Абітурієнту

Кафедра “Підйомно-транспортні машини і обладнання” впродовж 85 років підтримує найвищий рівень підготовки спеціалістів машинобудівного профілю конструкторського, дослідницького та технологічного напрямів.

Кафедра готує бакалаврів і магістрів за такими спеціальностями:

  1. Спеціальність 133.Галузеве машинобудування
    Профільований пакет дисциплін “Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання”
  2. Спеціальність 131.Прикладна механіка
    Профільовані пакети дисциплін “Інженерія логістичних систем” і “Логістичні системи і комплекси” (небюджетна пропозиція)

Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників: бакалавр та магістр.

Випускникам присвоюється кваліфікація:

на рівні бакалавра: бакалавр з машинобудування та бакалавр з прикладної механіки;
на рівні магістра (освітньо-професійний рівень): інженер-машинобудівник;
на рівні магістра (освітньо-науковий рівень): професіонал з машинобудування.

Стисла характеристика спеціальностей.
Профільований пакет дисциплін “Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання”  направлений на професіональну підготовку, яка відноситься до пріоритетних напрямів розвитку техніки і дозволяє в залежності від отриманого кваліфікаційного рівня виконувати наукову, інженерну, технічну, технологічну, контрольну, освітянську роботу в галузі розробки, випробування і експлуатації, сертифікації та впровадження нового транспортного обладнання, підйомно-транспортних, дорожніх, будівельних, меліоративних та інших транспортних систем і обладнання.
Профільовані пакети дисциплін “Інженерія логістичних систем” і “Логістичні системи і комплекси” мають на меті фахову підготовку, яка відноситься до пріоритетних напрямків розвитку техніки і дозволяє в залежності від отриманого кваліфікаційного рівня виконувати наукову, інженерну, технічну, технологічну, контрольну, освітню роботу в галузі підйомно-транспортних систем і комплексів, їх взаємодії на різних стадіях технологічних процесів переробки вантажів, упаковки, обліку, складування, розподілу, сервісу та утилізації на підставі уніфікованих правил і норм.

Можливості працевлаштування.
Спеціалісти цих напрямів працюють в різних організаціях, де проектують або експлуатують: крани, дорожні, будівельні і меліоративні машини, навантажувачі, ескалатори, рольганги, ліфти, транспортери та інше сучасне обладнання технологічної логістики. Кафедра має тісні зв’язки із університетами Німеччини, Румунії, Угорщини та Польщі. Четверо спеціалістів працюють інженерами на фірмі FAM (Магдебург, Німеччина), С.О.Каверинський та Д.В.Смолянінов захистили дисертації на здобуття наукового ступеню доктора-інженера в Магдебурзькому університеті, один випускник очолює спільну україно-німецьку фірму з монтажу підйомно-транспортного обладнання. Ряд випускників пройшли стажування в Німеччині.

Кафедра ПТМіО входить до складу Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту.
Студенти нашої кафедри мають змогу вивчати німецьку мову в Центрі “Німецький технічний факультет”.

Кафедра успішно готує висококласних спеціалістів для різних країн світу.
gk883-Dasha480_500
А я підсіла на вантажопідйомні машини!

Інформація для іноземних абітурієнтів

Зарахування іноземців у відповідності з міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України проводиться до 15 грудня.

Для студентів НТУ “ХПІ”, в тому числі студентів кафедри ПТМіО, є у наявності облаштований гуртожиток №7, де на протязі багатьох років найкращі показники серед усіх гуртожитків.

Додаткову інформацію щодо вступу до НТУ “ХПІ” усі бажаючі мають змогу отримати у завідувача кафедри Коваленка В.О. за телефонами +380503233469 (Viber, WhatsApp, Telegram), +380974116111, +380634709009, +380975988007 або в приймальній комісії Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту за контактами.