Музей НТУ "ХПI"

Сайт музею історії НТУ "ХПІ"

By

Зустріч молодих вчених з проректором з наукової роботи НТУ “ХПІ”

21 травня відбулась зустріч молодих вчених НТУ “ХПІ” з проректором з наукової роботи, Заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, академіка Академії вищої школи України, нагородженого Відзнакою НАН України “За підготовку наукової зміни”,орденом князя Ярослава Мудрого V ст., доктора технічних наук, професора Андрія Петровича Марченко, відомого вченого та організатора науки, випускника ХПІ 1974р. Любов до техніки з юності привела його у Харків до ХПІ. Перші кроки майбутнього вченого у велику науку почались на ТМ факультеті на кафедрі двигунів внутрішнього згоряння під керівництвом видатних вчених професорів А.Ф.Шеховцова, М.К.Шокотова, М.Ф.Разлейцева. Ювіляр пригадав, коментуючи слайди презентації, студентські роки, перші наукові та трудові досягнення, тощо. Під час зустрічі професор А.П.Марченко підкреслив важливість для досягнення результату вміння працювати командою.

Професор кафедри ДВЗ, випускник НТУ “ХПІ”, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, д.т.н. І.В. Парсаданов відзначив талант А.П.Марченка як організатора, справжнього вченого-практика, який і зараз вирішує складні завдання державного рівня. Вміння дружити, надійність у стосунках, грунтовний підхід до вирішення питань – ці якості притаманні Андрію Петровичу протягом всього життя.

Завідувач кафедри комерційної, торгівельної та підприємницької діяльності, випускник НТУ “ХПІ”, д.т.н., професор Є.М.Шапран розповів про майбутні проекти, які підтримали ректор НТУ “ХПІ” чл.-кор. НАН України, професор Є.І.Сокол та проректор професор А.П. Марченко.

Один з 15 аспірантів – учнів професора А.П.Марченко, керівник освітнього центру “Німецький технічний факультет” НТУ “ХПІ”, к.т.н., доцент Денис Мешков дуже тепло згадав свої роки навчання в аспірантурі.

Андрій Петрович відповів на запитання і побажав молодим вченим-політехнікам, аспірантам, присутнім на зустрічі, не боятися труднощів, помилок у пошуках істини, бути наполегливими у досягненні мети. Молоді науковці на чолі з головою Ради молодих вчених НТУ “ХПІ” к.т.н., доцентом Б.Стисло: к.т.н., доцент К.Мінакова, зав. кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки і геліоенергетики, д.т.н. Р.Зайцев, нач. методичного відділу к.і.н., доцент С.Радогуз, к.т.н., доцент Д. Данильченко, та інші подякували за цікавий захід, під час якого вони мали нагоду “дізнатись про нове та почерпнути для себе наукове натхнення”.

Присутні та гості мали можливість ознайомитися з ювілейною виставкою, присвяченою 70-річчю професора А.П.Марченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *