12.04.24

Усунути недоліки в реєстраційних документах НМТ можна до 15 квітня

 

11 квітня завершився основний період реєстрації для участі в НМТ 2024 року.

В УЦОЯО звертають увагу тих, хто надіслав реєстраційні дані на оброблення до РЦОЯО, на потребу перевірити в  персональних кабінетах (https://my.testportal.gov.ua/cabinet/login) стан опрацювання заявки на участь в НМТ.

➡️ Виправити й повторно надіслати всі документи й інформацію на перевірку до регіонального центру оцінювання якості освіти можна до 15 квітня включно.

09.04.24

Майбутнім учасникам НМТ, які ще не отримали можливості сформувати сертифікат НМТ, необхідно перевірити стан реєстрації

 

За інформацією УЦОЯО, понад 6 тис. майбутніх вступників у ході реєстрації отримали в персональних кабінетах повідомлення про потребу в доопрацюванні наданої ними інформації або копій документів і не усунули недоліків.

Виправити помилки й повторно надіслати копії документів на перевірку до регіонального центру оцінювання якості освіти потрібно не пізніше 15 квітня.

❕ Також в УЦОЯО наголосили, що у випадку, якщо вступники не усунуть недоліків, на які за результатами оброблення вказав регіональний центр оцінювання якості освіти, їм буде відмовлено в реєстрації для участі в НМТ.

 

09.04.24

🏢Кафедра “Деталі машин та гідропневмосистеми” запрошує майбутніх вступників та їх батьків на інформаційну зустріч!

📣Ми детально розповімо про особливості вступу до НТУ “ХПІ” у 2024 році (все про НМТ, бюджетна форма 👩‍🎓🧑🏻‍🎓💰, прохідний бал, строки вступу), програми міжнародної мобільності та всі переваги навчання за нашою спеціальністю з особливою підтримкою.

🎯Формат: прямий ефір у Telegram-каналі, за посиланням https://t.me/+nM_ur1C8SZwxYzFi

 

14.03.24

Вступні випробування 2024

Відсьогодні розпочинається реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Вона триватиме до 11 квітня включно.

Для реєстрації вступникам потрібно:

🔹самостійно створити персональний кабінет на сайті УЦОЯО: https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt
🔹зазначити реєстраційні дані;
🔹завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
🔹надіслати внесену інформацію та копії документів на оброблення до регіонального центру оцінювання якості освіти;
🔹чекати повідомлення про успішну реєстрацію.

Цьогоріч реєстрація відбувається безпаперово.

УЦОЯО підготував відеоінструкцію, з якої вступники дізнаються про те, на що варто зважати під час реєстрації:

 

13.03.24

Реєстрація на НМТ: що потрібно знати учаснику тестування?

Реєстрація на НМТ розпочнеться 14 березня і триватиме до 11 квітня.

➡️ Для успішної реєстрації на НМТ вступнику потрібно:

✅ створити персональний кабінет на сайті УЦОЯО (сервіс (https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt) відкриється 14 березня);

✅ внести до кабінету наступну інформацію:

▫️ прізвище, ім’я, по батькові;
▫️ дату народження;
▫️ номер документа, що посвідчує особу;
▫️ номер контактного телефону;
▫️ е-mail;
▫️ категорію випускника (поточний або минулі роки);
▫️ відомості про заклад освіти (для випускників цього року, крім вступників, які навчаються за кордоном);
▫️ назву обраного 4-го предмета НМТ;
▫️ населений пункт, де вступник бажає скласти НМТ;
▫️ інформацію про потребу пройти НМТ у додаткову сесію.

✅ завантажити до кабінету фотокопії реєстраційних документів;

✅ підтвердити бажання взяти участь у НМТ (надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку, натиснувши відповідну кнопку).

Після обробки інформації та копій документів учасник НМТ отримає можливість сформувати Сертифікат НМТ.

❗️Увага! Сертифікат учасника НМТ є підтвердженням реєстрації для участі у тестуванні.

Виправити й повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 15 квітня. Вносити зміни в персональному кабінеті можна буде щодо такого:

▫️ навчальний предмет на вибір;
▫️ населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник / вступниця перебуватиме в дні проведення НМТ;
▫️ інформація про потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

 

13.02.24

Демонстраційний варіант НМТ–2024 вже доступний для складання!

Відсьогодні цьогорічні вступники та всі охочі можуть перевірити знання та скласти демонстраційний варіант мультипредметного тесту на платформі Всеукраїнська школа онлайн.

Наприкінці завдань ви знайдете правильні відповіді для самоперевірки. У розділі «Прогрес» зможете переглянути, скільки тестових балів удалося набрати, у яких завданнях припустилися помилок і що варто доопрацювати.

Також ви можете ознайомитися зі схемою нарахування балів за завдання та загальною характеристикою тесту.

12.02.24

Спеціальність 131 «Прикладна механіка» ­ це спеціальність з особливою підтримкою від держави у 2024 році.

При вступі на спеціальності, яким надається особлива підтримка, для здобуття ступеня бакалавра застосовується галузевий коефіцієнт до конкурсного бала 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2. Також для зарахування на такі спеціальності вступникам для здобуття ступеня бакалавра може до конкурсного бала додаватися бал за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти. (Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу )

Для спеціальностей, яким надається особлива підтримка, також застосовується кваліфікаційний мінімум державного замовлення – мінімальна кількість вступників, яка може бути рекомендована на відкриту конкурсну пропозицію під час адресного розміщення бюджетних місць для відкриття набору на неї. Визначається кваліфікаційний мінімум державного замовлення закладами вищої освіти. Якщо кваліфікаційного мінімуму державного замовлення для відкритої конкурсної пропозиції не встановлено, він вважається рівним одному місцю. Також заклади вищої освіти можуть самостійно перерозподіляти максимальні обсяги державного замовлення з будь-яких спеціальностей на користь спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Крім того, для зазначених спеціальностей застосовуються окремі умови при переведенні на вакантні місця державного замовлення. (Як відбувається переведення на вільні місця бюджету)

 

10.02.24

МОН затвердило графік іспитів для вступу до магістратури у 2024 році

Оприлюднено календарний план організації та проведення у 2024 році вступних випробувань до магістратури.

Відповідно до календарного плану організації та проведення у 2024 році вступних випробувань до магістратури, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, вступні випробування проходитимуть у дві сесії:

  • основна сесія: 24 червня —  15 липня; 
  • додаткова сесія: 31 липня —  14 серпня. 

Наказом також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь у ЄФВВ та/або ЄВІ, —  основний та додатковий. 

Основний етап реєстрації триватиме із 7 до 29 травня включно. Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Зареєстровані учасники отримають екзаменаційні листки, у яких буде зазначено дані для здійснення входу на інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури». У додатковий період (17–21 червня) матимуть змогу зареєструватися для проходження ЄФВВ та/або ЄВІ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації.

До 17 червня учасники, зареєстровані на основну сесію вступних випробувань, отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, а до 26 липня – учасники додаткової сесії.

Інформацію про результати основної сесії за шкалою 100–200 балів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 20 липня, додаткової – до 20 серпня.

Завантажити графік вступних випробувань до магістратури у форматі PDF.

 

Джерело: https://testportal.gov.ua/vstupni-do-magistratury-2024-kalendar-provedennya/https://mon.gov.ua/ua/news/nmt2024-perelik-predmetiv-i-stroki-provedennya

 

26.01.24

Національний мультипредметний тест (НМТ) проводитимуть з 14 травня до 19 липня. Це передбачено наказом МОН № 1581, який був підписаний 29 грудня 2023 року.

Учасники складатимуть іспит із чотирьох предметів, з яких три визначено (українська мова, математика, історія України) та один — на вибір. Обрати можна буде з таких предметів:

  • українська література
  • англійська мова
  • іспанська мова
  • німецька мова
  • французька мова
  • біологія
  • географія
  • фізика
  • хімія

Вступники проходитимуть тест протягом одного дня в два етапи, кожен з яких триватиме по дві години. На першому етапі учасників тестуватимуть з української мови і математики, на другому — з історії України та вибіркового предмета. Між етапами передбачено перерву 20 хвилин.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/nmt2024-perelik-predmetiv-i-stroki-provedennya

02.10.24   

     У Верховній Раді розглядається Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року.     

       Основним нововведенням НМТ-2024 є тестування з 4 предметів, три з яких — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета лишається за вступником.

       «Формат НМТ у 2024 році: 3+1. Відтепер вступники в обов’язковому порядку складатимуть не 3 предмети, а 4: українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір. Усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у такому форматі: 2 години тестування, перерва і ще 2 години тестування. Таким чином ми рухаємось до стандартів європейських країн, де на випуску зі школи перевіряють знання не менш ніж з 5 предметів», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

     Учасник зможе скласти предметні тести в один день, а якщо йому щось завадить (хвороба, повітряна тривога під час тесту тощо), то зможе пройти тестування в додаткову сесію. Кожен блок триватиме 120 хвилин, з перервою між ними. Така модель тестування є вимушеною, але прийнятною в умовах воєнного стану: учасникам потрібно буде лише раз з’явитися до екзаменаційного центру. Завдяки цьому вступникам не треба долати подекуди значну відстань до екзаменаційних центрів і ризикувати безпекою. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

      Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть. Однак для того, щоби цьогорічні вступники мали можливість підготуватися до складання НМТ, Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема заздалегідь оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/nmt-2024-mon-prezentuvalo-model-vstupnih-viprobuvan