У ХПІ запрацював Енергетичний хаб

На базі Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки НТУ «ХПІ» створено Енергетичний хаб — молодіжне наукове об’єднання для координації та організації науково-дослідної роботи в галузі енергетики. Його учасниками  стали понад десять студентів, аспірантів  та викладачів Харківського Політеху, які планують  влаштовувати наукові та профорієнтаційні заходи та співпрацювати з організаціями енергетичної галузі. Крім того, місією  Хабу  є популяризація інженерних спеціальностей та підготовка кваліфікованих кадрів для енергетики.

За словами організаторів, створення Енергетичного хабу (Energy Hub) відбулося через розуміння актуальності такого центру для Харківського Політеху, потреб енергетичної галузі України. Крім того його засновники мають значний проєктний досвід і творчий потенціал в енергетичній сфері.

Енергохаб  ХПІ  має на меті надавати підтримку молоді щодо участі у проєктах стажування, грантових програмах, стартапах та інших науково-освітніх заходах, налагоджувати комунікацію з провідними стейкхолдерами енергетичного кластеру та науковими організаціями для залучення експертної допомоги. Серед цих організацій — АТ «Харківобленерго», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ТОВ «Миренергоком».

До того ж,  важливим напрямом буде поширення інформації про важливу роль робітників електроенергетичної галузі для життя України, необхідність підготовки таких фахівців та про перспективи у цій професії. Так, команда Хабу організовує співпрацю зі школярами та вчителями, що готують роботи на конкурси МАН, сприяє підвищенню кваліфікації вчителів та викладачів щодо сталої енергетики в межах STEAM-семінарів, курсів та педагогічних майстерень, проводить заходи зі STEAM-освіти.

Зараз у межах Energy Hub молоді вчені ХПІ отримують допомогу у підготовці важливих для громади програм, зокрема «Стала та енергоефективна школа». Проєкт передбачає проведення курсу лекцій для підвищення кваліфікації керівництва шкіл міста Харків у питаннях енергетичного менеджменту закладів середньої освіти та перспектив застосування відновлюваних джерел енергії. Крім того, завдяки консультативній підтримці в Energy Hub студент та студентка ХПІ отримали іменні стипендії від Благодійної організації «Благодійний фонд імені Олени Миколаївни Борщ».

Раніше команда Хабу брала участь в проведенні профорієнтаційних заходів та допомагала в популяризації STEM-освіти. Це, наприклад, такі проєкти НТУ «ХПІ»: «День відкритих дверей», «Канікули з політехом», «День світла».

Дізнатися більше інформації про Енергетичний хаб НТУ «ХПІ» можна за посиланням: https://web.kpi.kharkov.ua/energyhub/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *