Музей НТУ "ХПI"

Сайт музею історії НТУ "ХПІ"

By

до Дня Конституції Незалежної України

28 червня 2021року виповнилося 25 років з дня прийняття Конституції України – Основного Закону нашої держави. Конституція закладає основи політичного управління, є юридичною базою українського законодавства, має найвищу юридичну силу, фіксує головні юридичні та політичні аспекти відносин між державою та суспільством. В ній закріплено правові основи держави, її суверенітет і територіальна цілісність. Конституція України відображає права і свободи українських громадян.
На виховання у студентів поваги до Основного Закону держави, формування правової культури студентської молоді, подальший розвиток її правосвідомості був направлений захід, організований музеєм історії НТУ «ХПІ» та В.В. Маліковим, доцентом кафедри українознавства, культурології та історії науки (завідувач професор В.М.Скляр).


Студенти 1-го курсу Навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії (директор – професор І.М. Рищенко) з презентації та документальних фільмів дізналися про непростий шлях створення Конституції України на різних етапах розвитку держави. Молоді громадяни України – харківські політехніки також мали нагоду поспілкуватися з відомим випускником факультету технології неорганічних речовин ХПІ 1978р., народним депутатом України V-VI скликань (2006-2012рр.), депутатом Харківської обласної ради, кандидатом історичних наук В.Г. Камчатним.
Працюючи у Верховній Раді, Валерій Григорович обіймав посаду заступника голови Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України, очолював постійну делегацію в Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи, входив до складу Національної конституційної ради, був автором Постанови Верховної Ради України щодо відзначення на державному рівні 125-річчя НТУ «ХПІ». Студенти уважно слухали гостя, задавали питання.


Слід зазначити, що В.Г. Камчатний є представником відомої династії Харківських політехніків Степанових-Камчатних.

Почесний гість поділився спогадами про студентські роки, продемонстрував світлини представників династії, розповів про деякі епізоди депутатської роботи, побажав студентам успіхів та наполегливості у навчанні та здійснення усіх мрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *