Свій 70-річний ювілей святкує завідувач кафедри Ярослав Миколайович Пітак
Новини 11:51 40 переглядів

27 грудня святкує 70-річний ювілей та 45 років науково-педагогічної діяльності академік Української технологічної академії, доктор технічних наук, завідувач кафедри технології вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ», професор Ярослав Миколайович Пітак. 45 років працює Ярослав Миколайович в харківській політехніці, пройшовши трудовий шлях від асистента до завідувача кафедри. Активна життєва позиція, великий досвід роботи, творчий підхід до вирішення різноманітних задач дозволяють йому на високому рівні проводити педагогічну, організаційну та науково дослідну роботу.

Професор Я.М. Пітак – є фундатором всесвітньовідомої наукової школи за напрямком «Фізико-хімічні основи будови багатокомпонентних оксидних систем», яка є основою підготовки інженерно-технічних кадрів та науковців вищої кваліфікації в Україні та закордоном. Під керівництвом Ярослава Миколайовича підготовлено 9 кандидатів технічних наук та більше 1000 висококваліфікованих фахівців. У здобутку Ярослава Миколайовича понад 450 наукових праць, 4 навчальних посібника з грифом МОН України, 2 монографії та десятки авторських свідоцтв і патентів. Він є членом двох спеціалізованих рад по захисту докторських дисертацій, членом редакційно-видавничої ради «НДІ вогнетривів ім. А.С.Бережного».

Ярослав Миколайович є яскравим прикладом поєднання авторитетного вченого, талановитого організатора, висококваліфікованого та досвідченого педагога, відданого улюбленій справі та рідному університету. За свої науково-педагогічні здобутки професор Я.М. Пітак нагороджений Почесною грамотою та знаком «Відмінник освіти» Міністерства освіти та науки України.

Ярослав Миколайович надзвичайно позитивна та оптимістична людина, його щира усмішка, добрий гумор та людяність створюють по-справжньому родинну, теплу атмосферу в кафедральному колективі, який завжди відчуває його допомогу і підтримку.

Колектив кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей інституту хімічних технологій та інженерії НТУ «ХПІ», друзі і колеги щиро вітають з ювілеєм Вас, Ярославе Миколайовичу, та бажають міцного здоров’я, творчої праці та родинного затишку!!!