базових питань механіки в курсі поглиблено вивчаються методи і прийоми сучасної механіки, в тому числі із застосуванням комп’ютерних технологій для застосування до робототехнічних систем, які мають певну специфіку, обумовлену багатомасовим, просторовим рухом ланок, складністю реалізації рухів.
Особливістю цього курсу є широке використання на практичних, лабораторних і самостійних заняттях спеціальної навчальної версії системи комп’ютерної алгебри КіДиМ.

Основи комп’ютерної алгебри
Курс «Основи комп’ютерної алгебри» – навчальна дисципліна, в якої розглядаються питання та принципи програмування комп’ютерної алгебри. Тут викладаються основні закони побудови та функціонування сучасних універсальних та спеціальних систем комп’ютерної алгебри, питання розв’язання типових задач комп’ютерної алгебри, програмування аналітичних виразів на персональних комп’ютерах та ін. Розвиваються
навички створення програм, що здатні проводити аналітичні перетворення, які стають стандартними в комп’ютерній індустрії. Розібрані приклади програмування мовою С++, що формує у студентів навички професійної роботи у відповідних галузях комп’ютерних додатків.
Об’єктами вивчення є алгоритми опису аналітичних виразів, їх обчислень, перетворень, насамперед – розбору аналітичних виразів, диференціювання та інтегрування, процедур друку. Метою курсу є сформувати у студентів знання, необхідні для усвідомлення і раціональноговикористання понять і методів програмування аналітичних виразів та їх перетворень при відображенні реальних, ігрових процесів, а також тих, що уявляються, розробки концептуальних, логічних і фізичних моделей алгоритмів і програмних систем; сформувати основи методології алгебраїчного моделювання складних систем.
Задача — навчити студентів виконувати поставлені завдання за допомогою програмування та використання систем комп’ютерної алгебри, в тому числі шляхом безпосереднього програмування.
Особливістю курсу, що викладається, є широке використання на практичних, лабораторних і самостійних заняттях спеціальної навчальної версії системи комп’ютерної алгебри КіДиМ . Це дозволяє студентам більш глибоко засвоїти матеріал і практикуватися в комп’ютерному вирішенні завдань курсу.