Музей НТУ "ХПI"

Сайт музею історії НТУ "ХПІ"

By

Гості музею

          Сьогодні музей відвідали дуже шановні гості – випускники НТУ “ХПІ” 1968 р. ЕМБ факультету та 1978 р. ТНР факультету. Вони зустрілися зі своєю юністю, щиро згадуючи улюблених викладачів, деканів, ректора, проректорів. Всі з вдячністю згадували роки навчання, розповідали цікаві історії зі студентського життя і пишалися тим, що вони належать до сім’ї Харківських політехніків.

Наприкінці екскурсії випускник ЕМБ факультету А.М. Цуканов подарував свій випускний альбом, альбом І.Н. Келлера (випускника 1957 р. інженерно-фізичного факультету) та емблему студентського будзагону “Північ-67”.

By

Поздоровлення

Щиро вітаємо ректора НТУ “ХПІ” Евгена Івановича Сокола з отриманням Державної премії України у галузі науки і техніки!  Бажаємо нових звершень на благо України та рідного Політеху!

Колектив музею історії НТУ “ХПІ”

By

18 травня – Міжнародний День Музеїв

Шановні друзі!

Вітаємо вас з Міжнародним Днем Музеїв!

 

 

By

Відома династія НТУ “ХПІ”

17 травня в музеї відбувся захід, присвячений відомій династії харківських політехніків – Соболь. Засновник династії Микола Олександрович Соболь – видатний випускник НТУ “ХПІ” 1936 року, видатний державний діяч України, організатор промисловості Харкова та України. Лауреат Державної премії України, Кавалер двох орденів Леніна, чотирьох орденів Трудового Червоного Прапора, ордена «Знак Пошани», ордена Червоної Зірки.

Зі студентами навчально-наукового інституту механічної інженерії та транспорту, інституту хімічних технологій та інженерії  зустрілися: син Валентин Миколайович Соболь – кандидат технічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, заслужений винахідник України, кавалер ордену “За заслуги” ІІІ ступеню, Почесний залізничник України та СРСР, заступник генерального директора ДП “Завод імені Малишева” з науково-крнструкторської і дослідної роботи. Він автор 70 наукових робіт, понад 100 авторських свідоцтв, 4 монографій.

Онук Олег Валентинович Соболь – професор, доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри матеріалознавства НТУ “ХПІ”, автор 670 наукових праць, 10 монографій та 7 навчальних посібників. О.В. Соболь – відомий вчений в Україні й за кордоном.Він нагороджений Почесною грамотою НАН України, дипломант ХVI конкурсу “Вища школа Харківщини – кращі імена” у номинації “Завідувач кафедри”, Грамотами Харківської облради та Подякою її голови.

Присутні дізнались про життєвий шлях засновника династії  М.О. Соболя, поспілкувались з В.М. Соболем та О.В. Соболем. Жіноча частина династії представлена відомим вченим кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей, професором Наталею Петрівною Соболь та випускницями НТУ “ХПІ” правнучками к.т.н. Юлією Соболь та Дар’єю Соболь.


By

День науки в НТУ “ХПІ”

12-13 травня Музей історії та арсенал Ідей НТУ “ХПІ” долучились до цієї події.

 

By

Зі святом Перемоги!

Вітаємо всіх політехніків зі святом Перемоги! 

By

До Дня пам’яті та примирення, до Дня Перемоги, Дня Європи

          

       

            2 травня в музеї історії НТУ “ХПІ” відбулася зустріч студентів  університету з учасниками бойових дій під час Другої Світової війни: випускником ХПІ,  доктором технічних наук, професором, Почесним доктором НТУ “ХПІ”, Заслуженим працівником вищої школи України, проректором ХПІ, деканом ЕМС та  АП факультетів , завідувачем кафедри промелектроніки у 1972-1989 рр., професором кафедри автоматизованих електромеханічних систем Віктором Тимофійовичем Долбнею. Він визволяв Польщу,Німеччину. День 9 травня зустрів у місті Кенігсберг.

випускником ХПІ, співробітником кафедри електорфізики, директором дослідного заводу Євгеном Миколайовичем Дегтярьовим. Він визволяв міста і села Європи, війну закінчив під Прагою.

випускником ХПІ, професором кафедри зварювання, кандидатом технічних наук, доцентом Анатолієм Іллічем Христофоровим.

          Ветерани поділилися своїми спогадами про події війни. Світлана Петрівна Землянська, яка народилася в Ашгабаді, на зустрічі розповіла про перебування сім’ї в евакуації.

          На Перемогу працювали всі республіки колишнього Радянського Союзу. В Узбекистані у місті Чирчик знаходився в евакуації Харківський хіміко-технологічний інститут. Професор В.К. Бєлов в своїх споминах згадував, як сердечно прийняли харківських політехніків в Узбекистані.

          В музеї історії НТУ “ХПІ” знаходиться подарована Повноважним Послом республіки Таджикистан в Україні паном Файзулло Холбобоєвим книга про воїнів з Таджикистану, які визволяли Україну.

          Зустріч проходила в інтерактивному форматі і найактивніші студенти отримали подарунок від автора книги “Тысяча четыреста восемнадцать дней. 22 июня 1941 года – 9 мая 1945 года”. Воєнний щоденник В.Т. Долбні.

 

Щиро дякуємо ветеранам за подвиги та здобуту Перемогу і низько вклоняємося всім, хто віддав життя за мир та свободу.