ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА В 3D ТА ВІРТУАЛЬНІЙ РЕАЛЬНОСТІ» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ J3 ТУРИЗМ ТА РЕКРЕАЦІЯ

04 лютого 2025 року здобувачі та науково-педагогічні працівники кафедри доєднались до гостьової лекції «Трипільска культура в 3D та віртуальній реальності», яку провів учасник агротуристичного кластера “Шляхами Трипільської праматері” Максим Явтушенко.

Спікер розповів про свій дослідницький шлях та таку цікаву стартап-ідею з диджиталізації культурно-історичної спадщини, продемонстрував власну 3D-розробку відтворення побуту прадавньої цивілізації Трипільців, які жили на землях сучасної України. Такий продукт впевнено можна назвати туристичним стартапом, своєрідною бізнес-моделлю, яка виконує й важливу соціально-просвітницьку, наукову та культурну функції.

Трипільска культура – це унікальне явище в історії людства та європейської цивілізації. Слід зазначити, що усі ми користуємось в повсякденному житті благами цієї культури: й вирощуванням рослинних культур, домашніх тварин, тканинами та ін. Наразі сліди трипільської цивілізації знаходять на території низки областей України: Вінничини, Черкащини, Кіровоградщини, Київщини, Хмельниччини.
Саме тому до цього пласта культурної спадщини наявний величезний інтерес: дослідники шукають коріння цивілізацій, ця культура приваблює європейців та європейських туристів, які надають перевагу саме культурно-історичному туризму.

Також він ознайомив присутніх з історією Трипілля та сучасними технологіями, які дозволяють оцифровувати та створювати сучасний продукт для історико-пізнавального туризму.
Напрям диджиталізації наразі є вкрай затребуваним у сучасних тенденціях туризму: багато мандрівників із задоволенням користуються технологіями візуалізації, доповненої реальності, особливо при відвідуванні історико-культурних локацій (музеїв, замків, історичних поселень та ін.).

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу висловлює щиру подяку спікеру Максимові ЯВТУШЕНКУ за цікаву лекцію та презентацію, роботу на благо розвитку української культури, популяризацію української історії та внесок у диджиталізацію та розвиток сучасних підходів до розвитку культурно-історичного туризму!

З відеозаписом лекції можна ознайомитись за посиланням:

Галерея: 

 

 

 

Поділитись: