Оголошення конкурсу щодо надання підтримки для співпраці з Україною, Центральною Азією та Південним Кавказом в галузі зеленого водню

 

З метою подальшого розвитку енергетичного переходу, Федеральне міністерство освіти та наукових досліджень Німеччини (BMBF) покладається на науково-дослідну співпрацю з партнерами в Україні, країнах Центральної Азії та Південного Кавказу. Ці країни мають великий потенціал для виробництва сонячної, вітрової та водної енергії. Саме ці відновлювані джерела енергії є абсолютно необхідними для виробництва зеленого водню. Деякі з цих країн також мають інфраструктуру для енергетичного транспорту і вже виявляють зацікавленість у міжнародному співробітництві у цій галузі. Через це, метою нового оголошення конкурсу щодо надання підтримки є налагодження співпраці в галузі водневої тематики з зазначеними країнами-сусідами з метою залучення їх як можливих постачальників зеленого водню.

BMBF надаватиме фінансування релевантним пілотним проектам, в рамках яких будуть розроблені конкурентоспроможні технології у співпраці з науково-дослідними установами згаданих країн – як для виробництва та зберігання, так і для транспортування та використання зеленого водню. Також можлива підтримка проектів, які досліджують потенціал захисту клімату та соціальне значення зелених технологій майбутнього.

Цільовою групою цього конкурсу є німецькі університети, позауніверситетські дослідницькі установи та підприємства. Фінансування надається індивідуальним або комплексним проектам німецьких заявників, які подаються спільно із, принаймні, однією або кількома науковими установами країн-партнерів.

Тематичні напрямки конкурсу

В рамках цього оголошення конкурсу фінансуються науково-дослідні проекти, які досліджують одну або декілька з наступних тем, що стосуються розвитку зеленої водневої економіки:

  • Процеси виробництва / каталізу: (подальший) розвиток ефективних процесів каталізу, включаючи визначення стійких матеріалів для каталізаторів; процесів прямого виробництва високоякісних хімічних речовин, таких як олефіни та рідкі ароматичні сполуки.
  • Водневий електроліз: дослідження процесів електролізу водню з використанням відновлюваних джерел енергії та з урахуванням особливого потенціалу цільових регіонів.
  • Біомаса: Дослідження технологій виробництва водню з біомаси або за допомогою біомаси (наприклад, каталітичні генератори водню з біосировини або біотехнології для виробництва водню з харчових відходів).
  • Відновлювані джерела енергії: поєднання піролізу метану з виробництвом електроенергії з відновлюваних джерел енергії відповідно до регіональних можливостей.
  • Зберігання, транспортування та розподіл водню: використання існуючих трубопроводів та іншої транспортної інфраструктури, промислові вимоги та сертифікація.
  • Утилізація вуглецю: Розробка екологічно стійких методів утилізації вуглецю як продукту піролізу, які сприяють збільшенню прибутковості всього процесу.
  • Потенціал захисту клімату: супутні дослідження з вивчення потенціалу захисту клімату, що відкривають можливості розвитку сталого виробництва водню та утилізації побічних продуктів.
  • Суспільство та екологія: Аналіз соціального значення та сприйняття чи аналіз балансу парникових газів або екологічного балансу.

 

Розмір та тривалість можливої підтримки

Проектна підтримка здійснюється у формі безповоротного гранту. Вона становить максимум 200 000 євро на один проект з німецької сторони – в окремих випадках плюс 20-відсоткова фіксована ставка. Тривалість проектів – до 36 місяців.

 

Кінцевий термін подання заявки – 30 червня 2021 року

 

Для подання заявки, питань та консультацій заповніть форму за посиланням: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=86sRJmVHO0iDWCnUTyDMYMqRp6LHKs5FgUzTxio68bpUQ1A4N01BQjZWOFlCWUxLQVVKMjZSVkNVUC4u

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *