Музей НТУ "ХПI"

Сайт музею історії НТУ "ХПІ"

By

До Дня Захисника України


13 жовтня 2021р. Музей історії НТУ «ХПІ» та Навчально-науковий інститут механічної інженерії та транспорту НТУ «ХПІ» (директор професор В.В.Єпіфанов, заст. директора з виховної роботи проф. М.Є. Сергієнко) провели відеоконференцію, присвячену Дню захисників і захисниць України. Зустріч проходила в режимі он-лайн.
До учасників і гостей від ректорату університету звернувся проректор НТУ «ХПІ» професор Ю.І.Зайцев. Він поздоровив всіх зі святом і побажав здоров’я, миру, всіляких успіхів, а студентам – особливо успіхів у навчанні.
Спікерами зустрічі були:
начальник організаційно-аналітичного сектору ДП «ХКБМ імені О.О. Морозова», кандидат технічних наук, лауреат премії Президента України для молодих вчених, випускник НТУ «ХПІ» Сергій Стрімовський;
Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри КГМ імені О.О. Морозова НТУ «ХПІ» у 1992-2007рр., випускник ХПІ, д.т.н, професор Є.Є. Александров;
викладач Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», учасник АТО/ООС, підполковник Андрій Кривошапка.

Учасники заходу познайомились з розвитком бойових машин, які створювались в ХКБМ з 30-х років минулого сторіччя до сучасних розробок під час виступу С. Стрімовського.


Професор Є.Є. Александров зосередив увагу на особистостях вчених та конструкторів, які створювали українську школу танкобудування. Саме кафедра ХПІ, створена за ініціативи видатного конструктора танків О.О. Морозова та керівництва ХПІ, і зараз єдина в Україні, яка готує фахівців в галузі танкобудування. Випускники НТУ «ХПІ», які працюють на керівних посадах на ДП «Завод імені В.О. Малишева», надали фото сучасного обладнання та продукції підприємства, але в зв’язку з виробничою необхідністю не змогли доєднатися до заходу.


Продовжив зустріч викладач Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», учасник АТО, ООС, підполковник Андрій Кривошапка, який особисто передав відгуки танкістів-учасників АТО, ООС про високий рівень нової та оновленої техніки, що розробляють харківські танкобудівники.Учасники подивились документальні кадри про участь вихованців НТУ «ХПІ» у війні на Донбасі, вшанували Героїв України, які загинули, та подякували тим, хто героїчно захищає Україну сьогодні.

ДО 100-РІЧЧЯ ВІДОМОГО ВЧЕНОГО

4 жовтня 2021 року виповнилося 100 років з дня народження відомого вченого, знаного спеціаліста в галузі проблем регулювання двигунів внутрішнього згоряння, випускника Харківського механіко-машинобудівного інституту 1948р., доктора технічних наук, професора Грунауера Олександра Адольфовича, який у 1968-1991рр. завідував кафедрою “Теорія механізмів та машин”, активно займався науковою діяльністю, розвитком, оновленням обладнання та вдосконаленням учбового курсу, виховав плеяду учнів – відомих вчених і педагогів НТУ “ХПІ”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *