Шлях у науку

День перідинаміки, DLR Брауншвейг, Німеччина, 20.08.2024
Після успішного закінчення Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та отримання ступеня магістра я усвідомила, що хочу поглиблювати свої знання та здобувати теоретичний і практичний досвід у галузі машинобудування та прикладної математики. У результаті я почав займатися науковою роботою у сфері, яка мене надихає. Завдяки угоді про спільне здобуття наукового ступеня (Joint PhD Agreement) я отримала можливість продовжити свої наукові дослідження в Німеччині.
Тема моєї дисертаційної роботи – «Аналіз багатошарових скляних конструкцій при динамічному ударному навантаженні». Багатошарові скляні панелі широко застосовуються в сучасному інженерному проєктуванні, і ця тема є актуальною та затребуваною у сучасному світі. Пошкодження або руйнування скляних панелей може призвести до втрати працездатності всієї конструкції або машини загалом чи до значного зниження їхньої ефективності. Таким чином, прогнозування та запобігання пошкодженню або руйнуванню скляних панелей є важливим завданням, яке знаходиться у сфері інтересів інженерів і ускладнюється типовими динамічними зовнішніми навантаженнями та складною нелінійною поведінкою пошкоджень у таких композитах.
На початку навчання в аспірантурі в Україні я відвідувала спеціальні лекції для аспірантів і працювала практичним викладачем на курсах «Сучасні методи математичного та комп’ютерного моделювання», «Математична статистика» та «Вища математика. Отримані знання я застосовувала у спільній роботі з професором із Нью-Йорка, де моїм завданням було допомагати у проведенні практичних занять для студентів, а також сприяти викладанню навчального матеріалу, перекладаючи лекції з англійської мови для українських студентів.
З метою здобуття європейського досвіду та знань я приїхала до Німеччини та продовжила свої дослідження в Університеті Отто-фон-Геріке Магдебург. Через війну в Україні мені допомогли залишитися в Німеччині та продовжити роботу над моєю дисертацією, щоб я могла ефективно займатися дослідженням.

EuromechColloquium 643 – Досягнення в моделюванні перідинамічних матеріалів, 25-27 вересня 2024, Венеція, Італія

Зустріч стипендіатів DAAD, 15-17 березня 2024, Лейпциг, Німеччина
В німецькому університеті я маю можливість працювати з великою кількістю наукових статей, публікацій, отримувати досвід і знання від професорів, а також знайомитися з передовими технологіями та розробками в Німеччині, що є важливим аспектом моєї роботи. Також я приймала участь у міжнародних конференціях, що допомогло отримати думки досвідчених науковців, обмінятися досвідом, а також розширити свої знання у своїй галузі дослідження.
Завдяки навчанню в Німеччині проводиться величезна дослідницька робота, яка в подальшому стане основою для ефективного написання та захисту дисертації. У майбутньому я планую використовувати набуті знання та досвід у професійній кар’єрі в Німеччині та розвиватися як успішний науковий інженер.
Дата публікації 03.03.2025