Сучасна електротехніка — багатогранна та динамічна галузь, яка охоплює широкий спектр проблем, які постають перед науковцями теоретиками та експериментаторами сьогоднішнього дня. Це, перш за все, енергоефективність, що пов’язана з розробкою ефективних електричних систем і пристроїв для мінімізації споживання енергії та відходів, у тому числі з технологією Smart-моніторингу в електроенергетиці. Перехід до розподіленої електричної генерації з інтеграцією відновлюваних джерел енергії в наявну електричну мережу створює проблеми, пов’язані зі стандартизацією мікромереж, стабільністю мережі та ефективним розподілом електричної мережі. Фокус основних напрямків мобільної діагностики потужних енергооб’єктів критичної інфраструктури України повинен бути зосереджено на потенційних розробках вимірювання часткових розрядів у твердій полімерній ізоляції силових кабелів та електричних машинах. Ефективне перетворення та керування електроенергією в таких додатках, як системи відновлюваних джерел енергії, вимагає подолання проблем у високочастотному перемиканні, що обумовлює протікання складних електромагнітних та електрофізичних процесів в електротехнічному обладнанні, у тому числі і в електричній ізоляції. Всі ці виклики відображають природу електротехніки, що знаходиться в авангарді інновацій та постійно розвивається, та нагальну потребу в теоретично-практичних рішеннях для задоволення технологічних, екологічних і суспільних вимог. Між різними напрямками досліджень в електротехніці існує багато збігів. Ці збіги моделюються, імітуються та перевіряються експериментально та впроваджуються в промисловість, що доведено результатами XVIII Міжнародної науково-технічної конференції “ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ – 2024”
Доповідає докторка технічних наук, професорка
Безпрозванних Ганна Вікторівна
Студенти мають займатися наукою з першого дня, а не просто читати про те, як це роблять інші.
Свідченням цього є участь з доповідями магістрів заочної форми навчання Осіна Данила та Пушкаря Ігоря на Міжнародному Симпозіуму “Проблеми електроенергетики, електротехніки та електромеханіки” (SIEMA’2023) та XVII Науково-практичній конференції магістрантів та аспірантів.
У сучасному світі, де інновації в технологіях стають все більш важливими, студенти мають чудову можливість внести свій вклад у розвиток цієї галузі. 24 травня 2024 року відбулась XXXII Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я (MicroCAD-2024)».
У рамках підсекції 1.3: “Сучасні інформаційні та енергозберігаючі технології в енергетиці” студенти групи Е-Н123к підготували доповідь на тему “Кабель в електромобілях”, яка привернула значну увагу науковців. Участь студентів у таких конференціях не лише сприяє їхньому професійному розвитку, але й приносить користь суспільству, адже вони представляють нові ідеї та рішення для актуальних проблем. Доповідь “Кабель в електромобілях” продемонструвала високий рівень знань та дослідницьких навичок студентів.
Під час заходу мали можливість обговорити актуальні проблеми та перспективи розвитку галузі з провідними фахівцями та науковцями. Презентації та доповіді учасників викликали жвавий інтерес і стали платформою для конструктивних дискусій та обміну досвідом.
Зокрема дуже сильне враження та палке обговорення викликала потужна доповідь д.т.н., проф., проф. каф. ЕІКТ Безпрозванних Ганни Вікторівни за матеріалами, опрацьованими з аспіранткою Гринишиною Маргаритою Володимирівною, на тему “Підвищення енергоефективності силових високовольтних кабелів з композитними напівпровідниковими матеріалами”.
Організатори конференції висловлюють вдячність усім учасникам, а також наставникам, які допомагали студентам у їхніх дослідженнях. Сподіваємось на нові цікаві доповіді та інноваційні проєкти в майбутньому.
З 02 по 06 жовтня 2023 року в НТУ “ХПІ” в онлайн форматі пройшла четверта міжнародна конференція “2023 IEEE 4th KhPI Week on Advanced Technology”. В ній брали участь викладачі нашої кафедри з доповідями та підготовленими презентаціями. Матеріали, освітлені в роботах, мають як інтерес у науковій спільноті, так і актуальність у електроізоляційній та кабельній техніці сьогодення. Дякуємо за прекрасні доповіді всіх учасників!
IEEE_Moskvitin (1)
Prezantation_KhPI_2024_Bezprozvannych_Grynychina
Khpi_week_presentation_для_сайта
21 жовтня 2022 року відбулося засідання секції “Електроізоляційна, кабельна та оптоволоконна техніка” у рамках проведення Міжнародного симпозіуму “Проблеми електроенергетики, електротехніки та електромеханіки SIEMA’2022”. Засідання, хоча проходило у дистанційному форматі, проте було насправді міжнародним. Дякуємо учасникам за прекрасні доповіді, а технічній комісії у складі викладачів кафедри ЕІКТ д.т.н., проф. Ганни БЕЗПРОЗВАННИХ та к.т.н. Євгена МОСКВІТІНА за чудову організацію та супровід роботи засідання секції!
З матеріалами засідання можна ознайомитись нижче
SIEMA_2022_засідання_секція_ЕІКОВТ_2