ЗАПРОШУЄМО АБІТУРІЄНТІВ ДО ВСТУПУ НА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 263 «ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА», Освітня програма 263.01 «Охорона праці» (Професійна безпека та здоров’я).
Кахут-вікторина «263 ОП «Охорона праці» – Kahoot!
Випускники кафедри «Безпека праці та навколишнього середовища» НТУ «ХПІ» зможуть успішно працювати в Україні на первинних посадах фахівців з охорони праці на промислових підприємствах усіх форм власності, в органах державної інспекції та управління з охорони праці, територіальних науково-практичних центрах, у науково-дослідних установах, у Фонді страхування від нещасних випадків та інших установах.
Які посади, які можуть обіймати випускники?
– Інспектори, інженери з охорони праці, начальники відділів з охорони праці, заступники директорів з питань безпеки виробництва, технічний директор та інші. Жодна з професій не дає можливості такого широкого працевлаштування у різних галузях промисловості та у різних економічних секторах країни.
Які задачі вирішують фахівці з Охорони праці?
На промисловому підприємстві на інженера з охорони праці покладається:
Звідси видно, наскільки складна і відповідальна роль служби охорони праці на підприємстві, як багатогранна діяльність інженера з охорони праці.
Для того, щоб відповідати сучасним вимогам, інженер з охорони праці повинен мати різнобічні знання, повинен бути компетентним, щоб успішно конкурувати на ринку праці. Він повинен бути добре знайомий з технологією конкретного виробництва, ергономікою, виробничою санітарією та гігієною, з улаштуванням та принципом роботи обладнання, приладів та засобів безпеки. Він повинен добре орієнтуватися у безлічі нормативних документів, які у наші дні постійно переглядаються, змінюються та доповнюються.
Інженер з охорони праці повинен уміти практично вирішувати завдання зі створення здорових і безпечних умов праці, мати комунікабельність, ерудицію, вольовий характер, здатність послідовно відстоювати свої переконання на будь-якому рівні. Інженеру з охорони праці постійно доводиться мати справу з фізичними, моральними стражданнями, соціальною несправедливістю. Він має бути психологом, миротворцем та вихователем. Придбати такі знання та виробити дані якості можна лише завдяки якісній базовій освіті, а також за допомогою систематичної самоосвіти та самовдосконалення. Тому дуже добре, що у 21 столітті розпочали базову підготовку таких фахівців у нашій країні.
Чи є потреба в таких фахівцях в Україні?
На фото показано що більш як 500 тис. місць пропонують щодо працевлаштування.
У той же час видно на рисунку нижче, що добре влаштуватися можуть тільки ті фахівці, які відповідають сучасних вимогам до них з боку підприємств.
Завдання викладачів кафедри саме зробити вас такими компетентними фахівцями, які будуть відповідати сучасним вимогам та зможуть добре працевлаштуватись. Ваша задача вчитись та набирати багаж знань та досвіду! Ми вам у цьому допоможемо.
Є питання?!
Детальна інформація: 61002 м. Харків, вул. Кирпичова 2, корпус ГАК, 2 поверх, ауд. 206, кафедра “Безпека праці та навколишнього середовища”,
Завідувач кафедри: д.т.н., професор Вамболь Сергій Олександрович
Телефон: +38(050)-902-86-24, +38(068)-194-60-62
Е-mail: serhij.vambol@khpi.edu.ua або otios@ukr.net
Facebook: https://www.facebook.com/LaborEnvironmentSafety
Telegram: https://t.me/+UbpeM7vhaMExM2Zi
Правила прийому до НТУ «ХПІ».