Кононенко Ігор Володимирович

Кононенко Ігор Володимирович

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор, професор кафедри стратегічного управління Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»), завідувач кафедри стратегічного управління з 2000 по 2020 р., національний експерт Організації Об’єднаних Націй з Промислового Розвитку (UNIDO) в 1995-1996 рр., заступник директора з наукової роботи Інституту машин і систем Мінпромполітики та НАН України в 1993-2002 рр., віце-президент Спілки підприємців Харківської області у 2011-2014 роках.

І.В. Кононенко автор 270 наукових і 12 навчально-методичних праць, підготував 12 кандидатів наук (докторів філософії). Виступав з доповідями на великих міжнародних наукових форумах в Австралії, Азербайджані, Болгарії, Великій Британії, Греції, Італії, Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Франції.

Біографія

Після закінчення із золотою медаллю середньої школи, а потім з відзнакою – радіотехнічного факультету Харківського авіаційного інституту працював інженером, потім асистентом, старшим викладачем, доцентом Харківського ордена Леніна політехнічного інституту ім. В.І.Леніна. У 1979 р. він захистив кандидатську дисертацію, в 1992 р. – докторську , отримав звання доцента , а потім професора. І.В.Кононенко був одним з ініціаторів і творців в 1993 р. Інституту машин і систем Мінмашпрому та АН України. Даний інститут був призначений головною організацією України по координації виконання Державних програм в галузі виробництва мобільної техніки.

Національний експерт І.В. Кононенко в штаб-квартирі UNIDO (Відень, Австрія)

Наукова діяльність

У 1995 р. І.В. Кононенко пройшов підготовку з розробки інвестиційних проектів за міжнародними вимогами в UNIDO і став національним експертом цієї впливової організації. В результаті активної діяльності І.В.Кононенко з навчання представників промисловості методології UNIDO, вперше в Україні вдалося підготувати десятки інвестиційних проектів відповідно до міжнародних вимог.
І.В. Кононенко проводив експертизу даних проектів і презентував їх на міжнародних інвестиційних форумах в Вашингтоні, Відні, Парижі, Ялті. В результаті цієї роботи світова бізнес-еліта вперше була ознайомлена з широкими можливостями України для плідної співпраці. Проекти від України рекламувалися через Всесвітню Інвестиційну Мережу.

І.В. Кононенко представляє проект програми розвитку машинобудування Харківської області.

У 2000 р. І.В.Кононенко став ініціатором і організатором першої в Україні кафедри стратегічного управління в НТУ «ХПІ» і вперше в регіоні – відкриття спеціальності «управління проектами».

У 2005 р. І.В. Кононенко разом з А.Н. Репіним виявив нову закономірність у світовій економіці, яку назвали «Закономірність впливу зміни приросту ВВП країни на обсяги капітальних інвестицій в її економіку». Дія цієї закономірності показано на прикладі економік 33-х європейських країн, США, Канади, Японії.

Є.П. Кушнарьов нагороджує І.В. Кононенко Почесною грамотою

Під керівництвом І.В. Кононенко створені імітаційні моделі прогнозування соціально-економічного розвитку України в 1994 і в 1998 рр., Прогнозування науково-технологічного розвитку України в 2009 р. Розроблені прогнози вірно відобразили майбутні явища в Україні. Зокрема в прогнозі 1998 було вірно передбачене початок підйому ВВП країни в 2000 р. і середні його прирости в наступні роки.

І.В. Кононенко створено методологію формування стратегії розвитку виробничих систем, що включає методи оптимізації типажу продукції, оптимізації змісту проектів і портфелів,оптимізації планів розвитку в умовах невизначеності.
І.В. Кононенко консультував десятки бізнес-структур з питань розробки стратегії, впровадження систем збалансованих показників, управління проектами. Здійснення запропонованих нововведень дозволило підприємствам збільшити обсяги продажів і рентабельність діяльності.

Президент України В.А. Ющенко вручає І.В. Кононенко Державну премію України

І.В. Кононенко нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2015), Почесними грамотами Міністра України у справах молоді та спорту, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради, Харківської міської ради, University of Hartford, Barney School of Business (USA).